Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: użytkownik usunięty »

Elu, fajnie podsumowałaś. :) Przecież nasze ogrody w istocie swojej ulegają ciągłym zmianom. Myślę, że szybciej niż myślimy przyzwyczaimy się do nowego Forum i nie będzie na co narzekać, no chyba, że na własną bezczynność. Większość się zachwycała nowym wyglądem forum, to musiał się przecież ktoś znaleźć - jak ten Maruda ze smerfów... - może dla "równowagi". :P ;)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: JaDorka »

Ale Ci się Robert "oberwało" ;)
Nowa szata wszystkich zachwyciła i z pewnością wszystkie niedociągnięcia niebawem zostaną naprawione. Zazwyczaj tak się dzieje, że jak jest coś zmieniane to "w praniu" wychodzą różne "ciekawostki". Pewnie nie Ty jeden jesteś zniecierpliwiony ale faktycznie musimy to przeczekać. Rafał nie śpi po nocach, by wszystko było jak trzeba :) :)
A z tymi roślinkami od Witeksa to Ty się tak nie chwal bo Witeks się potem biedny nie opędzi ;) :mrgreen:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Dorciu, przez tyle lat przywykłem do tego, zawszę mówię to co myślę a potem mi się dostaje. Ze mną jak w piosence naszej Violetki taki już jestem i się nie zmienię. Co do szaty graficznej, nic nie mam, ale soft powinien być bardziej przyjazny dla użytkownika, wolę ten stary. U mnie z czasem tak jak u Ciebie, cieniutko, a tu siedź i kombinuj. Spróbuję coś z fotek dorzucić, bo mojego posta wczoraj zeżarło, może dziś mi się uda. Niestety zdjęcia 640x428 nie wchodzą, w ogóle co to za rozdzielczość 600x600, masakra :evil: jeszcze kadrować zdjęcie trzeba będzie.
użytkownik usunięty

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: użytkownik usunięty »

Robercie, gorzej, nie 600x600 a 600x400 pikseli. Trochę to utrudnia wstawianie zdjęć, bo większość portali do przechowywania zdjęć preferuje rozmiar 640 pikseli ale trzeba będzie się przyzwyczaić :-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: JaDorka »

piotrek_ns pisze:Robercie, gorzej, nie 600x600 a 600x400 pikseli. Trochę to utrudnia wstawianie zdjęć, bo większość portali do przechowywania zdjęć preferuje rozmiar 604 pikseli ale trzeba będzie się przyzwyczaić :-)
Wstawianie, jak wstawianie, a i oglądanie niekiedy będzie niemożliwe. Tak będzie w moim przypadku bo często korzystam z laptopa i netu poza domem, gdzie uzależnione to jest od aktualnego zasięgu sieci.
Myślę, że ten problem ze zdjęciami jakoś się "rozejdzie po kościach". Jeśli nie, to ludziskom się zdjęć nie będzie chciało wklejać, a to już fajne nie będzie. Robert, nic tylko musimy poczekać. Poczekamy, zobaczymy co dalej :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: mamina »

Czytałam u Loli, że sadziłeś dzisiaj miskanta i mam pytanko, czy ograniczasz jakoś brzegi dołka ? Bardzo podoba mi się rabata z różnymi trawkami mniejszymi i jakimś olbrzymem tylko mam miejsce mocno nasłonecznione z podłożem gliniastym. Jak myślisz mogę spróbować jako całkiem zielona w tym temacie :mrgreen:
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Jolu, że nasłonecznione to dobrze, a dołek wymieszaj glinę z kompostem i będzie OK. Miskant lubi wilgoć. Ja obrzeża daję ale w ochronie przed trawą, te miskanty które będę sadził nie rozłażą się. Jeśli będziesz sadzić cukrowego to wskazane jest zabezpieczyć się w koło, gdyż jest mocno ekspansywny.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Ja, w Nowy rok nie wytrzymałem i zacząłem swoją wielką rabatę trawiastą, pogoda była tak piękna że grzech było siedzieć w domu. Wywaliłem dół do kolan, nawiozłem ziemi i posadziłem miskanta olbrzymiego i bambusa. Traw do wsadzenia mam b. dużo ale na razie sadzić więcej nie mogę bo skończyła mi się ziemia, ale dół będę systematycznie poszerzał, aby na wiosnę być gotowy, oczywiście jeśli nadal nie będzie mrozu. Wcześniej wsadziłem pigwy, platana, i tulipanowca. Wszystko to przywiozłem od Witeksa, reszta jest w doniczkach, to może czekać na lepsze czasy.
Załączniki
platan
platan
IMGP6396 (Kopiowanie).JPG
m. olbrzymi
m. olbrzymi
bambus
bambus
cypryśnik błotny
cypryśnik błotny
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Danka »

Zima w tym roku prawie wiosenna więc nie dziwię się, że zacząłeś sadzić :-D Gdyby nie wyjazd to chyba też wzięłabym się za przesadzanie albo uporządkowanie. To będziemy mieli od kogo czerpać wiadomości na temat niektórych roślinek.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: klamber »

Danka, masz tu angielską zimę, a Tobie mało.
Maminka, Widzę że wolnego terenu masz, namawiam Cię na miskanty, są naprawdę super, ten szmer liści i falowanie wiechetek w pustym zimowym ogrodzie daje niesamowity efekt. Szczególnie w tym roku moje wiechetki trzymają się rewelacyjnie. Ciekawy jestem czy już masz coś, czy dopiero plany. Powiem Ci że odmian jest b. dużo, sam byłem zaskoczony, że tyle tego jest. Pokazuję wczorajsze zdjęcia miskanta i mojej wierzby na tle niesamowitego nieba.
Załączniki
IMGP6420 (Kopiowanie).JPG
IMGP6421 (Kopiowanie).JPG
IMGP6422 (Kopiowanie).JPG
IMGP6424 (Kopiowanie).JPG
IMGP6430 (Kopiowanie).JPG
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: waldek727 »

Ponarzekał, ponarzekał a jak już wrzucił fotki, to drżyjcie aparaty świata.
Po prostu, Robert już tak cyka i się nie zmieni. :D
,,Ogród, który żyje w zgodzie z naturą żyje pełnią życia"
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: majka »

Robercie rewelacyjne te jesienne fotki na tle zachodzącego słońca. Prace w ogrodzie prowadzisz, jakby to wiosna już była. :-D Muszę przyznać, że i u mnie w ogrodzie mój M ostro pracował, wykarczował trzy korzenie po wyciętych świerkach, przekopał ziemię coby na wiosnę mogła powstać nowa rabata. :padam:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: mamina »

Robercie oczywiście dzięki Twoim fotkom jestem już zdecydowana na miskanty :shock:. Jeszcze mam trochę czasu do wiosny, a muszę dokładnie rozrysować plan nowych nasadzeń.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: silan »

Piekne te Twoje miskanty, az tez nabralam ochoty na takie. Mma troche nasion ozdobnych traw- niestety nie wiem jakich. To znaczy wiem, jak wygladaja (mam nawet zdjecia roslin), ale nie znam nazwy. Myslisz, ze moglabym juz teraz wysiac je do doniczek w domu?

Co do nowych roslinek- nie boisz sie Robercie, ze przyjdzie jeszcze mroz i im zaszkodzi?
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój ogród - kontynuacja

Post autor: Danka »

klamber pisze:Danka, masz tu angielską zimę, a Tobie mało.
Wcale nie mało ale inny powód mnie wzywa do wyjazdu :-D
ODPOWIEDZ