Mój ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Dzięki za miłe słowa ;) Wasze miłe komentarze dają siłę do dalszych prac ;) ukończyłam ścieżkę ;)
Załączniki
Zdjęcie0444.jpg
Zdjęcie0445.jpg
Zdjęcie0446.jpg
Zdjęcie0449.jpg
Zdjęcie0454.jpg
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale masz kamienia :shock: Też myślałem u siebie ułożyć podobną ścieżkę ale obsypaną ziemią lub piaskiem, by kamienie się nie przemieszczały.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród :)

Post autor: lilia0405 »

Aniu bardzo ładnie prezentuje się to oczko i ścieżka też, ja podobną ścieżkę zrobiłam do skalnika, ale muszę poprawić, pod kamienie muszę położyć agrowłókninę bo zielsko strasznie wyrasta.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród :)

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, podziwiam - teren masz olbrzymi, dużo przestrzeni, mogłaś sobie pozwolić na olbrzymie oczko - w jakim tempie ono powstało! A ile się nanosiłaś kamieni! Budowa oczka przemyślana, głębokość jak trzeba, stopnie dla roślin - i niech Ci się rośliny i te w oczku i te na skalniaku odwdzięczą pięknym wyglądem.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród :)

Post autor: tadek »

Robi się u Ciebie coraz śliczniej.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój ogród :)

Post autor: Nutka »

Aniu, oczko będzie prawdziwą perełką w Twoim ogródku :padam: Przecudnie wyglądają te wyłożone kamieniem brzegi... no i ta ścieżka z kamieni... wprost uwielbiam takie widoki... brawo... :D
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Bardzo się cieszę, że się Wam podoba mój zaczątek ogrodu ;) Jak każdemu daje to siłę do dalszej pracy, choć mi jej nigdy nie brakowało. Muszę zabrać się za jakieś rabatki w dalszej części ogrodu ale myślę, że wstrzymam się z sadzeniem roślinek do końca sierpnia jak się ochłodzi, by lepiej się przyjęły :->
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój ogród :)

Post autor: Nutka »

Aniu, ja bym nie czekała do końca sierpnia z wszystkimi roślinkami. Teraz będą miały więcej czasu na przyjęcie się. Ja na przykład moja żurawkę sadziłam za późno i nie przetrwała zimy, bo widocznie była za słaba. Wiesz...też jestem jeszcze laikiem, ale tak mi się wydaje, że im więcej czasu do jesieni, tym lepiej dla roślin. Być może się mylę.
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Może masz i rację ale ja się obawiam że rośliny się nie przyjmą gdyż ogród jest na pełnym słońcu ale przemyślę jeszcze to :->
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój ogród :)

Post autor: Nutka »

Aniu, to sadź popołudniami, gdy jest już chłodniej. Mocno podlej zaraz po posadzeniu i wcześnie rano zanim zrobi się gorąco. Roślinki dadzą rade. Ja moje krzaki też mam w pełnym słońcu. Co prawda były chłodniejsze dni ostatnio, ale tez możesz właśnie takie wybierać, gdy lekko pada, albo jest trochę pochmurniej.
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Tak też zrobię :)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród :)

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, jak roślinki będziesz miała z doniczek, to nie masz się co obawiać - zrób jak radzi Małgosia. Ja dokonuję zmian w moim ogrodzie i przesadzam nawet kwitnące rośliny, a u zeszłym roku w lipcu zmieniałam miejsce dużym krzewom jagody kamczackiej - i nic im się nie działo. Troszkę oczywiście je przycięłam, ale w następnym sezonie puściły wiele nowych gałązek. Tylko w gorące dni trzeba sadzić wieczorem, a nie rano. Rano natomiast dobrze byłoby roślinki cieniować - ustaw jakieś pudło tekturowe, które możesz przesuwać w miarę jak słoneczko się przesuwa - ja tak robię przez ok 2 dni.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój ogród :)

Post autor: Agnes »

Jak rozrosną się roślinki to dopiero będzie efektownie z tymi kamieniami. Już jest ciekawie, a będzie bajkowo :rotfl: Już to widzę :D
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Elżbieto M głównie będę mieć roślinki bez doniczek ale zawsze staram się zdobywać z dobrze rozwiniętymi korzeniami by się przyjęły ;-) dobry pomysł z tymi pudełkami do zacienienia głównie w ogrodzie jestem zmuszona pracować popołudniami gdyż jak widać na niektórych zdjęciach obok mnie jest firma i Panowie są bardzo dociekliwi i lubią pogwizdać czego ja nie lubię :-/

chciałabym już w tym tygodniu wyznaczyć sobie miejsce do sadzeń i wyrównać linie trawnika od strony oczka bo z pozostałych stron dosiałam trawkę wykorzystując opady i już się zieleni ;-) muszę zrobić zdjęcie ;-)
Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Roślinki na skalniakach trochę podrosły co mnie bardzo cieszy ;) Znacznie podrosły świerki sadzone na wiosnę ;P W ostatnim czasie sadziłam trzmieliny, dosadzałam tamaryszki, pęcherzyce, jukę i żurawki ;) Niestety nie mam jeszcze ich zdjęć ale za to parę innych ;) Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Załączniki
DSCN0159.JPG
hosty
hosty
DSCN0163.JPG
Jest pierwsza pergola i pierwsze pnącze ;)
Jest pierwsza pergola i pierwsze pnącze ;)
DSCN0165.JPG
Największy z moich "młodych" tamaryszków.
Największy z moich "młodych" tamaryszków.
DSCN0167.JPG
DSCN0174.JPG
DSCN0176.JPG
ODPOWIEDZ