Skromny ;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Skromny ;)

Post autor: mmmm5 »

Z jakiego miesiąca jest fotografia tego przepięknego jęczmienia ? czy to jednoroczna roślinka ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:Z jakiego miesiąca jest fotografia tego przepięknego jęczmienia ? czy to jednoroczna roślinka ?
Marysiu podobno jednoroczna ale tej zimy przetrwała jak bylina i mocno się rozsiewa.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Dziękuję Danusiu, że odpowiedziałaś. Tą zimę przetrwał nazbierałam nasion obawiając się o nadchodzącą zimę.
Fotkę zrobiłam chyba w czerwcu :) pozdrawiam
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Skromny ;)

Post autor: malina »

To eschynantus od Ciebie taki mi wyrósł :D
Załączniki
CAM01488.jpg
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Skromny ;)

Post autor: Iga51 »

Gosiu, ja też siedzę w przetworach, soki, konfitury, dżemy, pomidory, ogórki itp. Tylko ja w odróżnieniu od Ciebie już tej roboty nie kocham. Robię, bo muszę. Jak przypomnę sobie setki słoików z lat ubiegłych, to mnie ciarki przechodzą. Zawsze tyle narobiłam, że wszystko rozdawałam, bo nie bylibyśmy w stanie sami tego skonsumować. Ostatnio się wkurzyłam, jak zobaczyłam u córki w piwnicy stertę przetworów jeszcze z 2011 roku. Wiadomo, że to już nie nadaje się do użytku. Więc po co mam się wysilać. Robię trochę dla nas i dla wnuków. W przyszłym roku zrobię jeszcze mniej. Nawet zlikwidowałam trochę krzewów agrestu i porzeczek.
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Halinko bardzo się cieszę, że się przyjął i kwitnie, super :)
Iguś myślę, że na mnie też przyjdzie czas. Robię to dla dzieci. Ale jak dorosną niech sobie radzą same. Muszą się tego nauczyć ode mnie. Nauczę je w swoim czasie.

Pozdrawiam :)
Zapraszam do domu Małgorzata
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Skromny ;)

Post autor: mmmm5 »

Igo,Gosiu nie łudźcie się ,że całkiem przejdzie Wam mania przetwórstwa ...
Ja w tym roku wywalałm kompoty,ogórki (nie sałatkę),marmolady,konfitury ,wina owocowe nastepnie myłam i parzylam słoiki i wkładałam następne ,nowe, świeże - potem pomyślałm,że mam coś z głową :mur:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Skromny ;)

Post autor: Iga51 »

Ha,ha Marysiu, znam to, też tak kiedyś robiłam. Ale wina nie wylewam. Mam od dwóch lat, więc w tym roku nie nastawiłam. Ponoć wino im starsze, tym lepsze.
Teraz, jak opróżniam jakiś słoik, to go płuczę i wywalam do śmieci segregowanych, żeby już mnie nie kusiło. I tak na strychu mam jeszcze kilkadziesiąt, jak nie kilkaset pustych słoików.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Skromny ;)

Post autor: malina »

mmmm5 pisze:Igo,Gosiu nie łudźcie się ,że całkiem przejdzie Wam mania przetwórstwa ...
Ja w tym roku wywalałm kompoty,ogórki (nie sałatkę),marmolady,konfitury ,wina owocowe nastepnie myłam i parzylam słoiki i wkładałam następne ,nowe, świeże - potem pomyślałm,że mam coś z głową :mur:
Na tym murze jeszcze pogorszysz sytuację :rotfl:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Skromny ;)

Post autor: agulinka111 »

Marysiu jak możesz wino wylać?? :szok:
To chyba nie da się tak zrobić na styk, zawsze coś zostanie, chodź jeśli chodzi o soki to mi akurat brakuje, sokow wiśni juz nie mam A przecież dopiero robiłam z 40 kg :( przetworów nie wyrzucam bo zawsze sobie myślę ze jeszcze zjem za rok, a za rok są następne no i wtedy nikt już nie je tych starych :)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Skromny ;)

Post autor: mmmm5 »

Agatko, wino było jabłkowo-malinowe i miało octowy zapach więc nie zmusiłam sie do degustacji a częstować gości to chyba tylko wrogów !
Przetwory owocowe i warzywne przechowuje się tylko do następnych zbiorów potem są bezwartościowe nie są trujące ale pożytek dla organizmu taki jakbyś najadła się ... no powiedzmy styropianu :P
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

Też opróżniam stare przetwory i pakuję nowe. Jakoś wyjątkowo w tym roku obrodziły mi pomidory i ogórki za to cukinię obżerają ślimaki. Wino... och kocham właśnie mężuś obrał i wkłada w balon. Nalewek narobiłam też różnych z czernic, z malin, wiśni i aronii.

Marysiu głowę zostaw w spokoju nic jej nie jest :hyhy:
Iguś też wyrzuciłam stertę starych poobijanych słoików... i kupiłam na to miejsce nowe :roll:
Agatko a soku z wiśni jeszcze nie robiłam. W tym roku już nie zdążę, nawet dobrze bo bym padła przy tych garach :rotfl:
Zapraszam do domu Małgorzata
agulinka111
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 186
Rejestracja: 2011-06-01, 17:05

Re: Skromny ;)

Post autor: agulinka111 »

goja.k pisze: Agatko a soku z wiśni jeszcze nie robiłam. W tym roku już nie zdążę, nawet dobrze bo bym padła przy tych garach :rotfl:
są pyszne, chodź duuzo roboty, trzeba to wszystko wydrylować.... eh jak sobie to przypomnę.... Ale z tych ciemnych wiśni tylko, z jasnych nie wychodzą takie dobre :)
Awatar użytkownika
goja.k
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 257
Rejestracja: 2013-04-03, 20:17

Re: Skromny ;)

Post autor: goja.k »

A no tak, to ja chyba zostanę tylko przy wiśniowej nalewce a soki będę robić z mniej kłopotliwych owoców ;-)
Zapraszam do domu Małgorzata
ODPOWIEDZ