gdzie rosło zboże i nie tylko

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
marcy
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 292
Rejestracja: 2010-03-04, 10:56

Post autor: marcy »

oj Danusiu, jaka fajowa kolekcja czosnków! rewelka!
Irysy też cudnie się prezentują, moje jeszcze takie tycie :-?
ogrodnik NIE-doskonały :)
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Kod: Zaznacz cały

] W ubiegłym roku odkryłam u siebie bez skorupowego potwora. Chyba przyjechał z kwiatami z Anglii
Danko nie chcę cię straszyć, ale takie ślimaki są i u nas, 10 cm długie potwory.

Zazdroszczę Ci odwagi do Twego nowego projektu.Ja utrzymuję ogródek kwiatowy tylko w bezpośredniej blizkości domu,a to jeszcze różnie bywa z utrzymaniem w "bezchwastowym stanie".Gdzieś czytałam że podagryczka jest właściwie zioło, chyba zacznę ją hodować ;-)
.Ciekawi mnie jak wielki obszar jest do zagospodarowania, na zdjęciu wygląda ogromny.Jak będziesz utrzymywać bezpośrednią okolicę drzewek? Zamierzasz użyć agrowłókninę?
Co do Twych irysów to :-o
Awatar użytkownika
Basia Tel
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 341
Rejestracja: 2008-10-18, 20:24

Post autor: Basia Tel »

No , fantastycznie , z tymi czosnkami , u mnie tez jest kącik z nimi , tylko widzę , że nie wszystkie wyszły , sztyletowy , jak nazwałaś , najładniejszy , jak dla mnie , Irysów masz dużo :mrgreen:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Padawan
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 406
Rejestracja: 2008-10-30, 20:40

Post autor: Padawan »

Ja też głosuje na ten sztyletowaty! Wygląda jak mieszanka lilii i orchideii, a nie "cosnek".
Pozdrowienia - Padawan
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Oj Danuś co zajrzę do Ciebie to ciągle jakieś niespodzianki, że :shock: czosnek sztyletowaty nawet potrójny :shock: :shock: :shock: :-D :mrgreen: śliczny a te nowe nasadzenia to już nie wspomnę. Prześliczny bordowy irysek, po moich już historia, po tych deszczach bardzo krótko kwitły.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ładnie rozrośnięte iryski, moje jeszcze w malutkich kępkach, śliczne czosnki :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziewczyny,Wasze słowa uznania mobilizują mnie do pracy :lol: A niestety jest trochę tego. Nie było mnie na początku wiosny więc teraz mam zaległości. Przed chwilą wróciłam z rabatki z hostami i okazało się,że mam tam sporo wolnego miejsca. I mam także roślinki,które czekają na posadzenie ale niestety nie pamiętam nazw. Jeżeli ktoś będzie mógł potwierdzić moję domysły to się bardzo ucieszę. Zdjecie z kwiatkiem umieszczam "do rozpoznania". Później wkleję trochę nowych zdjęć.
Gorąco pozdrawiam i dziękuję
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Znakomite czosnki, nie zajmują miejsca, a pięknie się komponują z innymi roślinami :-D
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ladys pisze:

Kod: Zaznacz cały

] W ubiegłym roku odkryłam u siebie bez skorupowego potwora. Chyba przyjechał z kwiatami z Anglii
Danko nie chcę cię straszyć, ale takie ślimaki są i u nas, 10 cm długie potwory.

Zazdroszczę Ci odwagi do Twego nowego projektu.Ja utrzymuję ogródek kwiatowy tylko w bezpośredniej blizkości domu,a to jeszcze różnie bywa z utrzymaniem w "bezchwastowym stanie".Gdzieś czytałam że podagryczka jest właściwie zioło, chyba zacznę ją hodować ;-)
.Ciekawi mnie jak wielki obszar jest do zagospodarowania, na zdjęciu wygląda ogromny.Jak będziesz utrzymywać bezpośrednią okolicę drzewek? Zamierzasz użyć agrowłókninę?
Co do Twych irysów to :-o
Niestety już się przekonałam,że te potwory grasują w moim ogrodzie. łudziłam się,że był jeden okaz, a w tym roku nawet ich nie liczyłam.
Ladys, sama nie wiem czy to jest odwaga czy głupota. Ale miałam do wyboru: zostawić naturze, na swoje widzimisię, czy ja mam zrobić swoje widzimisię. Ponieważ jednego roku natura pokazała co potrafi, to postanowiłam,że tym razem ja pokaże co potrafię :mrgreen:
Obszar całego gospodarstwa to 0,5 hektara. Na szczęście część zajmują budynki. Ale gdzie to możliwe, to sadzę co możliwe. Na razie nie mam sprecyzowanych planów. Ale będę musiała w niektórych miejscach użyć agrowłókniny. Wokół drzew chcę posadzić byliny lub inne małe krzewy.
Na wstępie pokażę rządek z pszczelnikiem i trawą Buchanana"Red Rooster".
Obrazek
rabatka z hostami: Mediovariegata, Twilight,Blue Cadet,Whirlwind,Aureomarginata, a żółtej nie znam nazwy.
Obrazek
i skalniak NN
Obrazek
czosnek Krzysztofa
Obrazek
zakwitł czarny bez
Obrazek
nareszcie dzwonek skupiony pokazał swoje piękno
Obrazek
dzwonek Poszarskiego z berberysem,rozchodnikiem,bukszpanem
Obrazek
i czas na róże,na początek HOKUS POKUS,która mojego męża postawiła w osłupienie :roll:
Obrazek
SIMSALABIM-zdjęcie z ubiegłego roku,bo nie chciałam powtarzać tych samych kwiatów.
Obrazek
NN
Obrazek
i jeszcze jeden różany zakątek w towarzystwie innych pięknych
Obrazek
nadmiar słońca nie pozwolił pokazać całego uroku, w przeważającej części bieli. Tak jakoś wyszło ;-)
Awatar użytkownika
ewka56
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 168
Rejestracja: 2009-03-26, 08:52

Post autor: ewka56 »

Róże przepiękne
Pozdrowienia dla wszystkich Ewa
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Danusiu róże Hokus Pokus przepiękne ale i ta NN ma przepiękny kolor ,widzę ,że masz dzwonki skupione :-P i otrogowce tez już u Ciebie kwitną.
pozdrawiam Elżbieta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Danusiu róże wspaniałe, szczególnie podoba mi się Simsalabim, Hokus Pokus ma niestety tendencję do tracenia wybarwienia. Lubię oglądać "pstrokatki" mimo, że trudno komponują się w ogrodzie. ;-) :-D
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

gosia2501 pisze:Danusiu róże wspaniałe, szczególnie podoba mi się Simsalabim, Hokus Pokus ma niestety tendencję do tracenia wybarwienia. Lubię oglądać "pstrokatki" mimo, że trudno komponują się w ogrodzie. ;-) :-D
Gosiu, ponieważ kobieta zmienną jest więc zmienność Hokus Pokus na razie mi nie przeszkadza. Mam ją drugi rok i utrzymuje swoje kolorki. A oprócz tego zauważyłam ,że mam "papuzie" upodobania :-D więc rabata chyba będzie upstrzona jak papuga. Twoja Papageno, wpadła mi w oko. Jeżeli możesz podać namiary, to bardzo proszę.
DZIEWCZYNY, :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: gorące podziękowania.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu...twoje róże są prześliczne. Od dawna takich wypatruję. Pięknie wszystko kwitnie, dzwonki, czosnki. Rabatka hostowa także ładnie się prezentuje. Co do upodobań...bardzo lubię kolorowo w ogródku. Niestety nie doszłam jeszcze do takiej perfekcji, aby komponować kolory. Sadzę jak popadnie...czasem tylko przez przypadek coś mi się uda. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękne rabaty z dzwonkami :-D Szczególnie dzwonek skupiony przypadł mi do gustu :lol: A co to za roślinka z kwiatkami w kolorze chyba czerwonym, na lewo od tego dzwonka :?:

NN powyżej kwitnący na żółto, to myślę, że jest to rozchodnik ostry :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Zablokowany