Mój ogród w Maksie- cz. I,

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Agnieszka123 »

kaskada wygląda malowniczo i tak jak mówi Halinka, obrośnięta soczystą roślinnością będzie wyglądała, jak leśne źródełko :D
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Iga51 »

Mnie też się podoba oczko z kaskadą. Mireczko, w jakim miejscu jest ta wiata? Tam, gdzie stoi duży, drewniany stół?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Elzbieta M »

Wiata super. Już wiem , gdzie by u mnie pasowała :lol: . Kratka na górze to fajny pomysł - to druty?
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witajcie! Pozwolicie, że ogólnie odpowiem Dziewczynki. :-D

Ta wiata jest pokryta siatką o dużych oczkach. Będzie rósł po niej RDES AUBERTA.
Mir_20150522_124446 [800x600].jpg

Nie mogę się wyrobić , nie mam na nic czasu. Jak ja się posunęłam , jestem taka spowolniona. :oops: :/ . Przyjeżdżamy do domciu dość późno. I pierwsze co robię to kąpiel, bo potem to już nie mogę ruszyć ani ręką, ani nogą. Ambitne prace sobie wyznaczyliśmy i pomału je realizujemy. Potrzebna jest mi skrzynia na doniczki ( nie wszystkie ), które będzie stała na tarasie. I dzisiaj już ją mam. Mąż zrobił mi ją. Wykorzystał stare drzwiczki od szafek kuchennych. Są z drewna.
DSC_0217 [800x600].JPG
Wczoraj zakupiłam śliwę, która owocuje w sierpniu. Bardzo smaczne ma owoce. Odmiana AMERS
20150527_150617 [800x600].jpg
20150527_150636 [800x600].jpg
Róże obsypane są pąkami kwiatowymi. Piwonie już lada moment zakwitną ( majowe kwitną)
20150526_132444 [800x600].jpg
Na dziś to wszystko. Wszystkim dobrej nocy życzę.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Czasami tak bywa , że zbyt dużo chcemy od razu. A potem ból wszystkich części ciała ;-) Ale gdy się uda :hurra: a ile satysfakcji :rotfl:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: lilia0405 »

A już myślałam, że tylko ja zwolniłam obroty. Gonie i dogonić nie mogę. Trzeba by się z tym pogodzić, ale idzie mi to ciężko :zalamany:

Kaskada pięknie się prezentuje. Ale masz zdolnego męza, tyle rzeczy Ci robi, mój M nie podziela pasji ogrodniczej :(
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Agnieszka123 »

Mireczko, skrzynia na doniczki jest tak estetyczna, że może robić za dekorację - stolik, kwietnik............. Zdolniacha z Twojego mężusia :mrgreen:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Witaj Danusiu! Małżonek zrobił mi prezent i kupił piwonie krzaczastą. Nie wiem do kończ czy w dobrym miejscu ją posadziłam. Możesz zerknąć i powiedzieć czy jest ok?
20150529_134404 [800x600].jpg
DSC_0139 [800x600].JPG
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Krysia »

Na tej fotce Mireczko to absolutnie nie wyglądasz jakbyś się posunęła. :-D A, że trochę wolniejsze mamy obroty niż kiedyś, to trudno, pogodzić się trzeba. Ślicznie rosną piwonie, oj będzie cudny zapach :-D
I cała działeczka na 5 z plusem :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

Mirabela pisze:Witaj Danusiu! Małżonek zrobił mi prezent i kupił piwonie krzaczastą. Nie wiem do kończ czy w dobrym miejscu ją posadziłam. Możesz zerknąć i powiedzieć czy jest ok?
Ze zdjęcia wydaje się, że dobrze. Będzie miała słońce więc nie powinna narzekać ;-) A wiesz jaki kolor kwiatów będzie miała ?
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: wasilewska101 »

A ja musiałam obie kupić piwonię sama , mój też niezainterosowany ogrodem ,mówi że już się napracował teraz odpoczywa pod lipką .. Ale drabinkę drewnianą do powojnika żółtego mi zbił a na drugą nadal czekam choć wszytko już przygotowane do zbicia . Na takie piękności jak robi twój mąż nawet nie chce słyszeć a mógłby zrobić bo potrafi .. . .
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Danka »

wasilewska101 pisze:A ja musiałam obie kupić piwonię sama , mój też niezainterosowany ogrodem ,mówi że już się napracował teraz odpoczywa pod lipką .. Ale drabinkę drewnianą do powojnika żółtego mi zbił a na drugą nadal czekam choć wszytko już przygotowane do zbicia . Na takie piękności jak robi twój mąż nawet nie chce słyszeć a mógłby zrobić bo potrafi .. . .
Janinko swojemu też pokazywałam te cudeńka... i stwierdził: ładne :rotfl:
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: Mirabela »

Danusiu mają być różowe i pachnące.
Wczoraj po południu byłam na działce. Na słoneczko wystawiliśmy materac z łóżka, pościel. Planowaliśmy dzisia nocleg. Ale dom jeszcze jest nie nagrzany dostatecznie.
Kochane, mój Mirek lubi , woli takie rzeczy robić niż w ziemi dłubać. Jedyne co do niego należy to koszenie. I to jeszcze muszę przypominać, że już czas koszenia. :lol: :lol:
Za chwilkę wkleję kilka zdj.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: tadek »

Jeszcze JA muszę pochwalić Twojego męża Mireczko. :padam:
Jak napisały wcześniej dziewczyny - fajny zdolniacha!
Ja mam na strychu schowane podobne drzwiczki od szafek kuchennych jako zapas, :lol: gdyby obecne, pracujące ;) w kuchennych szafkach nagle odmówiły posłuszeństwa. :mrgreen:
Jestem pod wrażeniem. Taka prosta rzecz do wymyślenia jak skrzynia z drzwiczek, a jednocześnie tak trudna...

Chwalisz się Mireczko kupionym drzewkiem śliwy, a mi przyszło do głowy pytanie:
Mireczko czy masz posadzoną w ogródku śliwę ulenę? :lol:

Ja taką śliwę posadziłem już dwa lata temu i co roku bezskutecznie wypatruję na niej koszy owoców.
Ponadto mam też posadzone dwa gatunki innych śliw. Jedna owocuje latem, druga jesienią.

ObrazekPoradnik ogrodniczy - GATUNKI ŚLIW :arrow:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Mój ogród w Maksie- cz. I,

Post autor: mmmm5 »

Uleny owocują tak,ze łamią im się gałęzie bo to bardzo kruche drzewa
Załączniki
wspomnienie smaku przyprawiia mnie o zawrót głowy
wspomnienie smaku przyprawiia mnie o zawrót głowy
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ