Jest takie miejsce - cz.2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Anka2803 »

Elu zdrówka życzę :-D
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: lilia0405 »

Elu wiem, ze tęskno Ci za działką, ale zdrowie najważniejsze. Dużo dużo zdrówka :)
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Merghen »

Elu, życzę zdrowia :) i nie eksploatuj się za mocno :) Działeczka poczeka. U mnie też nie wszystko zrobione po zimie, np. mam nie umytych większość okien po zimie, strych straszy bałaganem a na działce, choć wiosenne oplewienie zrobiłam, chwast się panoszy, że aż miło :evil: A jeszcze wiele prac przede mną, z resztą jak to zwykle bywa w życiu...
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Elzbieta M »

Na działkę nie pojechałam , ale dam zdjęcia z poprzedniego pobytu.
3 maj 2015 083.jpg
Moje ulubione pełne tulipany
3 maj 2015 012.jpg
3 maj 2015 039.jpg
W różanej komnacie na razie tulipany królują , nie róże.A krzewy róż przy tarasie ( to z drugiej strony domku) już ładnie się zielenią
3 maj 2015 063.jpg
Azalia japońska wkrótce zakwitnie
3 maj 2015 053.jpg
W lasku kwitnienie w bieli
3 maj 2015 033.jpg
3 maj 2015 032.jpg
Trzyletni krzew borówki amerykańskiej.
3 maj 2015 034.jpg
I starszy
A kwitnącą jabłonkę kolumnową oglądam ze smutkiem i zastanawiam się , co to? Czemu brązowe? Przymrozek?
3 maj 2015 044.jpg
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: wasilewska101 »

Moje azalie japońskie też mają dużo pąków aby tylko ogrodnicy nie przyszli z mrozkami . W tym roku borówki ładnie kwitną i będzie co podjadać , Tulipany kończą kwitnienie a róże w tym roku wyglądają pięknie ,ciekawe jak będą kwitły ..Taka różana pergola wygląda ślicznie i pewnie pachnąco , miło pod nią siedzieć ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Iga51 »

Elu, wspaniale u Ciebie kwitnie. Tulipany pełne zniewalające. I ten ciemny strzępiasty - cudowny.
Azalia japońska ma niesamowicie dużo pąków. Co z nią robisz, że jest aż tak rozkrzewiona? Pytam, bo nie wiem, czy obrywamy kwiatki po przekwitnięciu, czy może uszczykujemy pędy, tak jak w chryzantemach? Czy nic nie robimy.
W lasku na biało kwitnie może czosnek niedźwiedzi? Czy to coś innego? Elu, jeszcze nie wsadziłam mieczyków. Chyba późno zakwitną, w innych ogrodach widziałam, że już wzeszły.
Zdrówka Elu życzę.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: malina »

Miło pospacerować po Twoim ogrodzie , pełne tulipany są urocze , teraz jest dużo odmian którymi się zachwycamy , kiedyś takich nie było :zdziwko:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Danka »

Elu, nie dziwię się, że te tulipany to twoje ulubione :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: lawender »

Elu te tulipanki wyglądają jak róże,,,śliczne są:)Pięknie u Ciebie ,tak wiosennie kolorowo.Azalia niesamowita,nie widziałam jeszcze tak rozkrzewionej ,ładniutki okaz.Zdrowiej Elu,,,,,ja też walczę (w pracy) z przeziębieniem :-(
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Asterka »

Elu, przesyłka od Ciebie dotarła w zadowalającym stanie, ale na razie wszystko regeneruje siły w doniczkach na balkonie. Jutro zawiozę na moją działkę. Oprócz trzech chryzantem, o które prosiłam dostałam jeszcze wiesiołek powabny, dwie żurawki, jakich jeszcze nie miałam, goryczkę i co mnie najbardziej ucieszyło czosnek niedźwiedzi. Cztery lata temu chcąc zdobyć więcej wiadomości o czosnku niedźwiedzim, trafiłam na nasze forum. Po konsultacjach kupiłam kilka maleńkich, ale dosyć drogich cebulek, nie wszystkie wzeszły, a te które wzeszły i rosną są nadal niezbyt pokaźne i wcale się nie rozrosły.
Czosnek niedźwiedzi.jpg
To zupełnie coś innego niż Twój czosnek.
Obrazek
Teraz, gdy trzy cebulki tego czosnku dotarły do mnie, mam nadzieję, że i u mnie tak się rozrosną i będę mogła wykorzystywać liście do celów kulinarnych.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Merghen »

Mnie przez dwa sezony też kiepsko rósł czosnek niedźwiedzi ale w tym roku zauważyłam sporo siewek wokoło. I bardzo się cieszę :)

Elu, wiesz już coś o czereśniach?
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Użytkownik Usunięty

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Elu różana komnata - ładnie brzmi ale jak już "opanują" ją róże to dopiero musi być cudnie...Tulipany są piękne i wdzięczne tylko jak już pisałam szkoda, że tak krótko cisza nasze oko, choć zauważyłam, w tym roku, że są odmiany które kwitną wcześnie, późno i dość późno i w ten sposób można przedłużyć ich kwitnienie.
Awatar użytkownika
Mandragora
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 338
Rejestracja: 2015-02-08, 23:00

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Mandragora »

Ale ładny masz czosnek Elu. Mój już przekwitł i zawiązuje nasiona. Dam mu dojrzeć i rozsiać się samodzielnie, może w ten sposób się rozmnoży
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: mmmm5 »

Elzbietko,co u Ciebie ? od 10 maja Cię nie ogladamy i nie czytamy...
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Jest takie miejsce - cz.2

Post autor: Agnieszka123 »

Mam nadzieję, że u Eli wszystko w porządku ze zdrowiem, bo faktycznie nie pojawiła się już dwa tygodnie. Może komp jej padł :niepewny:
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
ODPOWIEDZ