mały, ale go kocham

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Trochę kolorów dla osłody.
Eluś dla floksika kanadyjskiego znajdzie się miejsce, choćbym miała zrobić nową rabatkę, a mam ostatnio w tym wprawę ;)
Załączniki
Floksiki nadal cieszą oko.
Floksiki nadal cieszą oko.
Zaczynają kwitnąć goździki.
Zaczynają kwitnąć goździki.
A tu artystyczny nieład, ale na razie tak ma zostać :)
A tu artystyczny nieład, ale na razie tak ma zostać :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Danka »

Mi skalniaczek także się podoba. Tegoroczne mrozy chyba zapamiętamy na długo. :cry:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: wasilewska101 »

Nie widać tego mrozu u ciebie, kolorowo i skalniaki nabrały kształtów. U mnie portulaka chyba wymarzła bo nie mam ani jednej i będę musiała kupić na rynku jak będą. Po flancowałam lobelię małą w malutkie kępki do pojemników , bo sucho i na rabatkach zaraz by uschła, a tak to już porządne kępy będę sadzić. I znowu trzeba wszystko podlewać na moich piaskach bo już kwiaty zaczynają leżeć na rabatkach plackiem.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: mały, ale go kocham

Post autor: saba »

Agnes skalniaczek piękny. Nie dość, że zima dała nam w kość i przyniosła spore straty to ogrodnicy poprawili. Moje sprzątanie po ogrodnikach dopiero przede mną.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: mały, ale go kocham

Post autor: JaDorka »

Jako fanka skalniaków i ja dołączę z uznaniem Twojego skalniaka :-) . Pięknie wykonany i roślinki dobrze rosną. Poza tym bardzo podobają mi się wykończenia rabat u Ciebie.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Dzięki Dorotko za miłe słowa, ja po prostu kocham kamienne dekoracje. Nie mam za dużo miejsca, więc są takie minimalistyczne. No ale w następny weekend znów trzeba będzie wyharatać trochę trawy :rotfl: Kupiłam (całkiem przypadkiem :lol: ) krzewuszkę Eva Rathke, trzy gazanie i dostałam kłącza dalii, nie wiem jaki kolor, bo to było tak z ręki do ręki ;) . Ale będzie przynajmniej niespodzianka w jakim kolorze zakwitną. Muszę się też przyznać do kradzieży małych odrostów krzewuszki Red Prince :wstyd: Mam nadzieję, że szkody roślince nie zrobiłam, bo delikatnie się z nią obeszłam. Czytałam, że właśnie jest pora na ukorzenianie zielonych części krzewuszki, a Red Prince jest piękna. Mam nadzieję, że sprawdzi się zasada, że kradzione lepiej rośnie :hyhy:
użytkownik usunięty

Re: mały, ale go kocham

Post autor: użytkownik usunięty »

Agnieszko bardzo spodobały mi się Twoje kamienne kompozycje z roślinami. Piszesz o stratach, ale masz, jak widzę, tak skomponowany ogród, że w ogóle owych strat nie widać. ;-) Lilak cudowny, przypomina mi sielskie, wiejskie ogrody, których klimat bardzo lubię. :-D
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Ja też Gosiu kocham takie klimaty, dlatego moje roślinki też nie są jakieś wyszukane, tylko pospolite, bo te są najbardziej wytrwałe na różne warunki klimatyczne. A co do strat, nie widać ich, bo specjalnie ich nie fotografowałam. Lepiej cieszyć oko tym co rośnie i kwitnie :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: mały, ale go kocham

Post autor: haliso »

Agnieszko pięknie u Ciebie :-P :-P ,
rabatki otoczone kamieniami stwarzają fajny charakter Twojego ogródka, pomysłowy skalniak...
A propos roślin "pospolitych" one najbardziej cieszą swoją kolorystyką i niezawodnością {ja je uwielbiam, dlatego ciągle wysiewam wszelakie bratki, aksamitki, malwy, "żelazne" goździki, dalie, gazanie i in...}
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Małgorzata124 »

Agnieszko bardzo pomysłowo z tymi rabatkami , też lubię kamień dodaje dużo uroku. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: mały, ale go kocham

Post autor: JaDorka »

Jeszcze zapytam Aga, o to zdjęcie
Obrazek
co to za zielona kępka w dolnym prawym rogu?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: wasilewska101 »

Piękne poduchy , to zielone wygląda mi na kopytnik ..
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Agnes »

Dorotko Janinka ma rację, to kopytnik. Skubnęłam sobie w lesie i ładnie się przyjął, jest roślinką okrywową i tworzy ładne zielone poduchy. Jesteś zainteresowana, to pójdę na spacer i coś zorganizuję ;) . Nie wyczytałam, że jest pod ochroną
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: mały, ale go kocham

Post autor: tadek »

Ciekawy ten kopytnik.
Jak oglądałem zdjęcie tej rabaty, to na pierwszy rzut oka pomyślałem że wśród kwiatów została posadzona sałata. :wstyd:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: mały, ale go kocham

Post autor: Ela SZ »

Agnieszko, widzę że Cię ogród wciąga i... sprawia coraz więcej satysfakcji. Skalniaczek śliczny. kopytnik naprawdę ciekawie wygląda, no to załatwiłaś mi spacer do lasu :rotfl:
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
ODPOWIEDZ