Moje co nieco

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje co nieco

Post autor: lilia0405 »

Działeczka fajna ale wolałabym bez tych gadzich lokatorów. U mnie z przerwami leje od tygodnia :evil:
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Moje co nieco

Post autor: Stasia »

Bardzo interesujący filmik z Modraszkami. Ciekawa jestem jak Tobie z synem udało się podejść ptaszki,że się nie spłoszyły? Super zdjęcia motyli, zachodu słońca, zazdroszczę Ci prawdziwego kontaktu z przyrodą.
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Re: Moje co nieco

Post autor: Rafał Pajestka »

Modraszki nakręcone aparatem fot. z maks. zoomem na statywie. Syn Jakub jako 13 -latek nie zawsze ma chęci do pomocy w ogrodzie. Na szczęście ma chęci do nauki więc nie zmuszam go do prac na działce choć pomaga jak może. :lol:

-- Ostatnio dodano 2013-05-31, 00:27 --

Mój pierwszy kwitnący Clematis.
Załączniki
P6280636.JPG
P7090666.JPG
20120728393.jpg
Tutaj nawet chmurki są najpięknieksze
Tutaj nawet chmurki są najpięknieksze
pomaga nie tylko syn, ale i .....
pomaga nie tylko syn, ale i .....
One to zawsze he
One to zawsze he
a inni odwiedzają aby zjeść, w tym roku też pewnie odwiedzą
a inni odwiedzają aby zjeść, w tym roku też pewnie odwiedzą
a i ja znajdę coś dla siebie hehe
a i ja znajdę coś dla siebie hehe
P5300699.JPG
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Moje co nieco

Post autor: mamina »

Oj z tą pomocą młodzieży to tak już jest :-D . Mój Jakub czasem pokosi trawnik jak brakuje mu na paliwo :lol: .
Macie bardzo ładną działkę i w pięknej okolicy patrząc na zdjęcia . Dużo pracy przy zagospodarowaniu takiego terenu ,ale późniejszy wypoczynek przy browarku bezcenne :-D
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Stasia
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 56
Rejestracja: 2011-03-11, 17:36

Re: Moje co nieco

Post autor: Stasia »

Masz super pomocnika! Widać, że lubi zajęcia bardziej męskie - zdjęcie z taczką.A robale na Twoich fotkach są bardzo fotogeniczne,można je polubić.Przyjemnej pracy w ogrodzie,pozdrawiam Stasia.
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Re: Moje co nieco

Post autor: Rafał Pajestka »

Witam. Oj dawno nie zaglądałem! :oops: U mnie jak i u Was sporo się zmieniło czyt. urosło. Kilka zmian jak odwodnienie w celu zbioru deszczówki z daszku, pierwszwe truskawki. No i na ryby znowu nie poszedłem. Zawsze coś do roboty na działeczce. Ryby na prośbę syna Jakuba zagościły więc w oczku powiem oczuniu bo ma poj. ok 600 litrów ale docelowo miało być i jest zbiornikiem ,,retencyjnym" na deszczówkę, z resztą Sami pooglądajcie. Pozdrawiam Wszystkich R ;) afał.
Załączniki
pierwsza truskawa
pierwsza truskawa
Zazieleniło się w warzywniaku
Zazieleniło się w warzywniaku
P6050775.JPG
P6050774.JPG
Zakwitły skalniaki
Zakwitły skalniaki
P6060792.JPG
Zbiornik na deszczówkę i jego pierwsi mieszkańcy
Zbiornik na deszczówkę i jego pierwsi mieszkańcy
P6090841.JPG
P6160868.JPG
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Moje co nieco

Post autor: jolafol »

Oj, pięknie u Ciebie Rafale urosło wszystko, zielono i kolorowo :D
Jest i co zjeść i pooglądać i dla rozrywki troszkę popracować, ale mając w zasięgu ręki zaczarowane oczko ;) z żabką i złotą rybką, to na pewno prawdziwa przyjemność :D
Truskawki w tym roku nawet dobre, ale niestety nie tak dobre jak z własnej działki.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Re: Moje co nieco

Post autor: Rafał Pajestka »

Odrobina zdjęć z tego co po burzowych nawałnicach zostało. Kilka rzeczy pozmieniałem, ale wypoczynek u siebie to naprawdę fajna sprawa. Czeka mnie zakończenie grodzenia, zmajstrowanie bramy wjazdowej, mostek nad strumieniem i myślę, że w tym roku to wszystko ;-) Domek narzędziowy sprawdził się w 100% teraz nie ma graciarni w altance no i pierwsza spędzona noc bo miejsce się zrobiło była przesympatyczna - ognisko :lol: , tańce, śpiewy :wstyd: a rano spowiedź przed żonką :przestraszony: - warto było.
Załączniki
na górze oczko a w dole strumień
na górze oczko a w dole strumień
oczko ,,żyje"
oczko ,,żyje"
odwiedziny ,,smocze"
odwiedziny ,,smocze"
łąka kwietna naturalnie naturalna
łąka kwietna naturalnie naturalna
przyrosty na rododendronach zatrważająco za duże , martwię się o ich wygląd w przyszłym roku.
przyrosty na rododendronach zatrważająco za duże , martwię się o ich wygląd w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Moje co nieco

Post autor: lilia0405 »

Widzę Rafale, że na ten sezon spory harmonogram prac, łączka naturalna supert, no ja niestety truskawek nie pojadłam, woda :-(
Awatar użytkownika
Rafał Pajestka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2013-04-28, 22:02

Re: Moje co nieco

Post autor: Rafał Pajestka »

Witam i pozdrawiam w szczególności tych którzy po raz pierwszy dołączyli do grona ,,ogrodomaniaków" :-) U mnie sezon rozpoczęty na maksa, i jak wiecie pracy co niemiara. Najwięcej koszenia i to dość trudnego terenu-skarpa nad strumieniem. Ale wszystko mnie cieszy jak rośnie, choć drobne porażki jak usychające w czasie kwitnienia klematisy. No i kreciki stale niszczące wrzosownik i rabaty kwietne. No cóż, one były pierwsze w tym miejscu. Nic nie pomaga - nawet zadymianie nor karbidem. Natomiast dobrze według założeń działa odpływ nadmiaru wody z oczka wodnego. Pozdrawiam Rafał.
Załączniki
P6160858.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Moje co nieco

Post autor: Danka »

Widzę, że masz dobre pomysły i dobrze je realizujesz. Mi się to podoba :-D
ODPOWIEDZ