Witamy na Jaśkowej Polanie!

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: edyta_mi »

Pięknie :-D :padam: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Małgorzata124 »

Romo, piękny efekt ciężkiej pracy, ale jak się zazieleni będzie cudnie, aż miło popatrzeć na taki rezultat :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Elu- nawet się nie obejrzysz a już będziesz się przeprowadzać, a potem to już tylko ranne spacerki po ogródku z kawą w ręku :-D
Janinko-chyba połowa moich żurawek nie odbije, cosik mi się zdaje, że zmarzły :cry:
Edyto-dziękuję, mam nadzieję, że masz rację i wreszcie także u mnie będzie kolorowo :-D
Robercie-podobno za roślinki się nie dziękuję ale zawsze mogę podziękować za profesjonalną przesyłkę, co niniejszym czynię :padam: Wszystko dotarło w idealnym stanie ale co się dziwić skoro tak pieczołowicie zostały przygotowane do podróży :-D
Obrazek
Dzisiaj udało mi się tylko wsadzić szafirki bo co chwilę pada deszcz ze śniegiem. :cry:
Mimo nieciekawej pogody tulipany próbują rozkwitać.
Obrazek
Zakwitły moje pierwsze krokusy, ja wiem u Was już dawno kwitną, ale to są moje pierwsze i dlatego się nimi chwalę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Elzbieta M »

Oj, szkoda by było żurawek :-( Może jeszcze odbiją ? Jak wyglądają? Moje po zimie wszystkie mają mniej barwne listki, ale nie sądzę, aby coś im dolegało. Romo, dasz radę poznać, w jakiej kondycji jest Mahogane albo Brass Lantern (na nie mam ochotę do wymiany :) )? Jeśli padły, to ja domówię do swojego zamówienia, bo jeszcze mogę.
Krokusy to wdzięczne kwiatuszki, więc chwal się nimi, chwal. Popatrzę, bo nie mam. Nie zamawiałam na działkę, bo wcześnie kwitną, a mnie jeszcze tam nie ma. Ale :mur: mogłam sobie zamówić do ogródeczka pod blokiem, przy balkonie. Już bym miała kolorowo, a tak to u sąsiadki kwitną, a ja czekam, kiedy u mnie pierwsze pierwiosnki rozkwitną.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Elu, postaram się jutro zrobić fotki i wstawię.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: klamber »

Romciu, jest mi bardzo miło, że mogłem Cię chociaż przez chwilę uszczęśliwić. Dzięki forum, zobaczyłem że nadmiar roślinek można komuś podarować lub wymienić na inne, których nie ma się u siebie, a tak pewnie by wylądowały na kompoście lub utykał bym je po kątach. Wiem, że zakup roślinek na działkę to spory wydatek, szczególnie przy większych ilościach i nie zawsze można sobie na to pozwolić. Sam teraz mam kłopoty finansowe i wiem co to znaczy. Rośliny dostałaś mało wymagające więc nie będziesz miała z nimi kłopotu, jedynie derenie musisz doglądać aby miały mokro bo podejrzewam, że jest u Ciebie suszarnia.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Jak to dobrze Robercie, że rozumiesz biednego emeryta ;-) Przy tych moich rewolucjach, portfel jest całkiem płaski ;)
W tym roku jeszcze rabaty częściowo odłogiem leżeć będą bo nie dam rady ich obsadzić ale powolutku mam nadzieję zaczną się zapełniać :-D

-- Ostatnio dodano 1 kwie 2012, o 21:20 --

Elu-zapomniałam o fotkach żurawek, jutro zrobię.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Elzbieta M »

W porządku, Romo, jutro zaglądnę. Przejrzałam sobie jeszcze raz listę z Twoimi żurawkami :-D (jak to dobrze, że wypisałaś) i jeśli wiesz, gdzie która posadzona, to zwróć uwagę na : Brass Lantern, Cherry Cola, Mahogany. Dużo teraz zamawiasz? Ciężko wybrać, bo tyle jest pięknych odmian, ale starałam się zamówić takie o różnych kolorach. Mam nadzieję, że i Tobie się spodobają, to podeślę sadzonki.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Jakoś nie mogę wywiązać się z obietnicy, ciągle pada deszcz i śnieg, mam nadzieję, że to już niedługo. Ale za to mogę pochwalić się nowym projektem jednej z rabat. Z góry przyznaję się, że to nie mój pomysł, a jednej z koleżanek, która przygotowała mi 2 profesjonalne projekty, a ja teraz mam dylemat, który wybrać :lol: :lol:
Tu był warzywnik na nowalijki i trochę kwiatków, teraz rabata zostanie powiększona aż do siatki ogrodzeniowej przez co będzie do zagospodarowania ok 60 m2.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zobaczcie co u nas dzieje się dzisiaj z wiosną :-( jak tu się cieszyć i planować pracę w ogródku :zly:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Elzbieta M »

Romeczko, ale mnie zaskoczyła pogoda u Ciebie! U mnie teraz na zaokiennym termometrze przy zachodzącym słoneczku jest 27 stopni! :lol: (godz 18.30).
Czas mnie goni, więc nie mogę zapoznać się dokładniej z Twoimi planami nasadzeń, ale tu wrócę!
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: majka »

Romeczko ale zimowe klimaty pokazałaś, nie do wiary, u nas piękną pogodę mieliśmy ok. 20C, wymarzona do pracy w ogrodzie. Plan nowej rabaty ciekawy, będę śledzić dalsze poczynania. :-D
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Niby Polska jest taka mała, a jakie różnice temperatur :lol: :lol:
Nim coś się zmieni na tej rabacie to troszeczkę czasu musi upłynąć, na koncie środków brak ;-) :cry:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Lol@ »

Podobnie jak Elżbieta M jestem zaskoczona pogodą u ciebie i jednocześnie zaniepokojona, tu miałam ciepły dzień z silnym wiatrem... nie obyło się bez spaceru w jedno miejsce ;), nawet zobaczyłam swoje pierwsze w tym roku Krokusy... A śnieg, niewiarygodne... W najbliższym czasie zajrzę dokładniej na twoje dwa plany zagospodarowania, na pierwszy rzut oka, to chodzi o ten teren od furtki razem z tym zagrodzonym, czy tylko o ten zagrodzony, kształtem nie mogę dopasować na szybko :D. Na razie tyle :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Roma »

Kasiu- u nas nadal pada :-(
Rabata to będzie całość aż do siatki, ta zagrodzona część zostanie powiększona na dł. o 3 m ale ogrodzenie musi zostać, bo to zabezpieczenie przed wszędobylskimi psiakami.
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Re: Witamy na Jaśkowej Polanie!

Post autor: Merghen »

Śnieg - brrrr... Niestety Polska jest podzielona na dwie części - na południu wiosenne klimaty choć dziś zachmurzone i przez to chłodniejsze, na północy jeszcze zima nie chce odpuścić.

Przeglądnęłam szybciutko Twoje plany zagospodarowania ale jeszcze muszę bardziej się w nie wczytać ale oba wyglądają ciekawie. Zawsze jest problem jak trzeba wybrać z dwóch jeden.
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Zablokowany