Mój ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród :)

Post autor: Danka »

Faktycznie całkiem niedaleko :-D Też lubię pracę w ogrodzie i chyba wszystkich to nas łączy :hyhy:
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Mój ogród :)

Post autor: Agnes »

Podziwiam Aniu Twój ogród i czekam z niecierpliwością, jak będzie wyglądał skalniak. Projekt wygląda interesująco, wklejaj fotki z kolejnych etapów prac, to takie interesujące. A tak w ogóle to z Ciebie właściciel ziemski "całą gębą" :padam: :rotfl:. Czekamy na więcej z niecierpliwością :D
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Dzięki za miłe słowa, w wolnej chwili będę dalej pracować, obecnie szkoła najważniejsza ;-) Obserwuję też wschodzącą trawę bo coś kiepsko jej to idzie chodź pogoda sprzyja bo ciepło, deszcz, ciepło. Dziś też całą noc podało, ale widać pierwsze wschody, więc jestem dobrej myśli :-D
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Witajcie, w końcu mam czas by zająć się pracą nad ogrodem za domem. Trawa nieźle rośnie, tylko trochę chwastów mam, ale nie chcę używać żadnych środków by jej nie przypalić, wezmę się na drugi rok za to, będzie mocniejsza. Kolejnym etapem było kopanie oczka, choć jedno już jak wiecie mam :-) Na szczęście kopanie mam za sobą, teraz odbywa się zapełnianie, biorę wodę ze studni, więc parę dni to potrwa. Z wykopanej ziemi usypałam duży skalniak i posadziłam pierwsze roślinki :-) Czekam jeszcze na iglaki by nasadzić i potem wezmę się za obrabianie oczka, a tu będę mieć sporo pracy, niestety u mnie ciągle pada i ciężko wejść na teren przy oczku. A oto kilka zdjęć :-D Pozdrawiam
Załączniki
DSC01393.JPG
DSC01394.JPG
DSC01395.JPG
DSC01398.JPG
DSC01400.JPG
DSC01401.JPG
DSC01402.JPG
A tu jeszcze przed kopaniem.
A tu jeszcze przed kopaniem.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród :)

Post autor: tadek »

Zapowiada się ciekawie :->
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród :)

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, czy to oczko, czy staw kąpielowy - wydaje się olbrzymie! :roll: Ale miałaś pracy!
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Fajne oczko a jakie głębokie? Na skalniaku jeszcze tylko poukładać kamieni i będzie wyglądał ciekawie niedaleko oczka. :-D
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Oczko jest różnych głębokości, najgłębsze miejsce jest 1,2 m by rybki mogły zimować, potem mam wyższy stopień dla lilii i jeszcze wyższy dla innych roślinek, ta część już na trawie jest płytka, bo mam nadzieję, że rybki będą tam się nam pokazywać :-D Pracy było dużo i jeszcze dużo przede mną, kamienie zbieram powoli z całego terenu co widać dookoła, niestety duże będę musiała sobie przywieźć. Na razie czekam aż trochę obeschnie teren by uformować jakąś skarpę przy oczku i połączyć ją ze zrobionym już parę miesięcy temu skalniakiem.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród :)

Post autor: Danka »

Oczko duże skalniak także spory. Zapowiada się nie tylko ciekawie ale także ładnie :-D
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Mój ogród :)

Post autor: saba »

Bardzo masz ładny teren i ogród. Powstające oczko zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Dziś skończyłam lać wodę i zaczęłam układać kamienie, formować skarpę i obcinać folię. Udało mi się jeszcze posadzić kilka jałowców płożących zielonych i złotych oraz cyprysy nitkowe i groszkowe. Oto kilka zdjęć.
Załączniki
DSCN0106.JPG
DSCN0107.JPG
DSCN0108.JPG
DSCN0109.JPG
DSCN0110.JPG
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród :)

Post autor: użytkownik usunięty »

No ja wiem, że burze nad Polską ostatnio. Ale ja widzę, że u Was też prace burzliwie przebiegają. Jesteście tytanami pracy, miło popatrzeć jak tak szybko się zmienia otoczenie.
:)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Moje dalsze prace ;-) skalniak już przypomina "skalniak" dziś jeszcze poszerzyłam trawnik przydał się nowy nabytek do koszenia trawy :-P kolejnym punktem jest zrobienie ścieżki do oczka
Załączniki
DSC01421.JPG
DSC01423.JPG
DSC01424.JPG
DSC01416.JPG
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród :)

Post autor: tadek »

Fajnie obłożyłaś kamieniami swoje oczko. Podoba mi się też twój sprzęt do pielęgnacji trawnika... Cierniczek/kosiarka z ...
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Re: Mój ogród :)

Post autor: Nutka »

Witaj Aniu! Widzę, że masz kawał ogródka do zagospodarowania, a i kawał roboty już za Tobą :-D Oczko już teraz wygląda świetnie, a co dopiero będzie gdy pojawi się naokoło jakaś roślinność :mrgreen: Uwielbiam kamienie w ogrodzie, więc wszelkie kamienne wykończenia i skalniaczki strasznie mi się podobają :D Będę do Ciebie zaglądać i kibicować w pracach ogrodniczych :)
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
ODPOWIEDZ