Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Witajcie. Dziś zajrzymy do mojego ogródka skalnego, gdzie królują kamienie i rojniki.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Aby nie było tak monotonnie, że tylko kamienie, to pokażę, co jeszcze u mnie kwitnie,. Choć trochę barw, ale cieszą oczy.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: anna1946 »

Moje surfinie , fuksje już w workach . W donicach zostały pelargonie , kocanki i kocimiętka . Bulwy begonii suszą się w garażu . U Ciebie Elu jeszcze pięknie w ogrodzie, oby jak najdłużej . Ciemierniki rozmnożyły się, rośnie teraz kilkanaście młodych sadzonek dość daleko od matecznej rośliny . Zobaczę co będzie wiosną . Powodzenia Elu w ogródkowych pracach i zdrowia życzę . :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Elu , dzisiaj słoneczko wyszło , może będzie jeszcze fajnie i jeszcze nacieszymy kwitnącym ogrodem , szkoda by było aby pomarzły twoje i nasze kwiaty , aby do wiosny :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Elu , ta dalia o którą pytałaś jest średnio wysoka tak do pół łydki , nazwy nie mamy bo córka dostała kawałek karpy od znajomej . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Halinko , a może byśmy się wiosną wymieniły ? Kawałek karpy za kilka cebulek mieczyków? Jeśli oczywiście dobrze się nam przechowają przez zimę. Chyba , że uda Ci się dowiedzieć , jaka to odmiana - bo ta wysokość , którą podałaś , mi odpowiada. Planuję posadzić dalie na rabacie z liliami, lilie kwitną miesiąc , a dalie do przymrozków , więc nie byłoby szaro.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Elu, ogródeczek skalny jest uroczy. Wiosną pokaże swoje piękno. Fajnie, że jeszcze tyle kwiatów kwitnie, jest na czym oko zawiesić :-D .
Pozdróweczki :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Krysia pisze: 2020-10-21, 12:47 Elu, ogródeczek skalny jest uroczy. Wiosną pokaże swoje piękno.
Krysiu, pokaże piękno , jak Twój Mirek sfoci :lol: Miejmy nadzieję , że uda się nam spotkać. :oczami:
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Elunia, miejmy nadzieję, że się zobaczymy w dobrym zdrowiu. A z tym Mirkowym foceniem to coś jest na rzeczy :lol: . Dziś rozwinął się pielęgnowany przeze mnie hibiskus (odżyweczki, odpowiednia temperatura wody do podlewania itp). Było pochmurno i mnie zdjęcia wychodziły "takie sobie". On wziął aparat i wyszło na 3 minuty słoneczko. I zdjęcie też wyszło. Serdecznie Was pozdrawiamy :-D
Załączniki
hibiskus, w tle drzewo przebarwiające się jesiennie :)
hibiskus, w tle drzewo przebarwiające się jesiennie :)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

WITAJ KRYSIU

Miło tak oglądać kwitnące rośliny późnym październikiem ,tak zgaduję,że ta róża (na moje oko z wyglądu) to ta najbardziej pachnąca Mme ISAAC PEREIRE? ,ale tylko zgaduję jest tyle podobnych róż do siebie.
Ciekawie wyglądają rojniki za skałach -domyślam się,że w głazach były wiercone otwory ,aby je ukorzenić. Będzie to rewelacyjnie wyglądało jak się rozrosną,a na skale będzie im cieplutko - dobrze ,że lubią mało wody.
pozd
ANDU
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: ANDU »

Krysia pisze: 2020-10-21, 16:58 Elunia, miejmy nadzieję, że się zobaczymy w dobrym zdrowiu. A z tym Mirkowym foceniem to coś jest na rzeczy :lol: . Dziś rozwinął się pielęgnowany przeze mnie hibiskus (odżyweczki, odpowiednia temperatura wody do podlewania itp). Było pochmurno i mnie zdjęcia wychodziły "takie sobie". On wziął aparat i wyszło na 3 minuty słoneczko. I zdjęcie też wyszło. Serdecznie Was pozdrawiamy :-D
Krysiu widać ,że te foty bardzo porządnym i profesjonalnym aparatem są robione i przez osobę z odpowiednim doświadczeniem i widzą.

pozd dla Was
ANDU
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Elu , na wiosnę wrócimy do tematu dalii :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Tydzień był w miarę ciepły i słoneczny, więc wykonałam oprysk miedzianem brzoskwiń i wiśni. Wiśnia mi ciągle choruje, zbiór zatem mizerny. Natomiast malina żółta Poranna Rosa i czerwona Polana jeszcze owocują, choć znacznie słabiej niż latem. Ale babeczki na deser jeszcze wczoraj zrobiłam.
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Krysia »

Pychotki :)
Awatar użytkownika
alokazja7
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1425
Rejestracja: 2014-10-05, 14:23

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: alokazja7 »

:) :) Witam i pozdrawiam-Ale u Ciebie kwiatowo i ciasteczkowo.
ODPOWIEDZ