moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Mimo, że ciepło to widać już znaki jesieni, pustki na działce, kiaty przekwitły.Nigdzie indziej nie ma tylko w internecie kupiłam cyklamena neapolitańskiego już wsadzony go gruntu.Przede wszystkim zimuje w gruncie . Nasionka długo szukane goryczki mieszanej i pierwiosnka storczykowego. Bardzo interesuje mnie piwonia ition, tak samo nie ma w sklepach, na targu widziałam to 85 zł trzeba wydać by kupić. Na razie pogoda jest to mozsadzić pierwiosnki
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: moja nowa działka

Post autor: CityMatic »

To chyba Piwonia ITOH 'Bartzella" i "Hilary" bo to najnowsze odmiany. ;)
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: moja nowa działka

Post autor: CityMatic »

Przez internet można kupić na portalu po ok 30zł,to i tak niewielka kwota. Ja za swoją "koperkową" zapłaciłem 80,-i była w doniczce 9!!!
Wiosną okaże się czy żyje :oczami:
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Tak samo koperkową nie ma w sklepie i nikt nie słyszał o niej. Chciałam kupić, ale nie ma.
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: moja nowa działka

Post autor: CityMatic »

Rośliny rzadkie , szczególnie te długowieczne są w cenie. Ale patrząc na cenę i jakość można przyznać , że nie są drogie - szkoda tylko , że przy dzisiejszym przepływie informacji nie wiemy czym je zasilają aby rosły, kiedy posadzimy je u siebie przeżywają wielki "szok " by przystosować się do nowych warunków bez chemii i specjalistycznych nawozów.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Tak jest w dzisiejszych czasach. U mnie np. na działce jest jagoda goi, bardzo obficie zaowocowała jak wszystkie krzewy jagód. Chyba będę musiała zlikwidować je bo nikt nie ma zamiaru ich jeść, ani suszonych, ani takich prosto z krzewu. Miejscowość w której mieszkam to niby miasto powiatowe, ale nic nie ma, żadnego porządnego sklepu np. ogrodowego
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Jeszcze kilka dni taka pogoda piękna. Cały dzień przebywałam na działce plewiąc kwiaty. Pod wieczór przyszli lokatorzy mali by coś zjeść. Dobrze, że miałam jedzenie
Obrazek
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: moja nowa działka

Post autor: CityMatic »

:padam: ale ładne - bardzo lubię kotki szczególnie te nieoswojone. W ich zachowaniu widać zaskoczenie że człowiek może im dać coś dobrego do jedzenia.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Tak samo lubię nie tylko kotki, wszystkie zwierzęta. Akurat te maluchy są na tyle oswojone, że jak przyjdą do mnie na działkę to bardzo się nie boją. Nawet wchodzą do domku gdy jest otwarty, Ich mama da mi się złapać i to za nią przyszły do mnie. A jak patrzy na Ciebie takie maleństwo, to aż serce się kraje, że nie mają jedzenia
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moja nowa działka

Post autor: tadek »

.
Dzień dobry Elu

Świat z pełnym brzuchem wygląda inaczej!

Zadbani i śliczni są Twoi podopieczni.

W niebieskim pudełku jest woda, czy coś dobrego było?
Bo widzę że jest puste.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Było mleko karma sucha i miała być nerka, ale zapomniałam im przynieść z domu bo jest w lodówce tak więc niebieskie pudełko jest puste. Jutro dostaną jeszcze nerkę którą bardzo lubią
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: moja nowa działka

Post autor: grzegorzw »

Witaj Elu:)

Piękno jeżówek jest zniewalające, ja w tym roku kupiłem dziewięć odmian, no zakochałem się w nich i wszędzie u kogo jest widzę to zatrzymuje się na chwilę. Więc u Ciebie też trochę popatrzyłem. :)
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Bardzo mi miło. Tak samo jeżówki lubię. Ale chyba przyznasz mi rację, że na wiosnę najbardziej piękne są pierwiosnki, sasanki. Teraz trzeba czekać do wiosny by je zobaczyć. Działka bez kwiatów była by nie ciekawa.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Trzeba już czekać do nadejścia wiosny. Bardzo zimno się zrobiło i bardzo mokro tak więc przebywanie na działce nie ma sensu. Co drugi dzień jestem na działce i zanoszę swoim kotkom jedzenie, a przede wszystkim nerki które bardzo lubią i do popicia mleko.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: moja nowa działka

Post autor: kajaja2 »

Ale słodziaki u ciebie zawitały,ja niestety mam ich przysmak-myszki w domu:-( których strasznie się boję.
Masz racje zimno jest strasznie.U nas wieje od wczoraj potwornie ale zawitało słoneczko.
ODPOWIEDZ