Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Dziękuje , dziewczyny.
Franiu , niestety , często robię metodą prób i nieraz błedów , ale ciągle sie przecież człowiek uczy
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Witaj Elu, cały wątek przejrzałam z zapartym tchem, bardzo podobają mi się oczka wodne długi czas nosiłam się z myślą czy nie szarpnąć się na taką inwestycję, na razie oczy cieszę Twoimi zdjęciami i widzę że muszę poczekać, ale w razie potrzeby wiem gdzie szukać pomocy. Wielkie ukłony dla Mariusza za Jego wiedzę i pasję z jaką rozpisuje się o roślinności wodnej. Zobaczymy jak przetrwają rybki tą zimę, teraz trochę puścił mróz, czy one śpią w zimie na dnie, czy jak jest cieplej to podpływają i czekają aż sypniesz karmy.
Jeszcze przypomniał mi się taki sposób na zabezpieczenie zimowa porą dostępu do powietrza ( to ze względu na ryby) należy zrobić mały przerębel i wrzucić na wierzch kawałek styropianu, podobno zabezpiecza to przed zamarznięciem załej tafli.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Bettiw , masz rację , Mariusz mi bardzo pomógł.
Rybki nie żerują , jak temperatura wody spada poniżej 10 stopni - tak więc zimą i wczesną wiosną nie wymagają karmienia.Styropian rzucam na wodę zanim oczko zamarznie i obciążam kamieniami , aby wiatr nie zdmuchnął. Jeśli chodzi o napowietrzanie , to są specjalne urządzenia , ale na prąd , a ja na zimę prąd w domku wyłączam. Również sporadycznie tam zaglądam.
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Madziula Rzeszów »

Elu napisz mi proszę jakie masz roślinki na swoim skalniaku?
ja kupiłam kilka nasionek i zobaczymy co z tego wyjdzie.....
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Dobrze , Madziu - ale nie dziś.Na tym kompie nie mam zdjęć , a chciałabym pokazać jak która roślinka wygląda. A ty co kupiłaś? Może znam...
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Madziula Rzeszów »

Elu kupiłam skalnicę, gozdzik kropkowany,żagwin,rumian karpacki,zawciąg nadmorski, gipsówka rozesłana też troszkę jej wykorzystam do skalniaka oraz czyściec wełnisty i gazani chyba też mogę.... jak myślisz?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Wybacz Madziu , ze odzywam się dopiero teraz. Zakupione przez Ciebie roślinki z pewnością dobrze sie będą czuły na skalniaku. Jedynie miałabym obiekcje co do czyśćca wełnistego. Rósł u mnie , ale go wyrzuciłam ze skalniaka. Bardzo ekspansywny , nie pozwalał na wyeksponowanie mniejszych roslinek rosnących w pobliżu. Chyba że masz duzy skalniak i z tym nie będziesz miała problemu.
Czy ty te roslinki zamówiłaś zimą i czekasz na dostawę? Kiedyż ta ziemia sie ogrzeje , aby można było rozpocząć prace , za którymi tęsknimy?! :/
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

W tygodniu byłam na działce - rybki pływają , małe też , całe stadko :-D .Lilie puszczają liście . Poza tym nic się jeszcze przy oczku nie dzieje. Kiedy doczekam sie podobnego widoku, jak w zeszłym roku?
Załączniki
1.jpg
2.jpg
1a.jpg
1.jpg
pogodynka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 148
Rejestracja: 2013-03-20, 10:57

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: pogodynka »

Piękne,piekne...
Elu doczekasz się ,wszak już jakieś życie się toczy,
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Widać że oczko przetrwało w dobrej formie i już lilie wodne kwitną, nawet nie spodziewałam się że tak szybko na wiosnę mają piękne kwiaty to chyba najwcześniejsze, a że rybki dobrze się mają to chyba znaczy że masz dobrą głębokość oczka no i zima była śnieżna to też okryła puszkiem oczko.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Chciałoby się takich widoków ale musimy wykazać się cierpliwością ;-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Bettiw pisze:... i już lilie wodne kwitną, nawet nie spodziewałam się że tak szybko na wiosnę mają piękne kwiaty to chyba najwcześniejsze, to też
Bettiw , spójrz jeszcze raz na mój post powyżej , to zorientujesz się , że temat lilii to westchnienie do ich kwitnienia w ubiegłym roku. :lol: . Zdjęcie jest z czerwca zeszłego roku , ja po prostu za tymi widokami tęsknię. Na razie lilie gdzieś tam pod wodą wypuszczają młode liście. :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Iga51 »

Dzięki Elu za powitanie. Wczoraj weszłam do Twojego ogrodu i tak mnie ta lektura wciągnęła, że mąż po powrocie z pracy musiał poczekać na obiad. Oczywiście musiałam przerwać czytanie, ale dzisiaj wracam. Czytając Twoją opowieść o pracy przy oczku stwierdzam, że jestem absolutnym laikiem. Też miałam małe oczko, które sama zrobiłam ale po 3 latach zasypałam. Jak uda mi się odzyskać zdjęcia z córki komputera (zepsuł się jej) to je pokażę. Jestem na forum nowa, więc dopiero szykuję się do pokazania mojego ogrodu. Na razie jednak chcę zapoznać się z innymi ogrodami ,a szczególnie muszę dokończyć Twoją opowieść. Od Ciebie i Mariusza można się tak wiele nauczyć. Pozdrawiam. Iga
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Bettiw »

Elu niedługo będą długie wieczory, może będziesz miała więcej czasu na dalsze prezentowanie ogrodu , na pewno sporo działałaś i wszystko rozrosło się.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Iga51 »

Elu, jestem dopiero na 9 stronie, dech mi zapiera. Jak pięknie. Pozdrawiam. Iga :padam:
ODPOWIEDZ