Kolosy

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kolosy

Post autor: malina »

Piękne są te białe aksamitki , ja nie sieję tych pomarańczowych bo ich kolor mnie przeraża / ordynarny pomarańcz wali po oczach / ale to moje osobiste odczucie :]
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

"czemu nie podobają Ci się białe aksamitki? Ładne są Marysiu :rotfl:"
Olu,Halino to białe aksamitki nie są wcale białe a szaro-ziemiste a środki bardzo szybko im czernieją i wygladąją jak zgnite ..... do czego porównać..... jak,jak,jak.....zużyta szczotka.
Pomarańczowy kolor nie jest moim ulubionym ale niech lepiej wali po oczach niż straszy kolorem zbutwienia ,o to jest określenie którego szukałam aby okreslić wygląd białych aksamitek.
Wsiałam dwa gatunki ,jeden nazywał się Kilimandżaro i budził nadzieję na niezapomniane widoki a tu :kwasny:

Halino,nie zawsze białe jest optymistyczne,niewinne ,moje kolorowe aksamitki sprawiły mi dużo wiecej radosci niż te wydumane białe.
Załączniki
i co ?
i co ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Kolosy

Post autor: malina »

i co ? no i wali :rotfl:
Są u Ciebie raduj się :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Użytkownik Usunięty

Re: Kolosy

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Marysiu zgadzam się co białych aksamitek, są nieciekawe po przekwitnięciu, pomarańczowe zaś po przekwitnięciu wygląda dobrze. A droga dojazdowa jest "odjazdowa" , podoba mi się bardzo.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kolosy

Post autor: Krysia »

Drogę do domu masz piękną i to tą zieloną, nie przekombinowaną.
Ja się po cichutku przyznam, że nie cierpię żadnych aksamitek, ze względu na "odjazdowy" zapach i nic mnie do nich nie przekona, nawet gdyby miały kolor różowy :lol: . To raczej nie jest zapach Twojej Kasandry.
Pozdrowionka wieczorkowe
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Kolosy

Post autor: Jan Twardowski »

Marysiu ja z żoną bardzo lubimy aksamitki właśnie każdego roku to są jedyne kwiaty u nas ,które siejemy wiosną i kwitną do samych przymrozków choć zapach ich nie jest przyjemny ale za to pięknie wyglądają.
Białych nie mamy nawet nie wiedziałem ,że takie są. A drogę masz ładną wierzba super się prezentuje.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kolosy

Post autor: Iga51 »

Marysiu, już to kiedyś pisałam, ale powtórzę: Twój podjazd jest niesamowity, bardzo urokliwy. Normalnie zazdroszczę, bo na moich 15 metrach, które mam od szosy do domu, to mogę tylko sobie pomarzyć.
Białe aksamitki i mnie zawiodły. Wcale mi się nie podobały. W ub. roku pokazywałam zdjęcia. Rzeczywiście nieciekawe. Natomiast lubię żółte (szczególnie te wysokie kuliste) i pomarańczowe. Zresztą pomarańczowo-brązowe też są fajne. Poza białymi wszystkie lubię. Najbardziej bezproblemowe kwiaty i kwitną cały sezon, aż do mrozów. Nie przeszkadza im przesadzanie, można latać z nimi po całym ogrodzie i zapychać "dziury", jak gdzieś coś wypadnie, albo przekwitnie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Marysiu , po przeczytaniu Twoich uwag odnośnie białych aksamitek , już się nie martwię , że z wysianych wykiełkowała mi tylko jedna , którą na dodatek zjadły ślimaki , zanim zakwitła :lol: :rotfl:
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Kolosy

Post autor: Mandragora »

A ja tam lubię białe aksamitki :mrgreen: dodatkowo zrobiły mi niespodziankę bo w opakowaniu oprócz białych zapodziały się też cytrynowe :lol: te to dopiero walą po oczach, jak małe słoneczka ;) tylko że mąż napisał mi ostatnio, że wszystkie wyrwał, bo... "uschły" :?: :?: szkoda. Drogę rzeczywiście masz jak z bajki
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1437
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Kolosy

Post autor: alokazja7 »

:) A ja po cichu przyznam się ,że nigdy nie widziałam białych aksamitek :) :)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

We wtorek od Eli M dostałam sadzonki roslinek i bardzo ładnie się przyjęły.
To one :
Załączniki
żółte chryzantemki nawet zaczynają rozwijać pączki
żółte chryzantemki nawet zaczynają rozwijać pączki
goździki
goździki
sasanki puszczają nowe łodyżki
sasanki puszczają nowe łodyżki
odrosty milina w wodzie ,pokazująsię dodatkowe korzonki !
odrosty milina w wodzie ,pokazująsię dodatkowe korzonki !
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kolosy

Post autor: mmmm5 »

Elzbietko b.dziekuję :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kolosy

Post autor: Elzbieta M »

Marysiu , zdziwiona jestem ogromnie , że tak szybko się zaaklimatyzowały - chryzantemka nie straciła pączków ( to okres kwitnienia , a mimo to przeprowadzka jej nie zaszkodziła. Obawiałam się jak zniosą podróż maleńkie sasanki , a one już kolejne listki wypuszczają :-D . No i milin - oby nie zawiódł, bo przecież głównie na nim Ci zależało. Cóż , cieszę się , że roślinki pokazały na co je stać :-D . Grzecznie posłuchały mojego polecenia :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Kolosy

Post autor: Iga51 »

Marysiu, może zrobiłam błąd, że sasanki od razu wsadziłam na rabatę, bo nic nowego u mnie się nie pokazało, ale siewki żyją. Milinki też jeszcze zostawię w wodzie, bardzo bym chciała, żeby się ukorzeniły. Z tych moich wysianych (utraconych) widzę, że na jednym patyczku pojawiają się maleńkie listki, to może ten jeden przeżyje.
Z żółtych chryzantemek będziesz zadowolona, piękne kule się z nich robią. Ja je mam też od Eli, sadziłam w zeszłym roku wiosną. Kwitną bardzo obficie.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kolosy

Post autor: Krysia »

Uwielbiam Twoje komentarze. Te o malowaniu paznokci i gnojówce z pokrzyw :lol: cudowne. Dobrej nocki Marysieńko :)
Zablokowany