Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Iguś, miło mi Cię gościć :-D . Cieszę się , że Ci się u mnie podoba. Zapraszam na dalszy spacerek. Ja w rewanżu chętnie do Ciebie wpadnę , tylko czekam , kiedy nam pokażesz swoje włości :-P
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Iga51 »

Mam nadzieję, że już niedługo pokażę mój ogród. Na forum jestem dopiero kilka dni. Nigdy nie nastawiałam się na pokazywanie mojego ogrodu, a zdjęcia robiłam przeważnie wnukom w ogrodzie. Coś tam jednak wybiorę. Pozdrawiam. Iga ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Moje oczko i skalniak przy nim takie jak w zeszłym roku :-/ Więc może to pokażę...wiecie , co to?
Załączniki
Jak podpisać?
Jak podpisać?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Moje oczko i skalniak przy nim takie jak w zeszłym roku :-/ Więc może to pokażę...wiecie , co to?
Pałka w oczku, a może na tle ryb :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Tak , Danusiu ,pałka rośnie w strefie przybrzeżnej oczka i odbija się w tafli wody , w której pływają rybki. Dlatego taki obraz odwrócony :lol:
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Elu a jakby zdjęcie obrócić do góry nogami to wyglądałoby jakby rybki pływały po niebie nad pałkami
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Wykorzystałam ciepła pogodę i zrobiłam trochę porządku w oczku. Trzeba było rośliny przygotować do zimowania. Zeby dostać się do lilii , umieszczonych w najgłębszej części oczka ( i tak nie głęboko), musiałam wylać troche wody. Zwykle mąż wypompowywał , ale teraz ja sama - nie wiedziałam jak zamontować pompę :-P , więc wylewałam wiadrami.Było tego litrów ...około 500! . Przy okazji azalie i borówki skorzystały na podlewaniu, a właściwie to później podlewałam juz wszystko co się dało. Nie przypuszczałam , że tak dużo wody będę musiała się pozbyć , ale nie mogłam wyciągnąć nenufarów! I jeszcze tyle szlamu, fe :zalamany:
Koniec końców roślinki przygotowane - liście , łodygi obcięte , 2 lilie miały jeszcze prawie rozwinięte pąki - to zostawiłam - może jeszcze zakwitną?
Jak zrobi się zimniej , rzucę styropian na taflę . Kłopot zimą z napowietrzaniem , bo prądu nie ma , ani snopka nie ma skąd wziąć.Ciekawe , czy jakbym zrobiła "snopek" z zebrinusa - czy zdałby egzamin? Pażdziernikowy mróz zmroził już kiedyś i kwiaty i tą trawę - jest sucha.Tak wygląda oczko i skalniak wokół niego w pażdzierniku
Załączniki
1.jpg
2.jpg
Z drugiej strony
Z drugiej strony
4.jpg
A tak kwitły lilie
A tak kwitły lilie
1.jpg
Ta na łodydze ponad wodą jest jasno żółta , ale w żaden sposób nie mogłam uchwycić koloru
Ta na łodydze ponad wodą jest jasno żółta , ale w żaden sposób nie mogłam uchwycić koloru
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: mmmm5 »

Elzbietko ! mam na dole przy asfaltowej drodze źródla,które dostarczją wodę ale bardzo boję się zagospodorowania ich bo i tak bolą mnie przegłuby w dłoniach a co by było gdybym musiała się babrać w wodzie :przestraszony:
Podziwiam Twoją pracowitość i wytrwałość :padam:
Efekty są godne podziwu :szok:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Zenia »

Bardzo ładne oczko, zawsze mi się takie marzy z pięknymi wodnymi roślinkami jak u ciebie. :padam: . Niestety u mnie zbyt mała działeczka. Napracowałaś się Elu... przy takim oczku dużo pracy, warto jednak. ;) . Efekty są piękne. :-D
Pozdrawiam Zuzia
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Elu nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale z ty snopkiem to chodzi o napowietrzanie, żeby w międzywęźlach zachowane było powietrze i w czasie zimy źdźbła zbóż powoli oddają tlen wodzie?
Kiedyś jak dzieci miały akwarium to były w sprzedaży w sklepach zoologicznych tabletki natleniające, może wystarczy raz na jakiś czas wrzucić, bo zimą też czasem zaglądasz na działkę?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Bettiw - wyjaśniam o co chodzi z tym snopkiem - zimą w słoneczny dzień słońce ogrzewa chochoł , wokół niego więc jest cieplej i dzięki temu topi się lód.
A o tabletki popytam , nie zaszkodzi wrzucić.
Zeniu - sąsiadka przychodzi , chwali oczko, ale mówi że nie chce u siebie bo za dużo pracy. :lol:
Mario - przy takim oczku na Twoim strumyku z pewnością miałabys równowagę biologiczną i nie musiałabyś się "babrać w wodzie" :lol:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Iga51 »

Elu, zajrzałam znowu do Ciebie nacieszyć oczy Twoim oczkiem. :oczami: Zdjęcia z października przepiękne. :padam:

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Marysiu , Zeniu , Bettiw - miło mi Was gościć :-D
Iguś - ja tam wolę widoczek lipcowy
Załączniki
2.jpg
1a.jpg
Albo taki z daleka
Albo taki z daleka
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Iga51 »

Owszem Elu, lipcowy ma więcej wyrazistych i różnych kolorów, ale u Ciebie jesienny ma z kolei mnóstwo odcieni brązu, zieleni, czerwieni itp. Oba widoki są więc prześliczne. :padam:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: malina »

Elzbieta M pisze:Moje oczko i skalniak przy nim takie jak w zeszłym roku :-/ Więc może to pokażę...wiecie , co to?
Elżbieto,jestem użytkownikiem od niedawna,przeglądam innych co mają w ogrodach i trafiłam na Ciebie.Mam fioła na punkcie skalniaka,swój mam dopiero od 2 lat,metodą prób i błędów sadzę ,przesadzam roślinki.Mam piękny okaz okrywowy Aptenia Cordifolia ,jedna odnóżka potrafi w ciągu lata okryć 1,5m ziemi.Jest to roślinka ,która rośnie w Afryce,musi mieć stanowisko słoneczne wtedy obficie kwitnie,kwiaty wyglądają jak igiełki są koloru aramantowego.Pochodzi z rodziny kaktusowatych,ma grube liście z dużą zawartością wody,nie przeżywa mrozów ,dlatego jesienią należy pobrać szczepki,zasadzić do doniczek i wiosną sadzimy na miejsce.Wydaje się to problematyczne,ale jak ktoś kocha roślinki będzie to robił z miłością.Ja ją mam już 10 lat.Kwint esencja moich wywodów,czy chcesz Elżbieto na Twój skalniak "szczypkę" aptenii?Daj znać na użytkownika - malina Pozdrawiam Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
ODPOWIEDZ