Mój ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie urządzony i obsadzony przydomowy ogródek, sporo miejsca dla roślin i wolnej przestrzeni :-D
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Witajcie. Jak tylko śnieg znikł z mojego ogrodu zauważyłam, że roślinki cebulowe są już na wierzchu. Zarówno szafirki, krokusy, tulipany w większości pozostałych roślinek jeszcze nie dostrzegłam. Mam nadzieję, że nie wyszły za wcześnie i nie zmarzną... a jak Wasze kwiatki cebulkowe ? Pozdrawiam
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
bustani
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-02-19, 20:15

Re: Mój ogród :)

Post autor: bustani »

Witaj,
taki ogród i sad to wielkie pole do popisu. Trzymam kciuki, oby tak dalej.
Pozdrawiam, Bożena
Bustani
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Witajcie po długiej przerwie. :) Z wiosną przyszedł czas na nowe pomysły i kolejne prace. Przedstawiam kilka zdjęć z już zrobionych prac, a mianowicie zakupiłam sporo kory i wysypałam moje iglaczki teraz wraz z tulipanami, oraz kilka rosnących indywidualnie. Moim planem na ten sezon jest głównie zajęcie się ogrodem za domem, tym gdzie jest sad i sadzone na jesień brzozy. Cały kawałek ziemi ma 0,5 ha więc sporo w kształcie kwadratu. Trochę już zajmuje sad drugą połowę chcę przeznaczyć na ogród ozdobny, w przyszłym tygodniu otrzymam do obsadzenia 200 szt świerku, może macie ciekawy pomysł jak je obsadzić? Chcę dużą grupę roślin na ten teren ukorzenić sama, na razie jak widać ukorzeniam tuje. Nawet nie liczyłam ile sztuk zrobiłam, ale jest sporo, :) drugą już ukorzenioną roślinką jest pęcherznica. Dobry znak bo wypuściła listka ale na docelowe miejsca będzie sadzona jak będę mieć jakiś plan ogrodu i powyznaczam rabaty i będzie posiana trawa. Także paręset sztuk sztobrów wierzby, nie znam dokładnej nazwy (mam ją przed oczkiem) chcę ją głównie na obsadzenie obrzeży całego pola bo do połowy mam już brzozy. Będę musiała zrobić jakiś szkic bo trudno może sobie wyobrazić o co mi chodzi :) tak więc czeka mnie dużo pracy, jeszcze czas na warzywnik. :)
Czarne porzeczki.
Czarne porzeczki.
Załączniki
DSCN0171.JPG
DSCN0173.JPG
DSCN0197.JPG
DSCN0215.JPG
A tu moje dzieło - postanowiłam ukorzenić tuje ponieważ dość sporo by mi się przydało do obsadzenia drugiej części obok sadu, zobaczymy czy się uda :)
A tu moje dzieło - postanowiłam ukorzenić tuje ponieważ dość sporo by mi się przydało do obsadzenia drugiej części obok sadu, zobaczymy czy się uda :)
Sad - obecnie posiadam już 35 drzewek owocowych, a planuję jeszcze zakup 10 :)
Sad - obecnie posiadam już 35 drzewek owocowych, a planuję jeszcze zakup 10 :)
DSCN0207.JPG
DSCN0200.JPG
DSCN0224.JPG
DSCN0225.JPG
Nowe czerwone porzeczki.
Nowe czerwone porzeczki.
Wspomniane sztobry wierzb.
Wspomniane sztobry wierzb.
Pęcherznica.
Pęcherznica.
No i zakup doniczek z iglaczkami do dekoracji tarasu.
No i zakup doniczek z iglaczkami do dekoracji tarasu.
DSCN0231.JPG
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród :)

Post autor: Danka »

Faktycznie dużo pracy przed Tobą. A z tui masz szkółkę ;-)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Tak, tak sporo, ułatwię sobie trochę pracę zakupem glebogryzarki :), a tuje sadziłam z takim zapałem, że wyszło sporo jeszcze. By mi się przydały złociste, ale sąsiadki niestety nie mają w swoich ogrodach, by pobrać sadzonki. Wszystko w swoim czasie, bo jeszcze muszę mieć oczywiście czas na pielęgnację ogrodu koło domu :-D
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Mój ogród :)

Post autor: MMARTA1982 »

Ale szalejesz. ;-) Chyba sąsiadkom ogołociłaś całe tuje z gałązek. :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Mój ogród :)

Post autor: lilia0405 »

Aniu ilością tui mnie zaszokowałaś :shock:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój ogród :)

Post autor: Elzbieta M »

Aniu, ale się musiałaś napracować przy tujach - taka wielka plantacja. :roll: Ciekawe, ile się ukorzeni. Pole chyba nie jest zacienione, tak widać. A porzeczki też w tym roku już posadziłaś? Czy jesienią?
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Z tui się bardzo cieszę, też jestem bardzo ciekawa ile się ukorzeni mam nadzieję, że dużo. :-D Wszystkie pochodzą od tych co mam koło oczka posadzone, chciałabym pobrać z innych odmian np. złociste, ale sąsiadki nie mają. :-(
Porzeczki sadziłam na jesień razem z sadem, w tym tygodniu dosadziłam 5 jabłonek, a jutro będę sadzić jeszcze 10 drzewek i oczekuję na wspomniane wcześniej świerki. :-) Pole jest w pełni słoneczne i całe mam do dyspozycji. :-D
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród :)

Post autor: tadek »

Tylko patrzeć jak będzie się wszystko zielenić.
A na polu wszystko rośnie inaczej niż w miejskim ogródku. :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

Witajcie :-D w ubiegłym tygodniu wreszcie posadziłam świerki, jak się okazało nie było ich 200 ale prawie 300 z czego oczywiście się cieszę :-) Obsadziłam całą działkę wzdłuż i wszerz. Świerki są w przedziale 20-30 cm, więc jeszcze słabo widoczne z daleka, ale mam nadzieje, że warunki glebowe im będą służyć.
Kolejnym etapem było sianie trawy ok 500-550 m2, nie mierzyłam dokładnie, akurat ładnie popadało teraz ciepło, więc czekam na pierwsze wschody :)
Po sianiu trawy wzięłam się za robienie skalniaka i sadzeniu paru roślinek oraz posadziłam kilka forsycji, wierzby i tamaryszki. Wysiałam aksamitki i inne jednoroczne. Na skalniaku roślinki z nadwyżek ogródka przy oczku :) Skalniak oczywiście nie dokończony gdyż muszę wyzbierać pole z kamieni :-D W miarę wolnego czasu będę działać dalej...
Chciałam też się pochwalić wygraną w konkursie firmy TOPEX, z niecierpliwością oczekuję paczki :-D
Załączniki
DSCN1920.JPG
DSCN1921.JPG
DSCN1922.JPG
DSCN1923.JPG
DSCN1924.JPG
DSCN1925.JPG
DSCN1926.JPG
DSCN1927.JPG
DSCN1928.JPG
DSCN1929.JPG
Powstawanie skalniaka.
Powstawanie skalniaka.
Zdjęcie0119.jpg
Zdjęcie0125.jpg
Zdjęcie0124.jpg
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Mój ogród :)

Post autor: tadek »

Dzieje się u ciebie Aniu. Tylko patrzeć jak roślinki zaczną rosnąć i zazieleniać się.
Gratuluję Tobie wygranej nagrody. :zawstydzony: Nie zapomnij potem pochwalić się jak ten sprzęt firmy TOPEX sprawuje się.
____________________
Trawnik - Porady
Skalniak w ogrodzie
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród :)

Post autor: Danka »

Solidnie wzięłaś się do pracy. Tylko cierpliwie czekać na efekty. Zazdroszczę Ci deszczu, bo w okolicach Wschowy nie padało. A przydałoby się, bo też posadziłam nowe roślinki ;-)
Awatar użytkownika
Ania1990
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 40
Rejestracja: 2011-09-20, 10:35

Re: Mój ogród :)

Post autor: Ania1990 »

To całkiem niedaleko mnie mieszkasz ;-) Taka praca to czysta przyjemność ;-)
ODPOWIEDZ