Mój ogród - kontynuacja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Z chęcią przeniosłabym wszystkie klony kolorowe do siebie, masz pięknie przebarwiające się, cała gama kolorów...
Ładne masz czerwone liliowce na długich łodygach, ja mam pomarańczowe, więc możemy się wymienić... a tak to poproszę o trawy, pięknie wyglądają, a ja dopiero staram się je skompletować. Na razie mam kilka, ale najbardziej podobają mi się wysokie z pióropuszami powiewającymi na wietrze, jak u ciebie.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Miskanta ci u mnie dostatek, dostaniesz z pióropuszami. Janino czy o tym liliowcu myślisz?
Załączniki
IMGP4268.JPG
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Właśnie o tym czerwoniutkim...
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Kurczę, tę funkię to mam, chodziło mi o tę biało-zieloną ;-) Widzę, że chyba od Edytki dostałam coś na skalniaczek ;) Zapomniałam ci wysłać na PW. trochę skalniakowych. Zaraz nadrobię. Widzę, że ta kępa liliowca spora, więc może i dla mnie dałoby się coś uszczknąć, od Edytki mam żółtą.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Witaj. ;-) Wygospodarowałam trochę czasu i zajrzałam w Twój wątek. Fajne klimaty i sporo pracy. Urzekły mnie mieczyki, ostróżka (bardzo je uwielbiam). Floksy też robią wrażenie (ostatnio bardzo poszukiwane przez działkowiczów). Ciekawy zagajnik leszczynowy - wiewiórki mają raj orzechowy. :-) Super fotki nocne. Dużo fajnych roślin. :-> Postaram się częściej zaglądać. Życzę sukcesów i pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Jakby nie patrzył, mając las za ogrodzeniem, to i ptaków jest, ale trzeba je czymś zainteresować, żeby przylatywały częściej. Dawno nie pisałem, oczywiście z braku czasu.
Może dziś oczko, a raczej to, co po nim zostało :mrgreen: Zrobiła się mini Biebrza
Jak mi się uda znaleźć kilka starych fotek z czasów świetności oczka, to zaraz je wstawię.
Załączniki
IMGP4802.JPG
IMGP3873.JPG
IMGP4962.JPG
IMGP4947.JPG
IMGP4724.JPG
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Udało się, choć jest tego niewiele. Na pierwszym zdjęciu widać, jak wielkie było oczko, oznaczają go kwitnące funkie. Widać po lewo mały jaworek, a z prawej lipa. Oczko chyba zakładałem w 2000 roku. Było ładne dopóki miskant nie wydostał się poza swoje miejsce i nie podziurawił foli.
Załączniki
Wierzba mandżurska2.jpg
Oczko6.jpg
Oczko2.jpg
08110026.JPG
03250006.JPG
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Och, szkoda Twojej pracy przy budowie oczka. Czy nie myślisz, aby go odnowić? My mamy beton pod folią, na wypadek, gdyby jakiemuś gryzoniowi zachciało się wędrówki.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Pewnie, że bym chciał, ale teraz nie mam pieniędzy. Jak będę robił drugi raz, to uzbroję tak samo jak Ty.
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

NATURA 2011 OTWOCK!
Nie narzekaj Robert, nie narzekaj. Ja chciałbym mieć taką mini Biebrzę, jak Ty, tak blisko Warszawy. Masz duży, piękny ogród ze ścianą zieleni. A tam ze ścianą. Z murem.
Na aurę nie mamy wpływu, a Ty i tak, jak widzę dałeś sobie po tych letnich "ulewach" świetnie radę. To się właśnie nazywa pasja do ogrodu.
Jak chcesz zachęcić czymś ptaki, żeby przylatywały do Twojego ogrodu, to zostaw już to oczko w stanie naturalnym, tak jak jest. Na pewno na jesieni pojawią się u Ciebie inne, ciekawe gatunki ptactwa, a Ty pokażesz nam nowe fotki.
Pozdrawiam. Waldek.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A może mini Biebrzę zostawić naturze. Moja sadzawka jest naturalna. Tylko od czasu do czasu usuwamy nadmiar roślinności. Jest może mniej kolorowa od żurnalowych oczek ale prawie naturalna. ;-)
Oto ona
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Ładnie to wygląda, wody widzę też u Ciebie nie brakuje. Jak zaczynałem kopanie, to zastanawiałem się, czy może zrobić naturalnie bez folii. Ale są nieraz takie lata, że woda dosyć nisko opada i to zadecydowało o ułożeniu folii. Teraz mam tak, jakby jej nie było, w tym górnym zawsze brakuje bo jest ułożone 20 cm nad ziemią i obudowane skalniakiem. Wcześniej pompa pchała wodę do filtra na skalniaku, spływała do oczka i strumykiem na dół i tak w kółko. Teraz pompy nie włączam, gdyż wylałaby całą wodę.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Robercie, ale masz otoczenie, nie dość, że duży ogród, to także i oczko wodne, nie zazdroszczę pracy, aby to utrzymać, choć wiem, że to lubisz. :lol:
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Robercie, na samym początku Twoich dwóch wątków powinno być takie ostrzeżenie: "UWAGA! ODWIEDZANIE MOJEGO OGRODU MOCNO UZALEŻNIA!!!" :P :P :P
Pozdrawiam cieplutko!!!
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Cieszę się Elu że podoba Ci się działeczka.
Majka, roboty jest nie do przerobienia, ale za to widoki jesienne coraz piękniejsze i rekompensują włożony trud. :D Musiałem pokazać miskanta, który pięknieje z dnia na dzień.
Załączniki
IMGP5084.JPG
IMGP5090.JPG
IMGP5100.JPG
IMGP5099.JPG
IMGP5094.JPG
ODPOWIEDZ