Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Przepraszam, ale trochę wprowadziłem Was w błąd, gdyż zdjęcie zrobiłem z dali i załapało się trochę mojej szkółki. W doniczkach rosną jednoroczne żywotniki a dżdżownice są w tych czarnych pojemnikach ustawionych jeden na drugim. Dżdżownicę hoduję dla biohumusu, który ścieka do niebieskiego pojemnika (5l na tydzień) potem część wypuszczę na kompost. To co zostaje w pojemnikach to humus, super nawóz. Można poczytać na naszym forum, Gosia2501 pisała o tym lub tu można poczytać: dżdżownice kalifornijskie - hodowla w kompostowniku
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Małgorzata124 »

Oj Robercie dzieje się u Ciebie dzieje, tyle pracy :shock:, ja bym chyba nie wstała z łóżka jakbym tyle miała do pracy w ogrodzie, sam żywopłot przyciąć :shock:
Krokusiki pięknie zakwitły, u mnie już po kwiatuszkach zaczynają kwitnąć inne :) Bardzo lubię krokusy tylko za krótko kwitną jak dla mnie.
Właśnie zapowiadają u nas śnieg :kwasny: nie wesoło, dzisiaj pada deszcz.
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Dziś wykopałem i podzieliłem swoje bzy, trzeba się szykować na wymiany, sezon powoli wchodzi na obroty. Pochwalę się swoimi bzami, jeszcze ich nie pokazywałem, mam 5 odmian, ostatnią dostałem przed tygodniem, gruby podwójny w biskupim kolorze.
Janinko dostaniesz karolinkę, podzielę i będzie czekała. Dereni też Ci wyhoduję, jak dostaną liści to pokażę, to sobie wybierzesz. Więcej nic nie robiłem bo co chwilę padało.
Małgosiu, muszę powiedzieć, że wiosenek przybywa i zaczyna mi się robić ciężko, ale jakoś jeszcze się nie daję. Jeszcze nie dawno byłem rannym ptaszkiem, wstawałem zawsze o 5 bez budzika, a teraz o 7 ledwo wstaję, nie wiem co to będzie dalej. Co do krokusików, podzielam Twoje zdanie, za to przebiśniegi miesiąc stoją.
Załączniki
IMGP6871 (Kopiowanie).JPG
IMGP6872 (Kopiowanie).JPG
DSC04203 (Kopiowanie).JPG
DSC04205 (Kopiowanie).JPG
DSC04213 (Kopiowanie).JPG
IMGP3990 (Kopiowanie).JPG
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Lol@ »

Jakie piękne Lilaki, po prostu oniemiałam :shock: i pewnie zapach oszałamiający... :mrgreen:. Sąsiad ma takiego fioletowego i zawsze ma jako takie kwiaty, raz z niego zerwałam 9-ciopłatkowego :D.

Yyyy... proszę wcześniej chodzić spać to i o 5-tej się wstanie :) :] .
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: wasilewska101 »

Piękne bzy, mam tylko biały i liliowy chociaż już kilka krzaków i znowu mam odrosty. Szczególnie ten pierwszy jest śliczny, jakbyś miał na zbyciu to ja się na niego piszę.
Mnie też nie chce się rano wstawać, ale gdy na dworze słoneczko i cieplutko to wtedy już nie chce się dłużej wylegiwać.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Janinko, wpiszę Ciebie na listę bo się tego chyba nazbiera żebym się pogubił.
Kasiu, widok kwitnących bzów jest piękny ale zgadzam się z Tobą, że kuszą one również wspaniałym zapachem, mają też wadę - za krótko kwitną. Kasiu, ja tulipany też bardzo lubię, już w niedługim czasie będę mógł zaprezentować swoje, już nie mogę się doczekać tego pokazu kolorów. Na razie u mnie smutno szaro buro, ale chyba żeby nie wpaść w depresję, dla poprawy nastroju pokażę coś z ubiegłorocznej wiosny.
Załączniki
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Wiosna 2011
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Ela SZ »

Robercie
Ciekawe lilaki prezentujesz, ten na pierwszym zdjęciu jest śliczny :shock: Dopiero początek wiosny, a Ty już ogrom pracy wykonałeś :padam:, myślę, że to nie depresja Cię dopada tylko chandra :lol: :lol:
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Lol@ »

To jest coś pięknego! W szczególności pierwsze i trzecie zdjęcie. Pokazywałeś to kiedyś? ;-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Roma »

Ja już mam lilaka, który bardzo mi się podobał.
Robercie - pięknie (nie) dziękuję za lilaki, derenie, berberysy oczywiście za Miskanta oraz pozostałe roślinki. Jestem Twoim dłużnikiem i mam nadzieję, że w niedługim czasie będę i ja mogła kogoś wesprzeć. Obrazek
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Swoje bzy pokazałem pierwszy raz, zaraz jeszcze coś poszukam. Dziś pogoda parszywa, a ja postanowiłem rozwalić swoją wielką jukkę, zajęło mi to godzinę, spociłem się przy tym okrutnie, musiałem zjeść obiad aby odparować przez ten czas. Zrobiłem z niej chyba ze 25 sadzonek. Teraz moja szkółka się sporo rozrosła, przybywa materiału do wymiany.
Załączniki
lilak Krasawica Moskwy
lilak Krasawica Moskwy
lilak sensation
lilak sensation
lilak sensation
lilak sensation
lilak sensation
lilak sensation
Tak wyglądała przed.
Tak wyglądała przed.
Tak wyglądała po podzieleniu.
Tak wyglądała po podzieleniu.
A tak teraz.
A tak teraz.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: mamina »

Robercie, Ty jak zwykle kawał roboty odwaliłeś :shock:. Bzy masz bardzo ładne, mnie się podoba ten ostatni z poprzednich zdjęć i widzę, że przedszkole sadzonkowe się rozrasta.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: MMARTA1982 »

A ja mam lilaka sensation od Roberta. :hurra:. Muszę kiedyś do ciebie zajechać, w tamtym tygodniu przejeżdżałam 2 razy, ale było mało czasu, niestety przez te kolejki w szpitalu.
U Ciebie to niedługo zamiast szkółki będzie szkoła. :lol:
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: grazynahalina »

A czy ja mogłabym się ustawić w kolejce po lilaki ;-)
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Marta, wczoraj myślałem o Tobie, jak oglądałem porzeczki, przyjęły się wzorowo, wszystkie mają listki. Mozga jak rośnie, i baronka też, miskancik na razie nic nie puszcza, są cały czas w doniczkach, dopiero w maju będę ruszał z trawami. Wczoraj szukałem po podwórku samosiejek i znów narobiłem ze 30 doniczek, berberysy, mahonie, chyba aronie, ale to się okaże jak będą liście, i chyba dla Danki czerwoną leszczynę. A ile jest świerków i modrzewi, tego co dostałaś 6 lat hodowałem. Szkółka się powiększa, ale cały czas robię wymiany to ubywa, poluję głównie na trawy ale przy okazji wpadnie coś innego. Posiałem wczoraj trochę jodły koreańskiej i 3 daglezje, ciekawy jestem czy coś mi wyrośnie. Zaglądałem do Ciebie kilka razy.
Grażynko, nie ma problemu tylko upoluj sobie coś jeszcze, żeby opłacało się wysłać.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: wasilewska101 »

Jak nie będziesz miał gdzie sadzić to zapraszam do mego lasu, tam jest jeszcze sporo miejsca. Mahonia i berberysy i u mnie się rozsiewają. Ciekawe czy masz taki sam rodzaj mahonii jak u mnie ? U mnie wiatr przynosi klony czy jesiony, też muszę czekać na liście. Poprawia się pogoda, słoneczko już zaczyna świecić, tylko jak długo.
ODPOWIEDZ