Działka Lili od nowa i po nowemu.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Merghen »

Rabatki super ale moją uwagę przyciągnął ciekawie wyglądający modrzew. Fajnie wygląda po przycięciu, a w przyszłym sezonie będzie oprócz traw nr1 w ogrodzie :)
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: lilia0405 »

Dziękuje wszystkim miłym gościom za odwiedzinki :-)
No cóż mogę już powiedzieć, że sezon działalności działkowej na ten sezon mogę uznać za zamknięty. Wszystko co było do wykopania, wykopane, co miało być zasadzone już w ziemi, część warzywna w sobotę skopana, także mogę powiedzieć sezon 2012 zamknięty. Jedynie jak nadejdą mrozy to okrycie części roślin, wór liści czeka w pogotowiu i różne gałęzie.
Janinko o chryzantemki się upomnę wiosną bo bardzo je lubię, a ponadto super zdobią ogród jesienią.
Małgosiu nie wiem co będzie moim pupilkiem w przyszłym roku, to się okaże w praktyce w przyszłym sezonie. W tym roku rzeczywiście trawki mnie urzekły, (w sumie nie mam jakiś tam wyszukanych trawek i dłuższy czas nic nowego nie dokupię :roll:) bo w rzeczywistości wyglądały super, a i na fotkach prezentowały się rewelacyjnie.

Obrazek
Obrazek
A to dwóch pomagierów, skopali mi wszystko pod warzywnik.
Obrazek
Obrazek
Efekt końcowy :-)
Obrazek
Widok na skalniak.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Małgorzata124 »

Lilu skalnieczek superaśny, sporo się napracowali chłopcy, ale cóż ziemia lekką nie jest, trzeba sporo wysiłku żeby coś urosło my o tym wiemy.
I mamy kolejny rok przed sobą, szkoda że to już koniec sezonu, może przyszły będzie bardziej owocny w naszych zmaganiach, no i strasznie jest, że lat przybywa ale mam nadzieję, że i też zapału i chęci do naszych zmagań.
Miło się spaceruje po Twoim nowym ogrodzie, tyle pracy włożonej i coraz piękniej, a co będzie na drugi rok :?:, już nie mogę się doczekać. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

Dobrze mieć takich pomocników :-D A ogród faktycznie bardzo się zmienia.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Zenia »

Skalniaczek bardzo ładny. Patrzę na to ostatnie zdjęcie i stwierdzam że stanowczo u mnie za mało tych trawek. Bardzo fajnie wyglądają...muszę o tym pomyśleć. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Nadrabiam zaległości :-D. Lilu, zazdroszczę tej męskiej pomocy. U mnie tylko wybierają odpowiednie krzaczki na prezent dla mnie /derenia jadalnego, pigwowca japońskiego/ i pytają, kiedy będzie z tych owoców naleweczka :lol:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: wasilewska101 »

Ja też zazdroszczę męskiej pomocy, z kopaniem to pomalutku sobie radzę ale mam kilka sporych kamieni do przeniesienia do nowego skalniaka i nie mogę się doprosić. Ślicznie wyglądają trawki na skalniaku, też mam już takie trawki i czekam aby się rozrosły.
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: harwi »

To ujęcie na skalniak mi się podoba. I ta fajna ścieżka prowadząca do niego przez trawy ;) Poprzednie ujecie dziwnie mi się skojarzyło :roll: z jakimś grobowcem czy coś :wstyd: Świetnie, że zagoszczą u ciebie też rojniki ;)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: edyta_mi »

Nadrobiłam zaległości ;-) .
Lilu, nie dziwię się, że tak lubisz fotografować swoje trawy. Są śliczne :serce: . Szkoda, że większość z nich to jednoroczne :( .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:Nadrobiłam zaległości ;-) .
Lilu, nie dziwię się, że tak lubisz fotografować swoje trawy. Są śliczne :serce: . Szkoda, że większość z nich to jednoroczne :( .
Edytko, sporo traw jest wieloletnich. U mnie niektóre rosną od kilku lat i mają się dobrze ;-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:
edyta_mi pisze:Nadrobiłam zaległości ;-) .
Lilu, nie dziwię się, że tak lubisz fotografować swoje trawy. Są śliczne :serce: . Szkoda, że większość z nich to jednoroczne :( .
Edytko, sporo traw jest wieloletnich. U mnie niektóre rosną od kilku lat i mają się dobrze ;-)
Tak Danusiu wiem ;-) . Sama mam kilka miskantów, rozplenice, trzcinniki, molinie, turzyce i jeszcze jakieś tam ;-) . Spodobały mi się jednak te piękne z wielkimi przewieszającymi się kłosami na zdjęciach u Lili. A te chyba jednak jednoroczne :-/ .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:
Danka pisze:
edyta_mi pisze:Nadrobiłam zaległości ;-) .
Lilu, nie dziwię się, że tak lubisz fotografować swoje trawy. Są śliczne :serce: . Szkoda, że większość z nich to jednoroczne :( .
Edytko, sporo traw jest wieloletnich. U mnie niektóre rosną od kilku lat i mają się dobrze ;-)
Tak Danusiu wiem ;-) . Sama mam kilka miskantów, rozplenice, trzcinniki, molinie, turzyce i jeszcze jakieś tam ;-) . Spodobały mi się jednak te piękne z wielkimi przewieszającymi się kłosami na zdjęciach u Lili. A te chyba jednak jednoroczne :-/ .
Zastanawiam się, jak przeglądałam twój wątek, że tych traw nie dostrzegłam :orany:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, niemal wszystkie trawy kupowałam w tym roku. Na ostatniej stronie mojego wątku widać kawałek rabaty trawiastej. Właściwie chwaliłam się tylko miskantem 'Augustfeder' , bo jedynie on miał właściwy rozmiar ;-) . Pozostałe miskanty nie doszły do metra i większości zakwitły (oprócz 'Memory', który niestety nie pokazał się w ogóle) niewielką ilością kłosów. Rozplenice kwitły dość obficie, ale urosły niewielkie kępki - jakoś nie umiałam zrobić im ładnego zdjęcia :-/ . Trochę traw kupiłam również późną jesienią. Mam nadzieję, że w przyszłym roku dadzą pokaz ;-) :-D .
Pozdrawiam Edyta
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: elakrztuk »

Lilu! To przez pogodę Twoje lilie obudziły się. Staraj je przykrywać ziemią i nie pozwól im wyjść wyżej.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Działka Lili od nowa i po nowemu.

Post autor: mamina »

Lilu ,i co z naszymi ulubionymi :?: ;-)
Pozdrawiam Jola
ODPOWIEDZ