Malutka oaza wypoczynku :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aneczkaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-08, 14:46

Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Aneczkaa »

Pochwalę się moim maluteńkim ogródkiem, bo zaledwie 36 m2, ale zawsze coś :)
Większość roślinek jest z tegorocznego sadzenia, pozostałe z ubiegłorocznej jesieni. Także powolutku zaczyna wyglądać ;-)
Załączniki
_6124561.jpg
_6124565.jpg
_6124557.jpg
_6124566.jpg
użytkownik usunięty

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Jak fajnie. Twój ogródek niczym maleńka bombonierka. Drzewka fajnie wyglądają na tle ściany, jak się jeszcze rozrosną. :)
jowka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 60
Rejestracja: 2011-09-12, 22:29

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: jowka »

A mi się rzucił w oczy soczysto zielony trawnik, u mnie wygląda tak tylko na wiosnę, bo później słońce wszystko wypala pomimo obfitego podlewania, więc po kilku latach prób i zapłaceniu słonych rachunków dałam za wygraną i teraz ograniczam się tylko do obkaszania. Przyjemne miejsce :)
Awatar użytkownika
Aneczkaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-08, 14:46

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Aneczkaa »

Ogródek jest na północno - zachodnią stronę, także słońca jest dość sporo, ale nie jest ono pod takim kątem (w sensie wtedy gdy najmocniej grzeje), żeby powodowało wypalanie trawnika. Po drugie jest z każdej strony osłonięty, całkiem wysokim płotem, więc myślę, że to też w jakiś sposób chroni, ale tak naprawdę to wszystko się okaże jak trawnik będzie wyglądał po lecie :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Elzbieta M »

Witaj Aneczko
Przypuszczam, że to ogródek przy szeregówce? Ładnie go zagospodarowałaś - nasadzenia przy ogrodzeniu, kwiaty w wiszących donicach, pnącza przy kratkach i jeszcze znalazło się miejsce na kącik wypoczynkowy. Przyjemnie.
użytkownik usunięty

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Droga Aneczko, piękny mini ogródek, szkoda tylko, że przygodę z forum zaczynasz od łamania regulaminu. Proszę byś zapoznała się z regulaminem forum szczególnie z punktem dotyczącym warunków zamieszczania linków na forum. A encyklopedię roślin posiadamy własną http://kwiaty-ogrody.pl/, za konkurencyjne strony dziękujemy.
Proszę też byś wpisała miejsce zamieszkania w profilu, łatwiej będzie dyskutować o roślinach.
Oczywiście link z podpisu i z profilu kasuję.
Aha bardzo ładny avatar, uwielbiam konie. ;) :-D
Awatar użytkownika
Aneczkaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-08, 14:46

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Aneczkaa »

dziękuję za miłe słowa :)

i Gosia2501 przepraszam za nieuwagę :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Danka »

Aniu, stworzyłaś miły ogródek. Białe ściany nadają mu klimatu południowego. Wydaje się, że powinny przy nich rosnąć palmy i inna roślinność z cieplejszych rejonów. Ale wiadomo, u nas klimat nie południowy i musi rosnąć co innego. Ale może uda Ci się znaleźć coś z tamtego klimatu, co będzie rosło w naszym. Tym bardziej, że ogródek masz osłonięty wysokim murem. Ale taki wystrój ogrodu także mi się podoba,a nawet masz kącik wypoczynkowy :-D
użytkownik usunięty

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładny ogródek mimo, że maleńki. Drzewka blisko ścian fajnie wyglądają ale pamiętaj, że się rozrastają. Jak chcesz nadać im jakąś konkretną formę rób to jak najszybciej, bo później będzie trudne.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: JaDorka »

Podoba mi się u Ciebie. Mała przestrzeń ale urządzona z umiarem i smakiem. Bez przepychu, a jednocześnie z dużą różnorodnością. podoba mi się :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Agnes »

A mi bardzo się podoba ten kawałek drewnianego płotu, piękne tło dla roślin i urozmaica widok, elegancko :D
Awatar użytkownika
dorothi
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2012-04-17, 13:32

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: dorothi »

Drewniany płocik idealnie współgra z jasnym murem ogrodzenia.
Nie pozwól by Twoje marzenia zarosły chwastami! ღ ☀ ツ
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: saba »

Bardzo ładny ogródeczek, dookoła osłonięty.
Awatar użytkownika
Aneczkaa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-08, 14:46

Re: Malutka oaza wypoczynku :)

Post autor: Aneczkaa »

Kilka zmian w ogródku :)
m.in. dodałam kamyczki na obrzeżach z przeplataną korą, dosadzona została tawuła, bluszcz pięciolistkowy i jukki.
Pogoda nie sprzyjała robieniu zdjęć (niestety po nocnej burzy z solidnym gradem i wietrzyskiem), ale zawsze coś widać :)
ogrod1.jpg
ogrod3.jpg
ogrod4.jpg
ogrod5.jpg
ogrod2.jpg
ODPOWIEDZ