moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Po prostu mam sporo krzewów juk. W każdym krzewie jest kilka sztuk. Zawsze obrywam im liście i przez to więcej wody, czy nawozu dociera do środka czyli pąka. Tak robię co roku
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Myślałam, że będzie deszcz spory, a ty tylko pokropiło i nic więcej. Na działce nawet i borówki więdną, hortensje tak samo. Mimo, że podlewam codziennie to i tak nic nie daje. Trzeba by na okrągło stać z wężem i lać wodę.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nie wiadomo jak jeszcze długo trzeba czekać na deszcz. Wszystko w oczach schnie, mimo,że jest podlewane.
Obrazek
Obrazek
nie spodziewałam się, że w tym roku zakwitnie mi więcej niż jeden kaktus
Obrazek
mam wrażenie, że to tylko dlatedo, że przez prawie całą zimę stały na klatce schodowej. Temperatura była odpowiednia dla kaktusów.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

W dalszym ciągu bardzo jest sucho, nawet motyla nie wchodzi do ziemi tylko dziabką można coś zrobić. Mimo, że deszcze obiecują w pogodzie to i tak nie ma. Wszystko trzeba podlewać wężem, lub konewką.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: moja nowa działka

Post autor: malina »

Elu , wszyscy tak mamy , ale i tak ładnie zakwitły :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Pięknie kwitną. Widać na zdjęciach jak sucha jest ziemia. Pozdrawiam :).
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moja nowa działka

Post autor: Danka »

A ja się wreszcie doczekałam deszczu. Niewiele ale lepiej niż wcale. ;-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

A u mnie jak nie było tak nie ma deszczu i nie wiadomo czy będzie. Bo co chmura na niebie i zaraz wiatr przegania i gdzie indziej pada a u mnie nie. Tylko powiększyła się u mnie dzialkowa rodzinka. Było cztery, a w tym roku jest osiem kotów.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: moja nowa działka

Post autor: rafaloku »

Piękna kocia rodzinka :hyhy: Elu, masz jak w Grecji -> susza i dużo kotów ;-)
Rafał
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Gdyby nie woda w kranie na działce to było by jeszcze gorzej. Codziennie trzeba podlewać dwa razy dziennie rano i woeczorem by coś rosło. Niestety tylko jest problem . Mam prawostronny paraliż, a biorąc pod uwagę to to trzeba zawsze byc uzależninyą od innej osoby. Natomiast nie ma nikogo kto pomógł by . Czeeklam właśnie na synsa by pomógł . Z kotami tak samo jest problem. Nie wszyscy chcą pomóc w karmieniu. Wszyscy mają w nosie koty ,czy psy bezdomne.
Obrazek Obrazek
Krzak papryki jest bardzo mały ledwo odrasta od ziemi, a już owocuje
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: moja nowa działka

Post autor: mmmm5 »

Elu,ja w sprawie kotów.Pisałaś,że miałaś cztery do karmienia a teraz już osiem.Radzę Ci zgłosić do weterynarza i takie bezpańskie koty powinno się sterylizować aby nie pomnażać biedy.U nas na wsi gmina robi to co jakiś czas bezpłatnie dla kocurów ,no ale jak kocur wykastrowany to i małych nieszczęść nie będzie.Ja bardzo dbam o moje koty i kotki ale pilnuję abym nie skończyła jak Violetta Villas :D
Pozdrawiam Cię serdecznie .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Masz rację, ale kto ich złapie jak one po całych działkach latają. Nie znam się czy to kot, czy kocica. Jest 145 działek i nie wiadomo gdzie są gdzie śpią.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: moja nowa działka

Post autor: mmmm5 »

Elu od tego są specjalisci ,tylko zgłoś do gminy i pilnuj aby nie przysłali jakiegoś hycla ,który dla oszczędności może uśmiercić kotki.W Sosnowcu spółdzielnia mieszkaniowa stawia nawet specjalne domki dla kotów a gmina raz na miesiąc wydaje suchą karmę.Popytaj ,porozmawiaj z sąsiadami z działek i działajcie ,bo znajdzie się jakiś wróg zwierząt i je wytruje.Znam takie zdarzenia tu na wsi !!!!!
Koty masz śliczne, takie zadbane :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Na zimę zawsze dostaję karmę suchą i mokrą w puszkach. U mnie nikt nie interesuje się takimi kotami. Gmina tymbardziej bo pieniędzy nie mają. Szkoda do nich chodzić. Zawsze codziennie kupuję im puszki karmy. Niektórzy z sąsiadów przynosi im jedzenie. Ale tu trzeba codziennie dawać jedzenie.
Obrazek Obrazek
te to wcale mnie się nie boją. Te małe co pojawiły się w tym roku bardziej boją się. U nas nie ma żadnego weteryniarza co podjął by się tego by ich złapać
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: moja nowa działka

Post autor: Krysia »

Są śliczne i dobrze im u Ciebie. Pozdrawiam serdecznie. Może tabletki do karmy dla koteczek byłyby lepszym rozwiązaniem.
ODPOWIEDZ