moja nowa działka

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Preparat kupiłam. Akurat deszcz padał przelotny, gdy przestał poszłam sprawdzić czy działa trutka. Sporo ślimaków padło i tylko śluz po nich został. Najwięcej jest ślimaków bez pancerza, a one są groźniejsze od tych z pancerzem.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Przez te dwa dni mam bardzo zaślimaczoną działkę. Ostatnio padały deszcze a po deszczach są ślimaki. Posypałam trutkę od ślimaków i te co były u mnie zginęły.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Obawiałam się czy jagoda kamczacka będzie miała owoce. Niepotrzebnie. Ma ich sporo jak na krzewy zeszłoroczne. Tak samo jest i morwą. Myślałam, że nic z owoców nie będzie i tak samo pomyka. Nie dużo, ale są. Kokoryczka zaczyna kwitnąć, piwonia drzewiasta ma ładne pąki, ale na żółtą trzeba jeszcze poczekać.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: moja nowa działka

Post autor: tadek »

:zawstydzony:

U mnie jagody kamczackie też rosną, :lol: już trzeci sezon ! :rotfl:

Możesz mieć racje Elu, że owoców jagody nie znajdziesz na krzaczku. :hyhy:
Bo amatorami tych jagód są ptaszki. :looka:
Ja liczyłem w zeszłym roku na pierwsze próbowanie, bowiem wisiało ich na krzaczku już sporo.
Doglądałem je codziennie, czekając na odpowiednie wybarwienie... :orany: i nie doczekałem się.

Nasza Janinka jak przychodzi pora owocowania, przykrywa kamczackie firanką... :lol:

Poradnik ogrodniczy - Jagoda kamczacka -
odmiany, uprawa, sadzenie, rozmnażanie
:arrow:
1-P1080115.JPG
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Już szykuję stare firanki na borówki i jagody. Tak samo było w zeszłym roku. Pociętymi firankami przykrywałam tylko borówki, a teraz i jagody kamczackie, a jak będą i jagody goji i i one będą przykryte. Jagody goji mam pierwszy raz. Wczoraj była pogoda ładna i cały dzień byłam na działce. Żeby mieć jeszcze lepsze morwy przykryłam podwójnym nawozem. Najpierw obornikiem a potem nawozem zeszłorocznym podlałam.
Użytkownik Usunięty

Re: moja nowa działka

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Też znam przykrycie firankowe na borówki i nawet na czereśnie - tak robi moja teściowa...ale kos to przebiegły ptak i pod firankę do borówek się dostał i objadał ile wlezie...skubany cwaniak...
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Nie mam tak dużo firanek do przykrycia, ale będę miała od koleżanki. Dzisiaj już po naszych działkach biegają malutkie zajączki. Ja mam sporo zielonych kwiatów i krzewów. Dzisiaj wypłoszyłam nieświadomie dwa razy malutkiego ślicznego zajączka. Może w piątek na próbę posadzę paprykę i pomidory. Jak przeżyją zimną Zośkę to będzie dobrze. Może się to uda.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: moja nowa działka

Post autor: lilia0405 »

Elu pomidory i paprykę w razie przymrozków możesz przykryć butelkami plastikowymi . Ja też zamierzam jutro albo w sobotę posadzić paprykę bo jest już spora. Też już przygotowałam stare firanki ale jeszcze muszę powiedzieć koleżankom , może mają. Ponadto muszę zajrzeć do "patio " może mają już siatki.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Dzisiaj słyszałam pogodę i tak źle nie będzie. Tak mroźnych ogrodników nie będzie. Tylko przymrozki mogą wystąpić na Wschodzie, ale tylko małe.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: moja nowa działka

Post autor: lilia0405 »

To super, że nie będzie przymrozków bo ja dzisiaj posadziłam paprykę.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Papryki jeszcze nie sadziłam, ale jednego pomidorka na próbę tak. Papryki jeszcze nie dostałam, ale po ogrodnikach będę sadzić. Na razie deszcz przelotny pada i za bardzo boję się że zjedzą mi ślimaki kwiatki i pomidorki i paprykę. Nie sadzę już żadnych kwiatów jednorocznych bo nie ma sensu, by jadły je ślimaki.
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

Jak na pierwszego ogrodnika to bardzo ciepło było. Może nie tak źle będzie. Posadziłam pomidorki. Ja na razie noce są na plusie i przymrozków na Mazowszu nie ma. Paprykę sadzić będę po ogrodnikach.
Obrazek
zakwita mi azalia.
Obrazek
nareszcie doczekałam się morwy. Może niewyraźnie widać ale morwy będą.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: moja nowa działka

Post autor: wasilewska101 »

Moje 5 pomidorków już rośnie na rabacie i się hartują , może przymrozków nie będzie ale samosiejki koktajlowych przykryłam aby w razie czego ich nie stracić .. Moje azalie w pąkach ale japońskie już rozwijają kwiaty ..Też firanki czekają na borówki , wiem że szpaki na siłę chcą się do nich dobrać potrafią nawet włazić od spodu aby ich posmakować . Ja mam jeszcze innego malutkie ptaszka amatora borówek , Nie wiem jak się nazywa ale potrafi tak firankę dziobać że zrobi sobie otwór i zawsze trochę musi podjeść . W tym roku są ładne krzaczki i pięknie kwitną będzie więcej borówek do podjadania ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moja nowa działka

Post autor: Danka »

Elu piękny kolor azalii. Chyba kupiłam podobną. Ciekawe czy w tym roku zakwitnie ;-)
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: moja nowa działka

Post autor: elakrztuk »

W zeszłym roku nie wiadomo jakiego koloru będzie piwonia drzewiasta kupiona za bardzo niską cenę i okazało się że jest koloru białego. Za żółtą piwonię zapłaciłam sporo około 50 zł, a za białą 14 zł. Na razie jest mała i tylko jeden malutki kwiat.
Obrazek
Jedna porcja pomidorków wsadzona, druga może jutro. Są już zahartowane. Pół miesiąca stały w małej folii za blokiem. Papryka dopiero po zimnej Zośce będzie wsadzona.
ODPOWIEDZ