Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Ale u Ciebie o wiele dłużej kwitła niż u mnie. U mnie zaczęła kwitnienie 1 lipca, a skończyła we wrześniu.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Iga51 pisze:Agnieszko, moje jeżówki są z siewu. Wysiewałam je w ub. roku latem. Z jednej paczuszki mam tylko różowe jasne i ciemniejsze oraz białe. Podobają mi się bardzo pełne. Wiem, że również można uzyskać je z siewu. Tylko nie zawsze powtarzają cechy matecznej rośliny.
Dodam, że moje wysiane latem zaczęły kwitnienie od razu w pierwszym roku w październiku - listopadzie. Gdzieś w moim wątku pokazywałam zdjęcia. Może gdybym wysiała je wiosną, to zakwitłyby już w pod koniec lata.
Ja siałam z końcem lutego w nadziei , że może któraś zakwitnie wcześniej , niż za rok. Niestety nie doczekałam sie . Jedna z nich ma pęd z pączkiem , ale pewnie nie zdąży zakwitnąć , bo ciepłe dni sie skończyły.
Musiały twoje mieć lepsze warunki , albo nasiona były lepsze.
Mnie się też marzą jeżówki pełne , ale sadzonki są drogie , a na nasiona pełnych nie trafiłam.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Iguś..nie do wiary, u ciebie jeszcze penstemon kwitnie. :zdziwko: . Ja o swoim już dawno zapomniałam. ;) . Co do chryzantem widzę że figle nam płatają. :hyhy: Tobie zakwitła na jednej gałązce podwójna i pojedyncza. Mnie natomiast dwa kolorki. :rotfl: U mnie dziś mroźna noc już była. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Elu, pytałam w zaprzyjaźnionym sklepie ogrodniczym, czy mieli nasionka jeżówek pełnych. Niestety, też nie spotkali tam, gdzie się zaopatrują. Chyba trzeba kupować jednak gotowe sadzonki. Z siewu wszystkie wychodzą takie same. Pojedyncze różowe lub białe.

Zeniu, mój penstemon wypuszczał nowe pędy kwiatostanowe przez cały sezon. Może dlatego, że nie obcinałam przekwitniętych. One nawet po przekwitnięciu są piękną ozdobą. A może to jest tak jak z krokosomią.
U niej także nie ścinałam przekwitniętych pędów. Bo mi się po prostu podobały. Ale też mam sporo nowych pędów.
Wczoraj oglądałam na DOMO angielski program ogrodniczy. I właśnie była mowa o obcinaniu przekwitniętych kwiatów. Wymienione były dalie, onętki i inne. I wyraźnie Pan powiedział, że absolutnie nie ścinamy przekwitniętych pędów krokosomii. Pewnie trzeba czekać, aż same całkiem zwiędną.
U mnie Zeniu też nad ranem było -1. Teraz jest zaledwie 1 stopień w plusie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Ja wysiewałam nasionka jeżówek białych , pomarańczowych , czerwonych i różowych. Zobaczymy , co mi zakwitnie w przyszłym sezonie. Oczywiście pojedyncze. Jedną białą i jedną różową miałam z sadzonek - i te kwitły.
U mnie jeszcze roślin nie zmroziło , ale w niedzielę pojadę spuścić wodę - co wcale nie znaczy , że w listopadzie już nie pojadę. Jeszcze przecież róże i malutkie hortensje trzeba zabezpieczyć przed zimą.
Iguś , róże ci nadal kwitną?
mikolaja
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 84
Rejestracja: 2014-10-09, 18:19

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: mikolaja »

Witam, ja jeszcze o zimie nie mysle, bo jak mysleć jak tu tyle kwiatów jeszcze kwitnie.
IMG_7872.JPG
i ostróżki,nawet lwie paszcze, margaretki i liliowiec. żagwin, smagliczka, pozdrawiam. PS zdjęcie z dzisiejszego dnia!!!!!
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Agnieszka123 »

No proszę jak pięknie, to kosmos?
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Elu, u mnie już definitywnie po sezonie. Z czwartku na piątek ostro przymroziło. Bo zmarzło mi wszystko. Cynie, begonie, komarzyce, lilia, amaranthusy. Makabra, wieczorem jeszcze było pięknie, a rano jak wyjrzałam wszystko zmarznięte. Miałam co sprzątać. Na szczęście dzień wcześniej zebrałam wszystkie pomidory i te dojrzałe i zupełnie zielone. Nazbierałam całą skrzynkę. Musiałam je przerobić. Część zostawiłam, żeby dojrzały w domu, z zielonych zrobiłam sałatkę marynowaną i potrawę na ciepło z cukinią, bakłażanem, papryką, pomidorkami czerwonymi koktajlowymi i cebulką.Wyszła pyszna potrawa.

Co do róż, to niektóre wciąż mają pączki, ale nie wiem czy rozkwitną. Chociaż teraz zrobiła się ładna pogoda. Ciepło jest, tylko wiatr hula. No i tak szybko robi się ciemno. Na pnącej białej róży jest kilkanaście pączków. Ona rośnie przy tarasie od wschodu. Jest dość osłonięta, może te pączki jeszcze rozkwitną.

Magda, no to masz fajnie, że u Ciebie jeszcze letnie kwiatki kwitną. Ja, jak już pewnie przeczytałaś, wszystkie straciłam. Niestety, mocno przymroziło. Zostały marcinki, astry i trochę róż.

Agnieszko, u Magdy to faktycznie kosmos. Aż dziw, że jeszcze kwitnie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Elzbieta M »

Iguś , jak piszesz o swoich pomidorach albo pokazujesz je na zdjęciu , to zawsze podziw mnie ogarnia.
Teraz też - że tyyyle jeszcze nazbierałaś , a tu przecież listopad za pasem. Aż mi ślinka leci na tą potrawę :P
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

No to Elu, częstuj się. Smacznego!
2014-10-24 12.20.52.jpg
A na deser placek z brzoskwiniami i jabłkami i kawka.
2014-10-25 18.23.51.jpg
A teraz poważnie. Już postanowiliśmy, że na przyszły rok sadzimy mniej pomidorów. Niby nie było tak wiele krzaczków jak w ubiegłych latach, ale obrodziły bardzo. Jutro sadzę w jednej połowie tunelu wczesne truskawki.
Elu, ja nie tylko w tunelu, ale i na zewnątrz zbierałam ostatnie pomidory w środę. Wiedzieliśmy już, że będzie przymrozek. Zebraliśmy pomidory, ale krzaczki jeszcze zostały. I w piątek rano nawet te w tunelu wszystkie wisiały zmarznięte.
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Agnieszka123 »

Czyli Iguś mozna powiedzieć, że z tymi pomidorami "rzutem na taśmę" przed przymrozkami :mrgreen:
Wczoraj miałam trochę czasu i jeszcze raz przespacerowałam się po Twoim ogrodzie. Cudnie było j jeszcze raz pooglądałam sobie Twoje mieczyki. Ja też w przyszłym roku będę takie miała. To znaczy dokładnie nie wiem jakie. Zdaję się na Anitkę, wszystkie ma piękne i nie potrafiłam się zdecydować :hyhy:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Ja też mogę się poczęstować :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Edyta1203
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 586
Rejestracja: 2014-03-09, 20:58

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Edyta1203 »

Witaj Igo !!!
Wierzyć mi się nie chce ale widziałam - rzeczywiście pomidorki jeszcze zbierałaś. Ja swoje z doniczek to pod koniec września wysadziłam i posprzątałam. U mnie przymrozek na razie był trzy ostatnie noce ale mały -1, -2 stopnie. Tylko chryzantemy przykrywam bo mam kupione na cmentarze - to te lampy moje ogrodowe w wątku :D . Zarzekasz się też, że mniej co roku posadzicie pomidorków. Ja już kilka lat tak mówię w ogóle o wsadzaniu pomidorków i kwiatków do donic z którymi na wyjazdach wakacyjnych mam problem z podlewaniem. Ale i tak co roku są.... :rotfl: Na wiosnę dostaję takiego kręćka, że wszystko bym uprawiała tylko gdzie ????? Nadal szukamy działki pod miastem w tym celu. Chyba Cię nie zanudziłam jeszcze ???...tyle mnie nie było, że muszę się wygadać :rotfl: :rotfl: :rotfl: . Pozdrawiam Iguś :D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie. Edyta
A oto mój mały ogródek przy szeregówce- zapraszam
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: tadek »

Obrazek

Edytko, lubię czytać Twoje jak i innych forumowiczów wpisy.
Pisz jak najwięcej.
A co do nasadzeń na wiosnę przyznaję Tobie rację.
Wiosna jest czasem w którym chce się najwięcej rozrabiać po zimowej bieli. Jest to czas w którym rozsądek wyjeżdża na wakacje, czego efektem są niekiedy nie przemyślane, przyszłościowe drobne problemy.
Tym nie należy się jednak przejmować, najważniejsze aby zdrówko dopisywało, a reszta powinna przyjść sama.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: goja.k »

Sałatka, sałatką ;-) ja to chętnie skusiłabym się na to ciacho :P łasuch ze mnie :oops:
Zapraszam do domu Małgorzata
Zablokowany