Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Popracowałam sobie ale o dziwo gnatki zbyt nie bolą :lol: chyba mi tego trzeba było. ;) Ja akurat nie mam zbyt wiele roślin do przykrywania. ;-) W razie niebezpieczeństwa mam masę doniczek włókniny to szybko nakryje. Musze się troszkę spieszyć, bo najprawdopodobniej czeka mnie obrobienie z moją 3 działek. Córcia coś wspominała, że u teściów na działce chce malutki warzywnik zrobić, troszkę malin posadzić, a ponadto mamie chyba będę musiała pomóc , bo ma problem z kolanem, nie chce bo to Zosia Samosia i najprawdopodobniej na początku marca do niej pojadę.

Danuś może i ta wiosenka za wcześnie ale za to sezon będzie dłuższy :lol:

Janinko te krokusy też były przykryte suchymi badylami po odkryciu dopiero je zobaczyłam :lol:

Jolu Gnatki o dziwo w porządku , trochę się porościągały, bo po zimie zesztywniały :lol: naturalna rehabilitacja ;-) U mnie z czasem tez krucho bo jeszcze trzeba latać troszkę kasy dorobić przy cebulce aby było na roślinki zamówione. ;-) Ponadto jak pisałam wyżej muszę pomóc córci i mamie, a koniec marca to sadzenie ziemniaków a tam to mi się zejdzie już całe dnie. :zalamany: i już czasu ani sił na działkę nie będzie. :/

Piotrusiu zaczynając w marcu też się obrobisz, teraz to odpoczywaj po sesji.

Zeniu też przycięłam czuprynkę mojemu modrzewiowi, bo w końcu kupiłam nożyce do gałęzi. Zeniu TY pewnie jesienią wysprzątałaś działkę ja jedynie skupiłam się na schowaniu dalii w donicach i ogólnemu ogarnięciu, no i bym zapomniała zasiałam jeden kawałek na warzywniku. :/

Obrazek

Modrzew z przyciętą czuprynką, ale widzę, że trzeba jeszcze troszkę go przyciąć.

Obrazek

Derenia tez przycięłam, jak myślicie zostawić czy jeszcze ciachnąć. Sunia mi się w kadr wpakowała. ;-)
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Ja dzisiaj też ciachnęłam derenia tylko jeszcze niżej . Mam go 3 cią wiosnę i myślę ,że w ten sposób bardziej się zagęści.
Jaka Mama ,taka córcia :-D .Młoda dziewczyna ,a już myśli co by tu posadzić ,ale jak tylko ma gdzie i chęci ,to tylko wspierać i pomagać.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Super wyszedł ci ten modrzew :) Elegancki topiar ;) Dereń ładnie przycięty, wypuści wiele nowych pędów i krzew się zagęści. Sesje w tym roku miałem taką lajtową...same banalne przedmioty (rośliny doniczkowe, projektowanie przestrzeni publicznych itp :hyhy: Jeszcze 4 miesiące i obrona :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Petrus pisze:Super wyszedł ci ten modrzew :) Elegancki topiar ;) Dereń ładnie przycięty, wypuści wiele nowych pędów i krzew się zagęści. Sesje w tym roku miałem taką lajtową...same banalne przedmioty (rośliny doniczkowe, projektowanie przestrzeni publicznych itp :hyhy: Jeszcze 4 miesiące i obrona :-)
Dzięki za ocenę fachowca. :) Piotrusiu to w czerwcu trzymamy kciuki nie motyki.

-- Ostatnio dodano 23 lut 2014, o 20:22 --
mamina pisze:Ja dzisiaj też ciachnęłam derenia tylko jeszcze niżej . Mam go 3 cią wiosnę i myślę ,że w ten sposób bardziej się zagęści.
Jaka Mama ,taka córcia :-D .Młoda dziewczyna ,a już myśli co by tu posadzić ,ale jak tylko ma gdzie i chęci ,to tylko wspierać i pomagać.
Jolu mój jest drugi rok. Córcia to jarzyniara i zwolenniczka zdrowego żywienia, a wiadomo z ogródka zawsze zdrowsze. Ma ponadto misje przekonanie Marcina do warzyw bo u niego z tym kiepsko, mały wachlarz warzyw jaki lubi :lol:
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6710
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Petrus »

Strasznie szybko leci ten czas. Jeszcze 4 dni i marzec. A potem do czerwca to rzut beretem... :przestraszony:
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lawender »

Lilu no modrzew wygląda odjazdowo,nie pomyślałabym ,że modrzew można w taki sposób przyciąć.Zrobiłaś to rewelacyjnie:)Brawo :padam:
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Petrus pisze:Strasznie szybko leci ten czas. Jeszcze 4 dni i marzec. A potem do czerwca to rzut beretem... :przestraszony:

Piotrusiu Ty tu beretami nie rzucaj tylko prace pisz :lol: A później na piątkę z plusem obroń , i będziemy mieć prymusa ogrodnika :)

-- Ostatnio dodano 24 lut 2014, o 17:25 --
lawender pisze:Lilu no modrzew wygląda odjazdowo,nie pomyślałabym ,że modrzew można w taki sposób przyciąć.Zrobiłaś to rewelacyjnie:)Brawo :padam:
Oleńko tego modrzewia po raz pierwszy pomogła mi ciąć znajoma ja teraz tylko go już podcinam :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

lilia0405 pisze:[
lawender pisze:Lilu no modrzew wygląda odjazdowo,nie pomyślałabym ,że modrzew można w taki sposób przyciąć.Zrobiłaś to rewelacyjnie:)Brawo :padam:
Oleńko tego modrzewia po raz pierwszy pomogła mi ciąć znajoma ja teraz tylko go już podcinam :lol:
Lilu to taki normalny jednolity modrzew, zwykłe drzewo :-o
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Wiem Danuś, że to zwykle drzewo, ale po obcięciu nabrał innego wyglądu, z tymi poziomami wygląda zupełnie inaczej jak na początku ;-)
Obrazek
tak wyglądał na początku to dopiero hojak :lol:

Obrazek
ziemia jest teraz tylko czekać na nasionka :-)
Obrazek
widać już malutkie lawendy :hurra:
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Doxepine »

Lilu, a poddawałaś nasiona lawendy stratyfikacji? Bo tych wschodów coś podejrzanie dużo :) Mnie w tamtym roku na prawie całą torebkę nasion skiełkowały 2, z czego jedna nie przeżyła. Nie przechładzałem ich, bo wtedy jeszcze nie wiedziałem, że coś takiego jak stratyfikacja istnieje :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Tak Irku :-) gdy były mrozki były na balkonie, jak się ociepliło to do lodówki, z tydzień temu je wyjęłam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

To jestem pełna podziwu i uznania :mrgreen: Faktycznie zmienił się w bardzo interesujący okaz :hyhy:
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Iga51 »

Lilko, jak zobaczyłam ten przycięty modrzew, to zanim wstawiłaś zdjęcie, jak pierwotnie wyglądał, to poleciałam na Twoją pierwszą stronę go zobaczyć. Pamiętałam, że tam były dwa. Aż trudno uwierzyć, że on po przycięciu zrobił się taki piękny.
Fajnie, że Ci lawenda wzeszła. Ja podejmowałam dwie próby. Trzymałam nasionka w lodówce przez dwa tygodnie (tak miałam napisane na opakowaniu). Po wysianiu pięknie mi wzeszły i rosły dopóki stały w domu. Kiedy wsadziłam je do gruntu, to po kilkunastu dniach wszystkie padły. Może za krótko je hartowałam. Może dłużej trzeba było wynosić je w ciągu dnia na powietrze? Ja to robiłam tylko przez trzy, cztery dni. Na noc wracały do domu. I tak obie moje próby były nieudane. W końcu kupiłam 6 sadzonek, które pięknie się rozrosły i świetnie przetrzymały zimę.
Jak już będzie odpowiednia pora, to może wynoś je na zewnątrz dłużej niż ja to robiłam, bo nie widzę innej przyczyny, dla której mi padały w gruncie. Chyba, że nasiona były za krótko stratyfikowane.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Iguś to moja pierwsza próba , zobaczymy co z tego wyjdzie, przyswoiłam sobie Twoje uwagi. Nie ma to jak forum i dzielenie się doświadczeniami.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Ja na tamtą zimę posiałam nasionka prymulek i lawendy w szklarni i przeleżały tak do wiosny , gdy zrobiło się ciepło zaczęłam je podlewać , nawet ładnie mi wzeszły . Na tą zimę spróbuję tak zostawić goryczki ..
ODPOWIEDZ