Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

.
Ja miałem w zeszłym roku trzy kwitnące, Marysiu.
Czy z trzema można iść do ludu? :hyhy:

Fajne zrobiłaś zakupy Marysiu. :zawstydzony:
Mimo że jestem ciekawy, to o ceny nie będę się Ciebie pytać... bo u mnie nie ma już miejsca na kolejne roślinki. :lol:
Koniecznie pokaż roślinki jak będziesz je sadzić, a potem jak zakwitną.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Tadziu ,zasadziłam więc już nie ma co pokazywać , a jak sobie wyobrażasz sadzenie i pokazywanie ? jeden wykop szpadlem i jedno zdjęcie tak na zmianę ? ciekawy reportaż by z tego powstał :D
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Kolosy

Post autor: lawender »

Marysiu my wszyscy na Forum mamy takie samo STANOWCZE-POSTANOWIENIE......ha ha i nic a nic nam nie wychodzi ....zamiast chlebka taszczymy do domu roślinki. Ale Twoje zakupy odlotowe:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Marysiu a kamelie będziesz w domu zimowila.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Danka pisze:Marysiu a kamelie będziesz w domu zimowila.
Jak kupowałam te kamelie to o tym nie wiedzialam a teraz juz wiem,że mam trzy duże donice do usadowienia w domu.Dobrze,ze nie musza mieć w zimie bardzo ciepło, bo mam takie gościnne pokoje ,które w nieatrakcyjnych do odwiedzania miesiącach nie są silnie dogrzewane.Myślę,że 10/12 stopni im wystarczy.
No ale ten zakup to cała ja,najpierw kupuję bo mi się podoba a potem myślę :zdegustowany:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Kolosy

Post autor: Sylwia,Gosia »

No ale ten zakup to cała ja,najpierw kupuję bo mi się podoba a potem myślę :zdegustowany:[/quote]

Nie Ty jedna Marysiu,nie Ty jedna :lol: /
Zakupy cudne ! :lol: Nade mną na zimniejszym i wietrznym balkonie (wschodni)sąsiadka ma kamelie od wielu lat ,jakieś 1,5 metrowe i zimują tam .Tak więc na pewno 10 stopni w zimie nie będzie im za zimno.Przecież u mnie temperatury spadają poniżej zera.
Pozostałe 2 rośliny to róże pnące ?,o ile dobrze dojrzałam.Jak dobrze ,że nie ogranicza Cię miejsce w ogrodzie :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Sylwio ,z Twoich wpisów wyłania się jednak dziewczyna poukładana,systematyczna trochę za bardzo porządnicka (sorry :padam: ) i bardzo konkretna.Czasmi boję się coś do Ciebie pisać bo bardzo serio odbierasz wszelkie nawet żartobliwe wpisy. Myślę,że nie kupiłabyś trzech kamelii nie wiedząc nic o nich nawet gdybyś miała 108 ha,mam rację ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Kolosy

Post autor: Sylwia,Gosia »

Kochana Marysiu,bardzo Cię lubię ,także za Twój inteligentny żart i typowe tylko dla Ciebie poczucie humoru :) .I muszę ,ze smutkiem przyznać,że masz rację ,w niektórych sytuacjach stare kompleksy nie pozwalają mi dostrzec żartu i mieć dystansu do siebie ,ale z czasem poznajemy się lepiej i wiele rzeczy się zmienia,prawda ? Kiedyś w ogóle nie pisałaś na moim wątku ,a teraz jesteś :hyhy: Więc pisz i bądź jak masz ochotę :-D

Muszę Cię zmartwić ,z innymi rzeczami nie trafiłaś .Miło mi ,że robię takie wrażenie ,jak napisałaś(nawet porządnicką chciałabym być :lol: ),ale to tylko wrażenie .Tak naprawdę to jest właśnie na odwrót :lol: .Bardzo Ci dziękuję ,za tyle komplementów,nawet jeśli nie zasłużonych.
Nigdy nie miałam 108 ha i nie wiem co bym kupowała ,wiem tylko,że co roku ,zwłaszcza ostatnio kupuję więcej niż mogę wsadzić,kupuję "na zapas",bo może się przyda ,sieję i co najmniej połowę oddaję ,kupiłam tawułkę ,dalię ,mam 3 begonie od Krysi ,w 80% zajęty balkon i rośnie mi 108 siewek kwiatków i wiem ,że jak zajrzę do ogrodnika ,to może nie kupię kosztownych i wyszukanych kwiatków ,ale kupię za dużo.
Sama siebie hamuję i próbuję się zmienić ,bo zbyt często słyszałam,że jestem nie konkretna,nie zdecydowana (to niestety zostanie mi już do końca życia),nie systematyczna i sama nie wiem czego chcę .No właśnie i nie umiem się streszczać -wybacz ,to wszystko z sympatii,sąsiadowi niczego nie wyjaśniam. :-P
Marysiu, gdybym miała hektary ,jest duuuże prawdopodobieństwo,że ,kupiłabym 3 kamelie :lol:
Ja też kiedyś,się bałam ,że moje wypowiedzi mogą Cię irytować,a teraz Cię lepiej poznałam :lol: .Miłych snów ! :)

Ps. Może troszeczkę masz racji:jestem teraz mniej spontaniczna ,a bardziej ostrożna i rozsądna niż kiedyś.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Sylwio, zaskoczyłaś mnie ! wyglądałaś inaczej miałam wrażenie,że jesteś taką jaką ja chciałabym być ,a jesteś taka jak ja. Skomplikowana konstrukcja tego zdania, ale o 5 rano tylko taka konkluzja po przeczytaniu Twojego wpisu do głowy mi przyszła.
Czekam aż psy wrócą z sikania ....
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kolosy

Post autor: tadek »

.
A po powrowrocie piesków z siusiu, wkulniesz się Marysiu na jeszcze trochę do łóźka, czy idziesz szykować śniadanie?

Gosieńko, znam Twoje zdanie, ale nie mogę powstrzymać się od ponownej propozycji: Jak masz nadmiar roślin, z którymi nie masz co zrobić, spróbuj zrobić fajne zestawy i je tanio sprzedać. Z początku jest trudno, potem mamy fajną zabawę. Wiem coś o tym. :mrgreen:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:
Danka pisze:Marysiu a kamelie będziesz w domu zimowała.
Jak kupowałam te kamelie to o tym nie wiedzialam a teraz juz wiem,że mam trzy duże donice do usadowienia w domu.Dobrze,ze nie musza mieć w zimie bardzo ciepło, bo mam takie gościnne pokoje ,które w nieatrakcyjnych do odwiedzania miesiącach nie są silnie dogrzewane.Myślę,że 10/12 stopni im wystarczy.
No ale ten zakup to cała ja,najpierw kupuję bo mi się podoba a potem myślę :zdegustowany:
Marysiu każdy jakieś błędy popełnia :rotfl: A podobno najlepiej uczy się na własnych :lol: Ale kamelie gdy kwitną są piękne :rotfl:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Bojąc się,że niedzielne dłubanie na grządkach może ściągnąć na mnie jakieś kataklizmy za złamanie przykazania "Pamietaj ,abyś dzień święty święcił" zrobiłam tylko zdjęcia ,a to przyjemność a nie praca :
Załączniki
03-P1130027.JPG
01-P1130025.JPG
04-P1130028.JPG
05-P1130029.JPG
07-P1130031.JPG
08-P1130032.JPG
10-P1130037.JPG
obudził się krwiościąg ,może ktoś zna ładniejszą nazwę
obudził się krwiościąg ,może ktoś zna ładniejszą nazwę
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kolosy

Post autor: Danka »

Urocze są te kropkowane fiołki :hyhy:
Obrazek
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Danusiu, bardzo dużo roślinek od Ciebie ruszyło z wegetacją ,niestety nie byłam przewidująca i niektóre (prawde mówiąc prawie wszystkie) nazwy umieszczone na karteczkach nie przetrwały. Jeśli więc tylko starczy Ci cirpliwości zaglądaj do mnie a będę umieszczać zdjęcia z nadzieją,że mnie nazw nauczysz.

Pozdrawiam ciepło, ja dzisiaj wygrzewałam na słońcu zreumatyzowane kości ;)
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Kolosy

Post autor: krysta »

Jeszcze do tych fiołków biało żółty tulipan :padam:
Zablokowany