moje malutkie królestwo;)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: halszka31 »

Powinien się cieszyć, że dostał pierzynkę :-)
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: lilia0405 »

Fredzimierz Uu Ciebie iryska zima zaskoczyła, a u mnie mnie, bo canny i mieczyki w ziemi ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Danka »

A ja dzisiaj szybko wszystko wykopywałam :lol: Po południu było tak samo biało :-o
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Lol@ »

A ja wczoraj wykopywałam Krokosmie w obawie przed śniegiem, którego nie było :D...
Iryska w śniegu jeszcze nie widziałam... :D:P Bardzo twarzowy kolor tej pierzynki ma :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Małgorzata124 »

U mnie już jest tak samo bialutko i jeszcze do tego zaspy, strasznie nie lubię zimy :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: lizz »

I u Mnie jeszcze kanny i dalie zostały w ziemi. :( . Jednak ma być jeszcze ciepło. :)
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: halszka31 »

...a narzekamy wciąż na drogowców, których zima ciągle zaskakuje :lol:
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Fredzimierz »

Teraz trochę koloru pokaże w tą mglistą jesień:
berberysik
Obrazek

modrzew na pniu
I z tym gagatkiem, mam najwięcej problemu. Będzie trzeba wiosną go przywołać do rozsądku( uformować). A ja nigdy nie formowałam roślinek iglastych, bo na samą myśl serduszko mi mięknie ;/ I nie mam ani zielonego ani fioletowego pojęcia jaki nadać mu kształt ;/
Obrazek

Na pocztątku jesieni pokazywałam Wam w tym miejscu aksamitki. Teraz zapraszam na czerwiec, będą tu goździki brodate
Obrazek

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Danka »

Modrzewie przycina się tak, żeby doświetlić dolne partie rośliny. Po przycięciu powinien mieć formę trapezu. Oczywiście najlepszy czas to wiosna przed rozpoczęciem wegetacji. Ale nie później niż połowa sierpnia, żeby młode odrosty zdążyły zdrewnieć przed zimą.
Życzę powodzenia, bo mnie także czeka przycinanie modrzewia. Ja mam Blue Dwarf :-D
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: rafaloku »

Danka pisze:Modrzewie przycina się tak, żeby doświetlić dolne partie rośliny. Po przycięciu powinien mieć formę trapezu.
Danusiu, ale Ty piszesz chyba o cięciu modrzewia rosnącego w szpalerze, jako żywopłot. A Fredzimierz, z tego co widzę na zdjęciu, ma formę "płaczącą", szczepioną na pniu, odm. 'Pendula' albo jakąś podobną. Swoją drogą uważam, że to bardzo urocza roślina, szkoda że nie zimozielona.
Rafał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Danka »

rafaloku pisze:
Danka pisze:Modrzewie przycina się tak, żeby doświetlić dolne partie rośliny. Po przycięciu powinien mieć formę trapezu.
Danusiu, ale Ty piszesz chyba o cięciu modrzewia rosnącego w szpalerze, jako żywopłot. A Fredzimierz, z tego co widzę na zdjęciu, ma formę "płaczącą", szczepioną na pniu, odm. 'Pendula' albo jakąś podobną. Swoją drogą uważam, że to bardzo urocza roślina, szkoda że nie zimozielona.
Myślę, że takie formy z biegiem czasu także wymagają cięcia. Przecież rośnie i pędy robią się długie, a po przycięciu powinien ładnie się zagęścić. Swojego także chcę trochę na wiosnę przyciąć. Żeby miał ładniejszą czuprynkę ;-)
Załączniki
Mój modrzew Blue Dwarf
Mój modrzew Blue Dwarf
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: rafaloku »

Nie mówię, że nie wymagają. Tylko to żywopłoty tnie się tak aby w przekroju był kształt trapezu. Wówczas dół jest szerszy niż góra i promienie słońca mają szansę dotrzeć również do dolnych gałęzi. Nie bardzo wyobrażam sobie kształt trapezu z egzemplarza piennego, formy płaczącej :zdziwko:
Rafał
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Danka »

rafaloku pisze:Nie mówię, że nie wymagają. Tylko to żywopłoty tnie się tak aby w przekroju był kształt trapezu. Wówczas dół jest szerszy niż góra i promienie słońca mają szansę dotrzeć również do dolnych gałęzi. Nie bardzo wyobrażam sobie kształt trapezu z egzemplarza piennego, formy płaczącej :zdziwko:
:mrgreen: Może faktycznie określenie forma trapezu to nie najszczęśliwsze określenie ale oboje się zgadzamy, że przyciąć trzeba. :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Elzbieta M »

Ja mam formę płaczącą , Stiff Weeper , rośnie drugi rok , a gałązki już sięgają ziemi. Po prostu skróciłam je wszystkie późnym latem.
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: moje malutkie królestwo;)

Post autor: Fredzimierz »

Elzbieta M pisze:Ja mam formę płaczącą , Stiff Weeper , rośnie drugi rok , a gałązki już sięgają ziemi. Po prostu skróciłam je wszystkie późnym latem.
Elu chciałabym się zapytać ile tak mniej więcej centymetrów skróciłaś? do połowy pnia, czy przy samej główce?
ODPOWIEDZ