W ogródku Marioli

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Moje oczko z powiększonym trochę skalniakiem
Moje oczko z powiększonym trochę skalniakiem
Witam,

Prace w ogrodzie posuwają się do przodu. Po ostatnich kilku dniach pracy powstało to co widać na zdjęciach :-)
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_nokia 504_zmniejszacz-pl_906706.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_nokia 509_zmniejszacz-pl_771791.jpg
Mariola
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Marioli

Post autor: JaDorka »

Bardzo mi się podoba u Ciebie Mariolu, i ta przestrzeń....zazdroszczę. Obok pergoli nie da się przejść obojętnie. Nowa rabata wysypana kamieniami też bardzo ładnie wygląda. Co tam masz posadzone?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Posadziłam tam wrzosy, kilka iglaków. Koło pieńka już jest namiastka skalniaczka. Ale pewnie najładniej będzie jak to wszystko się rozrośnie ;-) . Dzisiaj dosadziłam jeszcze jukę Gold Heart i trawę srebrny Miscant Morning Light.
Mariola
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Marioli

Post autor: JaDorka »

Jak wszystko się rozrośnie będzie jeszcze łaniej choć teraz już bardzo ładnie się prezentuje :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: W ogródku Marioli

Post autor: lizz »

Mariolu, za każdym razem, jak zaglądam do Ciebie, twój ogród mnie zaskakuje :shock: . Masz wspaniałe pomysły. Zawsze podziwiam Twoje oczko wodne i patrząc na nie powoli dojrzewam do budowy własnego. Zrobiłaś piękną nową rabatę wysypaną kamykami. Najbardziej jednak urzekł mnie pieniek. Czy pomysłowa donica na nim jest własnej produkcji? Jest super. :D
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Właśnie, miałam napisać o donicy :-) Na jej pomysł wpadłam w jednej sekundzie. Jest to po prostu plastikowe wiaderko po farbie, wsadzone do jutowego worka :-D. We wiaderku są oczywiście na dnie dziury :mrgreen: Bardzo proste, a efekt niesamowity!
Mariola
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Merghen »

Nie będę się powtarzać bo wpadłam w zachwyt nad Twoimi rabatami. :) Patrząc jednak na Twój pomysł z jutowym workiem coś mi zaświtało w głowie ale z wykorzystaniem w następnym sezonie. Zobaczymy co z tego mi wyjdzie...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: W ogródku Marioli

Post autor: JaDorka »

Super ten pomysł z workiem jutowym, a ja za szmatami biegałam :roll: To wydaje się prostsze a i efekt mnie się o wiele bardziej podoba. Co użyłaś, zaprawy murarskiej, czy kleju?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Kilka nowych fotek. Na razie cały czas przy tym pracuję i udoskonalam. Mam znowu problem z wierzbą, marnieje w oczach nie wiem co z nią się dzieje :zalamany:

Magnolia wypuściła pąki :-P
Załączniki
_s0.zmniejszacz.pl_20120820524_zmniejszacz-pl_43984.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_20120821526_zmniejszacz-pl_407168.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_20120825532_zmniejszacz-pl_77521.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_20120825533_zmniejszacz-pl_72239.jpg
_s0.zmniejszacz.pl_20120825534_zmniejszacz-pl_862137.jpg
Mariola
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: W ogródku Marioli

Post autor: lizz »

Czy wierzba była mocno cięta? Tak wnioskuję ze zdjęcia. :?:
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Była cięta bardzo mocno bo najpierw zżółkły a potem opadły wszystkie liście i wystawały tylko ususzone gałęzie. Na wiosnę opryskaliśmy ją i wydawało się ok, ale ostatnio znowu była mszyca i znowu ją pryskaliśmy. Strasznie mi jej szkoda, bo ma już 20 lat i piękna była :zalamany:
Mariola
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Miastowy »

Te ledwo wystające pieńki z ziemi na trzecim zdjęciu to prawdziwe drewno czy kamienne imitacje, pytam bo przymierzam się do zakupu tych drugich w castoramie, ale nie wiem czy będzie się to ładnie komponowało na tle prawdziwej zieleni :/
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

To prawdziwe drewno, zaimpregnowane olejem :-)
Mariola
Mariola39
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-08-12, 21:56

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Mariola39 »

Witajcie,

Zaniedbałam wątek, ale dzisiaj się poprawię. Ostatnio w pracy kocioł, ale trochę czasu udał mi się wygospodarować na ogród. Razem z moją 7-letnią córeczką zrobiłyśmy nową rabatkę. Posadziłyśmy też mnóstwo cebulowych - tulipany, narcyzy, szafirki, iksje, zawilce. Kaja zarażona sadzeniem namówiła mnie jeszcze na przebiśniegi i więcej kolorowych tulipanów. Jak to wszystko na wiosnę wypuści to będzie niesamowicie kolorowo. Dzisiaj muszę zrobić porządek z przekwitającymi już surfiniami, chociaż pelargonie jeszcze wyglądają pięknie. Przeglądam zdjęcia Waszych ogrodów i nie mogę się doczekać, kiedy u mnie będzie tak kolorowo i pięknie. Wieczorem wstawię zdjęcia.

Pozdrawiam
Mariola
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: W ogródku Marioli

Post autor: Lol@ »

Gratuluję tak wspaniałego pomocnika przy tworzeniu rabaty ;). Mam nadzieję, że Iksja u Ciebie przezimuje, bo ja u siebie wole nie ryzykować i ją wykopuję przed zimą. Choć w tym roku to mi w ogóle nie wyrosła, i dopiero teraz kupiłam jej więcej :] tyle że z tym kupnem mogłam poczekać do wiosny :P. Cierpliwie poczekam na zdjęcia :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ