Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

piotrek_ns pisze:Co do pędów próbowałem dwa razy i się nie udało ukorzenić.
Danka pisze:Pędy raczej się nie ukorzenią, bo u mnie leżały na ziemi przez całe lato i żaden nie wypuścił korzeni.
Danusiu, Piotrku, ja ucięłam pęd wilczomlecza mirtowatego i przykopałam już z miesiąc temu, jak na razie to nie stracił wigoru - może coś z tego będzie. :lol: Jeśli się uda ukorzenić, to się pochwalę :hyhy:
Moja lilia wodna Inner Light (zdjęcia na górze poprzedniej strony, nie będę się tu powtarzać :hyhy:) sprawiła mi radość na koniec mojego pobytu na działce, bo jeszcze ponownie zakwitła !
:oczami:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Elu, oby się udało, swojego mam od wielu lat i jeszcze ani razu się nie ukorzenił ;-)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: mariusz139 »

Witaj :-D
Elżbieta M pisze:Moja lilia wodna Inner Light (zdjęcia na górze poprzedniej strony, nie będę się tu powtarzać ) sprawiła mi radość na koniec mojego pobytu na działce, bo jeszcze ponownie zakwitła !
A jest jeszcze młoda, ładnie rozrośnięte potrafią wydać kilkadziesiąt kwiatów w sezonie. Wiosną wciśnij jej dwie kosteczki osmokote pod kłącze.
Przypomniałem sobie o pontederi, usuń jej wszystkie gnijące i chore liście (drobne plamy z koncentrycznymi pierścieniami, nadgnicia na obrzeżach i wewnątrz liścia, wypadające dziury), jeśli takie są. Nie kompostuj ich. Pamiętaj, w chwili nadejścia całodniowych mrozów, gdy istnieje groźba, że lód dojdzie do korzeni, opuść doniczkę poniżej strefy zamarzania.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Mariuszu, jakie to miłe, że o moich roślinkach pamiętasz :-D. Wszystkie zaschnięte i nieładne liście usunęłam wcześniej, ale dobrze, że podpowiedziałeś, co z pontederią, bo byłabym ją zostawiła tu gdzie jest. Czy zestawienie jej tak nisko, jak lilie, (bo innej półki już nie ma) nie wpłynie źle na kondycję jej liści? Nie będzie za głęboko?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Życie w oczku powoli przygotowuje się do zimy, rybki przestały żerować , rośliny zamierają , kaskadka wyłączona , pompa wyciągnięta.Kolorów niewiele , robi się smutno - i żal , że trzeba czekać do wiosny.
A to kilka zdjęć z ostatnich pobytów na działce.
Załączniki
Oczko 27 października
Oczko 27 października
Czerwona plama  w dali to pięknie przebarwiona azalia Freja
Czerwona plama w dali to pięknie przebarwiona azalia Freja
A tak było dzień później
A tak było dzień później
Zimowo
Zimowo
Śnieg stopniał i teraz jest tak - nieco szaro i smutno
Śnieg stopniał i teraz jest tak - nieco szaro i smutno
Niemniej jednak wokół oczka na skalniaku jakieś barwy jesienne jeszcze przyciągają wzrok
Niemniej jednak wokół oczka na skalniaku jakieś barwy jesienne jeszcze przyciągają wzrok
3.jpg
4.jpg
5.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Elu, nie narzekaj :!: Rabatki w dalszym ciągu ładnie się prezentują. Nawet jeżeli są uboższe w kolory ;-)
A azalia jaką osiąga docelową wysokość ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , azalie wielkokwiatowe mogą osiągać od 150 cm do ponad 2 m wysokości w zależności od odmiany. Ja kupiłam 6 sztuk wiosną 2009 r , wszystkie były podobnej wysokości. Ale rosną inaczej , mimo iż wybierałam odmiany o podobnym docelowym wzroście , tak mi się przynajmniej wydawało.Ta widoczna na zdjęciu z mocno czerwonymi jesiennymi liśćmi to Freja , rośnie najwolniej , może mieć około metra i jest ładnie zagęszczona, ale inna - przykładowo Canon's Double ma z pewnością ponad 150 cm i co rok długie przyrosty. Nie mam na tym kompie zdjęć , więc może później wkleję, z laptopa.
Pamiętam , że kupowałaś azalie - jaką masz? ( bo tego już nie pamiętam :) )
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Ja mam azalię 'Koster's Brilliant Red',Golden Light. Ale jedna z nich chyba padła, bo małżonek kosząc trawę skosił też jedną azalię. Mam nadzieję, że na wiosnę jednak się pokaże ;-) Zastanawiam się nad kącikiem azaliowym stąd moje pytanie. :)
użytkownik usunięty

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie narzekaj Elu, bardzo ładna jesienna sceneria :D Była też chwila aby zobaczyć jesienią jak będzie zimą :lol:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Elzbieta M »

Ciągnie mnie do tych wiosenno-letnich widoków , a tu jeszcze tyle dni zimy! Tyle dobrze , że to biała zima , przynajmniej teraz. Jednakże wolę to.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
8.jpg
9.jpg
1.jpg
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Danka »

Bo jest kolorowo, a my to lubimy. Chociaż śnieżna zima też ma swoje uroki ;-)
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: jolafol »

O, jak miło Elu w zimie pooglądać takie widoki, od razu robi się cieplej na duszy :)
Taka śnieżna zima też jest ładna, ale jak pomyślę o tych mrozach... to jednak wolę letnie klimaty ;)
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Madziula Rzeszów »

Ale cudnie powspominać lato , cieplutko się robi do momentu ,aż nie wyglądnę przez okno i nie zobaczę ogromu śniegu.
ledwo przestało padać, a tu zapowiadają następne potężne opady.
Byle do wiosny
Awatar użytkownika
Jatra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 11
Rejestracja: 2013-01-22, 16:18

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Jatra »

Z wielkim zainteresowanie przeczytałam Twoja historię z oczkiem , rewelacyjnie wyszło .To potwierdza ,że trud się opłaca.
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Re: Jest takie miejsce, a w nim me oczko i skalniak

Post autor: Frania »

Jak zrobi się wszystko prawidłowo to i efekt niesamowity. Z przyjemnością oglądam twoje dzieło.
ODPOWIEDZ