moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Miejmy nadzieję, że już nie będzie takich burz i ulew. Irysy już znikają, ale juki, hortensje będą kwitły na całej działce. Juki zawsze kwitną gdy oberwie się im liście u dołu, tak robię od lat. Piwonie tak samo mają zamiar kwitnąć na całej działce.
grzegorzw
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 146
Rejestracja: 2018-04-04, 18:24

Re: moja nowa działka

Post autor: grzegorzw »

Elu dzięki za radę :)
jutro idę obrywać liście jukom
Wszystkim dużo zdrowia
życzy Grzesiek
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Ponad 20 juk będzie kwitło. Hortensje tak samo ładnie zawiązują pąki. W tym roku wszystko ładnie kwitnie i owocuje.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Jak wykorzystać owoce jagody, bo jest.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Kwiaty piwonii już przekwitają, jest dla nich bardzo ciepło. Hortensje tak samo mają za sucho. Dla żartu policzyłam kwiaty i pąki juk, wyszło mi ponad 70, w każdej kępce po 7, 5 i pojedyńczo . Jest tych kęp z 10 na całej działce. Właśnie oberwałam im liście stare leżące na ziemi i żółte.
Obrazek
jest ładny, ale gdy powąchasz go to śmierdzi jak czosnek , a to tylko kwiat czosnku
Obrazek
musiałam ją przesadzić do większej doniczki
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moja nowa działka

Post autor: Danka »

To obrywanie suchych liści to bardziej zabieg zdrowotny. Żeby choroby w starych liściach się nie rozwijały. Jukki kwitną gdy same stwierdzają, że im warunki odpowiadają. Mam kilka jukk odmianowych od kilku lat i nie kwitną pomimo obrywania starych suchych liści. A inne kwitną. ;-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

U mnie co roku jest dużo juk.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

U mnie sezon piwonii lończy się. Jest za ciepło by jeszcze po kwitły, a szkoda bo bardzo ładnie kwitną. Terazładnie kwitnie krzew budlei na fioletowo.
Obrazek
nie widać na niej motyli
Obrazek
Obrazek
zięłam sobie dzisiaj wolne bo boli mnie palec u ręki, a jak boli coś to nie da się nic robić
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: moja nowa działka

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też wszystko ładnie kwitnie ale jest strasznie sucho bo dawno nie padało .Moje budleje nie przetrwały szkoda mi skrętnolistnej bo miała być żółta , natomiast biała która jest już trzeci rok przetrwała i będzie kwitnąć ..Moja jedna juka ma dwa pędy kwiatowe a trzy nie mają znowu nic ale i tak ładnie wyglądają może na drugi rol zakwitną .
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Juki co roku nie kwitną. Trzeba poczekać rok, albo dwa lata by zakwitła. U mnie tak samo jest. Ponieważ mam sporo juk to co roku jakaś zaczyna kwitnąć.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Bardzo sucho. Nadają deszcze i opady i nic. Jest tak sucho, że ziemia zamienia się i kurz. U mnie kamczacka skończyła się, a jest jagoda goi. Mam trzy krzewy, ale owocuje tylko jeden. Dzisiaj zebrałam owoce i w tej chwili suszą się na parapecie.
Obrazek
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: moja nowa działka

Post autor: Wiki »

:)

Masz bardzo dużo pięknie kwitnących kwiatów. Miło jest na nie popatrzeć. :) Najbardziej spodobała mi się budleja, nie znam takiego kwiatu. Ma ładny kolor i pokrój.
:)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Budleja to krzew który wabi motyle swoim zapachem. Jest ich sporo. Trochę popadało, ale nie dużo, ale może być. Bardzo dużo ślmaków jest. Trochę sałaty mi zjadły. Papryki na razie nie jedzą. Papryka już owocuje i ma małe owoce.
Obrazek
goryczka siedmio dzielna. W dalszym ciągu szukam mieszanki goryczki, bezłodygowej wiosennej zimowej. Nie ma. Nawet Ci co sprzedają w sklepach nie wiedzą, że taki kwiat istnieje.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Pogoda pochmurna lilowce zakwitają. Juki tak samo zakwitają. Nic nie mogę robić bo od dawna palec boli. Prawie całą sałatę ślimaki zjadły.
Obrazek
właśnie dzisiaj zakwitł jako pierwszy
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Pogoda akurat dla plewieniena chwastów. Było słońce, ale i wiaterek wiał. Pod koniec dnia pryskane były pomidory. Tak bardzo mi obrodził winogron, że nie wiem czy utrzyma się i nie przewróci.
Obrazek
W tle winogron, a koło niego pomidory i papryka.
ODPOWIEDZ