Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Piękny Festiwal krokusowy, tyle kolorków...cudownie to wygląda. :padam: . U mnie w tym roku tych pięknych kwiatków jak na lekarstwo. ;-) Miodunka u ciebie już kwitnie, moja dopiero pierwsze mini, mini listki pokazuje. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Iga51 pisze: Mnie się bardzo podobają krokusy w trawie. Zanim zacznie się kosić trawkę, to one już dawno przekwitną. Warto je więc mieć w trawce.
Iguś o to chodzi zanim pierwsze koszenie to krokusy przekwitają, a jakiś czas jest kolorowo. :)

Olu jest to ten czerwony, nigdy go nie siałam, po raz pierwszy. Podaj adres na pw, w paczuszce jest nawet sporo nasionek to się podzielę.

Elizko czekam, ponadto z przyjemnością pooglądam fotki Gdyni, kiedyś troszkę bywałam w Gdyni, śliczne miasto.

Zeniu sama byłam zdziwiona, zaczęłam czyścić kolo miodunki i ku mojemu zdziwieniu :zdziwko: zobaczyłam kwiatki :shock:
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

To prawda.Kocham swoje miasto choć moim jest dopiero od 22 lat.Z każdym rokiem jest coraz piękniejsze,bo mieliśmy ś.p. cudowna panią prezydent i mamy cudownego prezydenta,któremu nie pozwalamy zrezygnować ze stanowiska choć już myślał,żeby nie startować.Nasz "gryzoń"(Szczurek się nazywa :-D ) nie ma wyjścia i musi kandydować. Nie wiem ile miast w Polsce może tak powiedzieć o swoim włodarzu.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U mnie tez kwitnie coraz więcej krokusów , dzisiaj pogoda się pogarsza ale jeszcze nie pada ,, Jeszcze ma wywieść suche badyle bo na razie to wzięłam się za przesadzanie ..Ma padać to będzie czas na szklarnie i wywózkę ..
Moja miodunka tez wypuszcza kwiaty z pod suchych liści .. Tulipany i hiacynty tez ładnie pną się do góry .
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Ja dzisiaj nawet nosa nie mogę wyściubić z domu, tak potwornie wieje. W dodatku jestem na górce, to się jeszcze wiatr potęguje. I tak ma wiać podobno aż do środy. Deszcz ledwo pokropił. Szkoda, lepiej byłoby, gdyby mocniej popadało.
Tyle prac zaplanowałam sobie na weekend, a tu klapa. Nic nie zrobię. Po prostu nie da się na takim wietrze.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Iguś tak to czasami bywa plany planami a realizacja swoją drogą. Przynajmniej odpoczniesz, jest korzyść zbierzesz siły do dalszych prac, i tak w tym roku wcześnie zaczynamy :-) a jak było w zeszłym roku :( do ogrodów weszliśmy z chyba 2 miesiące później jak w tym roku ;-)

Janinko ja też na początku zobaczyłam suche liście i chciałam je usunąć, a tu supraise :lol: kwiatuszki

Elizko Szczurka to w Polsce znamy dużo dobrego się o nim mówi, a ponadto jak się ma wspomnienia z jakimś miejscem, to jak zaczynają o nim mówić to wyostrza się słuch. W moim rodzinnym mieście też mają super prezydenta, nawet za rok 2013 dostał nagrodę
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Jak miło Liluś,że na Mazowszu o nim też słychać. Co do ogródków naszych to zgadzam się z tobą.Też uważam,że wyjątkowo wcześnie ten sezon został otwarty,więc nie ma na co narzekać.Ubiegły rok był dla nas paskudny.Do połowy maja było baaardzo zimno.Kto by pomyślał,że w lutym mamy rabatki popielone!!!!
Ja tylko ubolewam nad tym weekendem,bo jabłonki nie mogę opryskać.Nie dość,że pada i wieje to jeszcze chyba od tygodnia temperatura do Miedzianu za niska-a choróbsko na drzewie siedzi :zalamany:

-- Ostatnio dodano 16 mar 2014, o 11:52 --

Liluś, obiecałam,więc wstawiam ci fotkę krokusowego dywanu.On był zrobiony dopiero w ubiegłym roku,więc nie zdążył jeszcze się utworzyć kobierzec, ale jest ich na tyle dużo,że wyglądają ślicznie.Szczególnie,gdy są otwarte.
Załączniki
To tylko kawałek jednego z kilku,które są na dzielnicy Obłuże Centrum
To tylko kawałek jednego z kilku,które są na dzielnicy Obłuże Centrum
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Elizko dzięki za fotkę :padam: :serce:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Kiedyś widziałam taką krokusową łączkę we Wrocławiu. Zachwycająco wyglądała :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Naprawdę pięknie wyglądają krokusy w trawie. I zdążą przekwitnąć do pierwszego koszenia. Nie trzeba więc specjalnego miejsca na krokusy, a trawie to nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Dokładnie tak Iguś. Z tym,że jak na mój gust to połączenie białego z fioletem jest zbyt smutne.Brakuje mi tam żółtych.
Nie każdy jednak może sobie coś takiego zrobić.Ja na przykład nie widzę ich w swojej trawie z prostej przyczyny-nie mogłabym się poruszać po działce póki by kwitły.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Ale przecież nie trzeba tego robić na całym trawniku. Można sobie wyznaczyć miejsce, gdzie się prawie nie chodzi po trawce. Ja tak to właśnie widzę. Wczesną wiosną, jak krokusy kwitną, nie ma potrzeby chodzić stale po całym trawniku. Ja przynajmniej mam kilka takich miejsc i chętnie jesienią posadzę tam krokusiki. Ale masz rację Elizo, że zdecydowanie więcej kolorów. Niech ta krokusowa łączka będzie wesoła i kolorowa, bo tego wczesną wiosną najbardziej nam brakuje.
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elza »

Dokładnie tak Liluś. Co do łączki krokusowej na mojej działce to może kiedyś o niej pomyślę,ale dopiero wtedy,gdy już będę miała skończone nasadzenia główne. Póki co musi poczekać z 2 może 3 lata. Myślę,że tyle mi zajmie urządzanie działki roślinami, bo mam w głowie pewne niewielkie pod względem wkładu pracy zmiany za to wizualnie będą one duże.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
miriamo
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 24
Rejestracja: 2014-02-02, 14:51

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: miriamo »

Może też moje zdanie o "łączce" krokusowej:
taka NAJ, jedyna w swoim rodzaju - którą widziałem na własne oczy, była pod Zakopanem w ub.roku. Był to zorganizowany wyjazd, właśnie docelowo "Na krokusy" do Doliny Chochołowskiej. Tylko jedno zdanie:
coś pięknego !
Dołączam 2 fotki z w/w miejsca + moje własne, skromne, kilka dni temu.
Pozdrawiam!
Załączniki
DolinaChochołowska_1.jpg
DolinaChochołowska_2.jpg
Moje.jpg
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Miriamo dziękuje :padam: za łączkę krokusową z Doliny Chochołowskiej, to prawda piękne :szok: A i za Twoje również serdecznie dziękuje.Bardzo lubię wiosenne kwiaty począwszy od przebiśniegów, poprzez krokusy, hiacynty,,,,,,,aż do sasanek, pewnie dlatego, że uwielbiam wiosnę, z wiosną świat się ożywia zielenieje a i ja też się ożywiam i nabieram wiosennego powera :lol:
Elizka( sorry że tak mówię ale mój brat ma wnusie Elizę i to z sympatii do Twojego imienia ) u mnie też dopiero w planach bo dopiero jak się uporam z innymi pracami na działce to muszę nowy trawnik zrobić.

Pojechałam do miasta tylko ponoć po lakier i co nie można mnie wpuszczać do żadnego sklepu gdzie są roślny, przyjechałam z tym oto pakunkiem
Obrazek
nie jestem miłośniczką róż :-/ , ale skusiłam się tylko dlatego, że żółta i niecałe 7zł :lol: . Chcę zrobić przy wejściu na działkę pergole i przy niej róże pnące, ale najpierw pergola i później pomyślę o różach.
ODPOWIEDZ