Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

To bardzo dobry sposób Janeczko. Właściwie wszystkie nasionka, które muszą być stratyfikowane, można by wysiewać przed zimą i same się stratyfikują, a po zimie podlewać i wzejdą jak przyjdzie ich pora.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Oczywiście nie omieszkałam dzisiaj , ups raczej wczoraj być na działce. Rano porządki w domu a koło 14 na działkę. Było cieplutko , jednym słowem cudownie. Choć rano jak wyjrzałam przez okno nos mi opał na kwinte, :-( deszczyk padał, ale od południa słońce wyjrzało i pięknie grzało.

Dzisiaj wyczyściłam jedną rabatę od drugiej sąsiadki. Oto ona.
Obrazek
przy czyszczeniu na ziemi zauważyłam takie zielone plany , o czy to może świadczyć i co z tym zrobić.
Obrazek
przebiśniegi jeszcze nie pokazały płatków wiszą na razie bombki
Obrazek
Prymulki do dzisiaj stały na parapecie , popołudniu powędrowały na działkę.
Obrazek

W domu też nie próżnuje, wielkie przesadzanie.
Na początek stare doniczki jak nowe :lol:
Obrazek
polecil mi pan w ogrodniczy ziemia z włóknem kokosowym
Obrazekziemia po wymieszaniu z perlitem
Obrazek
Fiołeczki przesadzone już w nowych doniczkach
tu jeszcze bez spodeczków
Obrazek
a tu już ze spodeczkami :-)
Obrazek
ze starych fiołków pobrane listki na odmłodzenie
Obrazek
zakwitł mi skrzydłokwiat
Obrazek
a tu biedronkowa bidulka za niecałą złotówkę 0.99zł :lol:
Obrazek

Miłej niedzieli :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Lilu, sezon ogródkowy otwarty. Ja jeszcze nie robiłam takich porządków. Hortensje ogrodowe jeszcze we włókninie. A co dopiero pielenie :niepewny: Ale będziesz miała fiołków ;-) Każdy ma inny kolor ?
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Elzbieta M »

Lilu , oglądam te twoje piękne odnowione doniczki , oglądam fiołeczki i zastanawiam się , czemu nie rosną u mnie na parapetach? Takie wdzięczne. Przed laty je miałam , było tak kolorowo .
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Piękne fiołeczki , mam jednego a właściwie to wnusio kupił mamie na dzień matki , teraz go muszę namówić na inny kolor albo na ładną prymulkę ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Lilu...u mnie także wiosna nie jest jeszcze taka jak bym sobie życzyła, ale najważniejsze że jest i już można coś porobić. :lol: . Bardzo ładne prymulki posadziłaś, oby nocne przymrozki im nie zaszkodziły..szkoda by ich było. Ziemia z perlitem wspaniała do fiołeczków..rozluźnia ziemię. To zielone na ziemi to czasem nie mech :roll: . U mnie też takie się pojawia, posypuję wapnem. Ale za jakiś czas znów się pojawia. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Danuś ja robię już generalkę po zimie, ale jak okiem sięgnąć to jeszcze u mnie bajzel na działce. Oj dużo jeszcze roboty, robię jak tylko na to czas pozwala, bo znając życie lubi coś u mnie wyskoczyć ;-) Fiołeczki te dostałam od naszej Gosi -Merghen, zakwitły mnie na razie dwa, reszta będzie niespodzianką.

Elu może warto ponownie spróbować ;-)

Janinko nie ma problemu abyś powiększyła kolekcje, jak będę Ci wysyłać paczuszkę z roślinkami, to i fiołki też mogę dodać :-)

Zeniu może nie za ciepło ale jak słoneczko przygrzeje i się człowiek rusza to nie jest źle. Prymulki na noc przykrywam doniczkami. Właśnie Zeniu to mech, pojawił się u mnie w zeszłym roku na rabatach po zalaniu. Mówisz powapnować , to muszę to zrobić , tylko wapno najpierw kupić ;-) bo jest tego dość sporo.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Chętnie ich przyjmę bo wnusia parapet jest prawie pusty i chciałam tak postawić właśnie fiołki .. Też na ogrodzie nic nie robię ale jak tak dalej będzie ciepło to po niedzieli chyba pozbieram badylowe okrycia z włókniny niech jeszcze będą , najwyżej trochę ich odsłonię jak będzie słonko przygrzewać ..
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Doxepine »

Lilu, ja też kupiłem biedactwo z Biedrony za 99 gr! Dziś będę przesadzał :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Irku zobaczymy jakie kolorki będą miały te biedactwa, jak różne to się wymienimy ;-)

W poniedziałek popracowałam na działce, że o fotkach w sumie zapomniałam, jak głowę podniosłam to już było szarawo. A było mi fajnie, bo jeszcze u nas ludzie się nie kręcą na działkach.

Obrazek
jedyny krokusik ;-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tu już porządeczek :-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

lilia0405 pisze:
W poniedziałek popracowałam na działce, że o fotkach w sumie zapomniałam, jak głowę podniosłam to już było szarawo.
A myślałam że ja tylko taka zapominalska. :lol: Wcale się nie dziwię bo jak człowiek wpadnie w wir pracy to o całym świecie zapomina ;) Widzę jeden krokusik, ale za to ile przebiśniegów..u mnie wszytko na sztuk jeden. :rotfl: . Najważniejsze że sezon wiosenny rozpoczęty i można się relaksować na działce. Oczywiście przy pracy. :hyhy:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Dziewczęta, sezon rozpoczęty, a od 11 marca zapowiadają znaczne ochłodzenie. Chyba jednak sobie nie popracujemy, jak się prognozy sprawdzą. :zalamany:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

A ja twardo ze sprzątaniem czekam jak będzie ciepło .. tylko w domu przybywa doniczek .. Dzisiaj posadziłam nowo kupione patyczki hortensji , już są w doniczce .. Czekam teraz aż wypuszczą korzonki ..
Awatar użytkownika
katy222
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 100
Rejestracja: 2010-05-27, 10:02

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: katy222 »

nie straszcie ochłodzeniami! ;)
ja tam czytałam prognozy, że ma być tak byle jak do 13-tego, a potem coraz cieplej i tego się trzymajmy :)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Masz rację Kasiu Twardo się tego trzymajmy, że zima nie powróci. W razie zimna mam przygotowane płaty włókniny, jakieś stare miski, doniczki to będę przykrywać. Ja korzystam z każdej chwili, bo w sumie jesienią niewiele zrobiłam, tylko truskawki obczyściłam, i posiałam marchew i pietruszkę.

Wczoraj wzięłam się za skalniak, bo jakiś taki plackowaty się zrobił, niestety po zeszłorocznym zalaniu, jest wiele do zrobienia, później już tak nie miałam czasu, a to wesele a to sezon kukurydziany, tylko prace na bierząco aby zielsko nie było większe od roślin.

Obrazek
w sobotę chłopaki mi pomogą bo muszę trochę ziemi na wieść, kamieni jeszcze potrzeba, a i śliwkę przy kompostowniku mi muszą podciąć, poobcinałam tyle ile mogłam sięgnąć.
Obrazek
Obrazek
Niedługo kolejne krokusiki zakwitną i iryski też już się szykują.

Lecę obiad szykować , jeszcze muszę coś posiać do pojemników, dzisiaj dzień wolny to trzeba to wykorzystać ;)
ODPOWIEDZ