Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

U mnie pełno śniegu ,ładnie okrywa wszystkie roślinki ja dopiero dzisiaj posiałam na parapecie pierwsze nasionka begonię , niecierpki i szałwie .. Na dworze przemarzają prymulki ,może wreszcie mi kilka wzejdzie ..
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tadek »

Lila napisała:
Witam ręce aż się rwą to prac działkowych, to namiastką niech będą domowe siewy
Lilu, zaciekawiły mnie twoje siewy, czy one są wysiane w kartonie po mleku lub soku?
A folia wierzchnia "klapa" pilnująca wilgoci, przyklejona jest taśmą? Nie jest za miękka, przez co wpadała by do środka? Na którą stronę świata wychodzą okna? Nie masz problemu z wydłużaniem się siewek i płożeniem się ich? :zdziwko:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Madziula Rzeszów »

Witam,
fajny pomysł na sianie w kartonach po soku lub mleku, ja sieje czasem w pojemnikach plastikowych po jajkach
jak mam mało nasionek... :-)
Wszystko od razu podzielone i każde nasionko ma swoje miejsce..
Pozdrawiam
Załączniki
IMG_1519.JPG
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Madziula ja też czasami wykorzystywałam pojemniki po jajkach, robi super za mała cieplarkę.

Tadziu pojemniki na mleko super zdają egzamin, nie ma problemu gdzie je do następnego sezonu przechować ;) Siewki stoją na oknie południowym . Sałata troszkę się wydłużyła , przy pikowaniu poszła głębiej, już teraz jest coraz więcej światła.

Janinko ja nie dawno kupiłam, bo dopiero dostałam nasionka, są już w lodówce. :lol: z kartka "Nie ruszać"
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tadek »

Łeeeeee, u mnie w mieszkaniu nie ma okna wychodzącego na południe... Okna wychodzą tylko na wschód i zachód.
Dziękuje Lilu za odpowiedź. Bylem ciekawy jak wygląda u Ciebie organizacja, bo przed chwilą wysiałem nasiona drzewa Lagerstremi indyjskiej.
Jestem z tego powodu bardzo ciekawy co mi wyjdzie...
Wspomniałaś o pikowaniu sałaty, a ja nigdy jeszcze małych roślinek nie pikowałem... :|
Całe szczęście że o tym wspomniałaś, dzięki temu mogłem zawczasu poczytać sobie o tym zabiegu. Opis znalazłem w Naszym Poradniku Ogrodniczym. Kwiaty jednoroczne z rozsady

Lilu, dzięki Tobie, czytając powyższy artykuł, dowiedziałem się jeszcze innej istotnej rzeczy. Mianowicie że po pojawieniu się pierwszych wschodów należny stopniowo odkrywać wierzchnią folię lub szybkę dla przyzwyczajania roślin do mniejszej wilgotności... :padam:
Aby było kolorowej, wrzuciłem do Twojego wątku fotografie przedstawiającą pojemnik z wysianą  Lagerstremią indyjską...
Aby było kolorowej, wrzuciłem do Twojego wątku fotografie przedstawiającą pojemnik z wysianą Lagerstremią indyjską...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Bettiw »

Lilu no popatrz, coś zgapiłam się, patrzę a u Ciebie taka duża sałata, szybciutko muszę nadrobić zaległości. Paprykę, pory, selery korzeniowe i naciowe posiałam 10 dni temu jeszcze nie widać żeby wschodziły, a w porzedni weekend wysiałam pomidory bakłażany i arbuza. Zrobię sobie za Twoim przykładem pojemniki do wysiewu z kartonów po sokach, bardzo wydają się poręczne
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

A u mnie pokazują się już siewki dali , część posiałam na oknie aby mieć wcześniejsze sadzonki ..
Awatar użytkownika
jolafol
Moderator
Posty: 209
Rejestracja: 2009-07-14, 17:12

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: jolafol »

Lilu, ale wysiewów już masz sporo, wszystkie parapety pewnie wypełnione po brzegi :D
Miło będzie patrzeć jak powiększa się zasób roślin na Twojej działeczce. Wiosna coraz bliżej :rotfl:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dziękuje , że zechciałyście zajrzeć do mnie :-D :padam:

Bettiw pudełka są dobre, bo po wysadzeniu siewek zwyczajnie do kosza. ponadto sa prostokątne a to pozwala maksymalnie wykorzystać miejsca na parapetach.

Janinko
przypomniałaś mi o daliach, tylko gdzie ja mam nasionka :rozpacz: :-)

Jolu jeden parapet już cały zastawiony i kawałek drugiego, ale to nie koniec :rotfl:
Wolna chwilka popiszę co mam zasiane, są to głównie jednoroczne i bylinki


Sobotę miałam pracowitą , rozpoczęłam sezon2013 ale większa relacja może jutro , bo dziś już nie dam rady późno a ponadto odrabiałam prace plastyczne do szkoły :rotfl:

Pokażę zwiastun wiosny na mojej działce

Obrazek

Pochwalę się moja kobeą, pierwszy raz siałam

Obrazek

Te czarne punkciki to lecące gęsi, sorki za taka tylko fotkę ale nie mam aż tak profesjonalnego sprzętu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Lilu wiosna nas cieszy :mrgreen: Tylko,żeby było cały czas ciepło. Ale nie widzę zdjęć ;-)
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Fredzimierz »

Ale szczęściara z Ciebie zobaczyć taki piękny zwiastun wiosny jak lecące gęsie ;)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Danka pisze:Lilu wiosna nas cieszy :mrgreen: Tylko,żeby było cały czas ciepło. Ale nie widzę zdjęć ;-)
I ujrzałam zdjęcia :-D W tym roku nic nie siałam ale muszę poczekać na jesienne siewy :hyhy:
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: tadek »

Lilu, widzę że nasionka masz wysiane w podobnym pojemniku co ja. :rotfl:
A czy zrobiłaś pod spodem dziurki aby nadmiar wody mógł uciec?
Ja dziurek nie zrobiłem... :/
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Madziula Rzeszów »

Nasionka wysiane, cebulowe wschodzą, teraz tylko czekać na wiosnę, a tu brrr zimno zapowiadają :-x
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Madziula Rzeszów pisze:Nasionka wysiane, cebulowe wschodzą, teraz tylko czekać na wiosnę, a tu brrr zimno zapowiadają :-x

Madziula zima już jest brrrr a już planowałam w sobotę na działkę. Widać nie wskazane mi planowanie czegokolwiek.

Fredzimierz nie zaprzeczę widok lecących gęsi przyjemny. Przecież zwiastują wiosnę :lol:

Danuś oj tej wiosny już się chce a tu znowu zima.

Tadziu dziureczki malutkie zrobione. :lol:
ODPOWIEDZ