Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Danusiu, jak na złość, nie mogę znaleźć żadnego zdjęcia z ubiegłego roku tego penstemona. Kwiaty miał bardzo podobne do Twojego ale nie jestem pewna, czy nie ciut ciemniejsze. Głowy nie dam. Ale jeśli to ta sama odmiana to dziwi mnie, że u Ciebie są takie zielone listki bo pamiętam, że u mnie były bardziej właśnie podbarwione na czerwono. Będę w weekend na działce, to Ci go "odsadzę" :-)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Dzisiejsze aktualności z mojej działeczki.
Szaleją pęcherznice
Obrazek
i krzewuszka,
Obrazek
a także szczodrzeniec, żałuję żółtego - podgryzły go chyba nornice i w ogóle nie kwitnie.
Obrazek
Zakwitł przelot
Obrazek
i chaber.
Obrazek
Zmarzł mi dzwonek gargański i myślałam, że nic z niego nie będzie - nie poddał się maleńki.
Obrazek
Podobna sytuacja - odbił w żurawkach.
Obrazek
orliki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Kosaćce się szykują, ten będzie żółty,
Obrazek
a ten fioletowy
Obrazek
i reszta kolorowych.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A tego nazwy nie pamiętam - znaczniki na rabacie powywalały mi koty
Obrazek
i tego też.
Obrazek
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: wasilewska101 »

Moje irysy małe już kwitną, a duże na razie mają małe pąki. Orliki też ładnie rozkwitają, a trzykrotki nawet nie mają pąków. Żarnowce przemarzły ale odbijają od ziemi. Po wczorajszym zimnie wychodzi słoneczko więc znowu będzie można popracować w ogrodzie. Ciągle dzielę i dosadzam na puste miejsca. Dzisiaj biorę się za hosty, nie będę czekała aż narosną wielkie kępiska.
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: halszka31 »

Prześliczne zdjęcia. Ostre, wyraźne, kontrastowe. Zdjęcia robione telefonem komórkowym, przypominają mi obrazy impresjonistów, gdzie kolor i światło wzajemnie się przenikają. I ta rozdzielczość... przypominająca technikę malowania punktami.
Podoba mi się bardzo Przelot, nie znam tej rośliny.
Serdecznie pozdrawiam
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Agnes »

Pięknie Ci wszystko rośnie i kwitnie Dorotko, u mnie irysy jedne mają dopiero pąki, a późne jeszcze śpią. Krzewuszka też dopiero pączkuje. Też mam takie kwiatki, jak na ostatnich twoich fotkach, ale tez nie znam nazwy, pewnie ktoś nam podpowie ;-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Dziękuję bardzo za miłe słowa, zwłaszcza te odnośnie jakości zdjęć. Miło mi tym bardziej bo w ubiegłym tygodniu kolega-zawodowiec tłumaczył mi trochę i pokazywał właściwości mojego aparatu. Wiele nie wiem, dużo się jeszcze muszę nauczyć ale cieszę się, że pierwsza lekcja nie poszła na marne i podobają się fotki ;)
Halinko przelot mam od ubiegłego roku, dobrze przetrwał zimę, u mnie jest z różowymi końcami ale można też spotkać żółte i pomarańczowe.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Małgorzata124 »

Dorotko takie zdjęcia się miło ogląda, krzewuszki u Ciebie kwitną :shock: , u mnie jeszcze mają ściśnięte mocno pączki :roll: :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: saba »

Zdjęcia ładnie przedstawiają Twoje roślinki, które są bardzo ładne.
użytkownik usunięty

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładnie wszystko się rozwija, irysy widzę, że u Ciebie mają dojrzalsze pąki niż moje. Niedługo rozkwitnie to i owo. Zdjęcia bardzo udane, chyba porady kolegi się przydają. Zauważyłam, że czasem niektórzy znajomi mają nawet fajne aparaty, a korzystają tylko z jednej najprostszej opcji. To wygodne owszem. Warto się jednak zagłębić choć troszeczkę w obsługę, bo efekty od razu mogą być jeszcze lepsze.
:)
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: stasio13 »

Bardzo kolorowo u ciebie :) Piękny kolor szczodrzeńca i krzewuszka wypączkowana :orany: Moje iryski już przekwitły też miałem mieć trzy kolory a był tylko jasnoniebieski.
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: Agnes »

Ten czerwony szczodrzeniec śliczny, a roślinki przelot nie znałam, ale ładnie wygląda :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: wasilewska101 »

A moje wszystkie przemarzły, więcej nie kupuję. Moje pęcherznice też ładnie kwitną, aby tylko miały pióropusze. Przelotu nie widziałam jeszcze, a jest śliczny, natomiast u mnie krzewuszki jeszcze w pąkach. Dzisiaj pada cały dzień i jest strasznie zimno, na ogród patrzę przez okna na 4 strony świata.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: JaDorka »

Danielo masz rację, często używa się sprzętu po najmniejszej linii oporu. Swój aparat mam już dwa lata ale dopiero niedawno doczytałam gdzieś na forum, że ma on ogromne możliwości, a jak nadarzyła się okazja porozmawiania o nim z moim kolegą, to od razu chętnie skorzystałam. Jeszcze wszystko mi się miesza w tych ustawieniach i fachowych oznaczeniach ale co najważniejsze, przestałam wreszcie się ich wszystkich obawiać i zaczęłam próbować. Skutki bywają różne ale chyba wszystkiego się można przecież nauczyć ;) :-)
Stasiu krzewuszkę sadziłam dwa lata temu i już w ubiegłym roku mi obficie kwitła. Obrywałam jej przekwitłe kwiaty i pod koniec lata kwitła, potem drugi raz. W tym roku też tak zrobię.
Agnes, szczodrzeniec faktycznie ładny ma kolor. Niedaleko niego mam posadzonego żółtego ale wygląda strasznie marnie, nie ma listków a łodygi są jakby przesuszone, choć suche nie są. Zauważyłam przy nim dziury w ziemi i podejrzewam, że taka kondycja tego żółtego to wina chyba nornic :zly:
Janinko pęcherznice u mnie już mają pączki kwiatowe i to dość sporo. Chciałam je przyciąć ale poczekam aż przekwitną.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: MMARTA1982 »

Ładne kwiatki to i zdjęcia ładne :lol: Ja nie mam dobrego aparatu, ale kupiłam lepszy tel. więc może choć trochę będą lepsze.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Ogród mój azylem moim

Post autor: edyta_mi »

Dorotko, przez chwilę zapomniałam, że Ty z Wrocławia i zadziwiły mnie krzewuszka i przetacznik. Ale u Was to jednak ze 2 tyg. wcześniej ;-) .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ