Ogród mój azylem moim

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Danusiu, masz rację, to dziurawiec. Myślałam, że to jest to ale nie byłam pewna i wolałam zapytać. I za tułacza też dziękuję. Punkcik Ci się należy zdecydowanie, więc daję :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Dorotko na tego dziurawca uważaj, rośnie jak perz, ja go tępię, tak mi wrósł w rabatkę, że nie dawał żyć innym roślinkom, w sumie prawie go już nie ma, a jak się pojawia jakaś odnoga, to usuwam natychmiast, może jest i ładny ale bardzo ekspansywny ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Dorko ładnie kwitną hortensje i chciałam zapytać kiedy je sadziłaś. :?: Ja też mam Phantom, sadziłam wiosną ale jeszcze nie otworzyła kwiatów.
Z tymi nazwami roślin to jest czasami kłopot, jakoś zawsze ucieka nazwa a wydaję nam się że na pewno zapamiętamy. :hyhy:
A ta Liatra różowa to różni się od fioletowej :?: bo oglądając zdjęcia to nie widzę różnicy. :niepewny:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Małgorzata124 pisze:Dorotko na tego dziurawca uważaj, rośnie jak perz, ja go tępię, tak mi wrósł w rabatkę, że nie dawał żyć innym roślinkom, w sumie prawie go już nie ma, a jak się pojawia jakaś odnoga, to usuwam natychmiast, może jest i ładny ale bardzo ekspansywny ;)
Nawet nie wiedziałam Małgosiu, że to taki "łazik". Na razie jest mały i będę mu się przyglądać. Na wiosnę zmarzł, więc go przycięłam przy ziemi, potem ładnie odbił. Przy okazji przyjrzę mu się, czy nie ma odnóżek.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

No to i ja przy okazji dowiedziałam się co mam. Mam dziurawca :mrgreen: . Tylko mój coś na razie mało rozrastający się. To ja wręcz zabiegam o to, aby się rozrósł. :rotfl: . No ale skoro to taki łazik, dam mu już spokój. Ale także na niego będę uważać. :hyhy:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

JaDorka pisze:
Małgorzata124 pisze:Dorotko na tego dziurawca uważaj, rośnie jak perz, ja go tępię, tak mi wrósł w rabatkę, że nie dawał żyć innym roślinkom, w sumie prawie go już nie ma, a jak się pojawia jakaś odnoga, to usuwam natychmiast, może jest i ładny ale bardzo ekspansywny ;)
Nawet nie wiedziałam Małgosiu, że to taki "łazik". Na razie jest mały i będę mu się przyglądać. Na wiosnę zmarzł, więc go przycięłam przy ziemi, potem ładnie odbił. Przy okazji przyjrzę mu się, czy nie ma odnóżek.
Dobrze wiedzieć. Swoje też będę obserwować ;-)
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Potwierdzam, że ten dziurawiec rozłazi się niesamowicie, przynajmniej u mnie. Potrafi wyleźć nawet 1,5 metra od kępki.
Jeśli chodzi o tułaczka , to też się rozłazi, jak ma dobre warunki ale on ma takie śliczne liście. Tej zimy w jednym miejscu mi wymarzł i trzeba go okryć na zimę bo można go stracić
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Frania pisze:Jeśli chodzi o tułaczka , to też się rozłazi, jak ma dobre warunki ale on ma takie śliczne liście. Tej zimy w jednym miejscu mi wymarzł i trzeba go okryć na zimę bo można go stracić
Nawet nie wiedziałam, że on jest wrażliwy na zimno, dzięki Franiu.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Re: trochę zgadywanek i nie tylko

Post autor: Ladys »

JaDorka pisze: I tu pewnego rodzaju ewenement bo myślę, że chyba zostałam nabrana w przysłowiową butelkę. Miał być mikołajek nadmorski ale przyjrzałam się dzisiaj i nijak mi to mikołajka nie przypomina, a bardziej jakiś chwaścior. Proszę, może ktoś podpowie, czy mam to wyrwać, czy faktycznie jest to coś, co powinno być wartym zostawienia na rabacie kwiatkiem.
[url=http://images8.fotosik.pl/2359/783ea42efa8c18dbm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images8.fotosik.pl/2340/e3490be69ab0f4d5m.jpg]Obrazek[/URL]

No ja bym nie czekała a jak najprędzej wyrzuciła, jak się Ci nasieje będziesz mieć "pociechę". :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: trochę zgadywanek i nie tylko

Post autor: JaDorka »

Ladys pisze:No ja bym nie czekała a jak najprędzej wyrzuciła, jak się Ci nasieje będziesz mieć "pociechę". :roll: :mrgreen:
Jednym słowem, stawiasz na chwasta Władziu :) ? A już myślałam, że to może jakiś naprawdę ewenement.... niechwastowy :-|
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Kochanie ja mam tego "kwiatuszka" w ziemniakach :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Aaaa, to zmienia postać rzeczy, więc.... wyrwę chwasta :mrgreen:
Dziękuję Władziu:)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Trochę zaniedbałam swój watek z powodu braku czasu. A kiedy chwilę czasu znalazłam, to było przymusowe siedzenie w domu z powodu ciągle padającego deszczu. Udało mi się dzisiaj podjechać na chwilę na działkę i zobaczyć, co się tam dzieje. Trawa rośnie, jak szalona, o chwastach już nawet nie wspomnę. Za to inne kwiatuszki rosną także i cieszą kolorami, mimo mojej nieobecności na działce. Oto one, tym razem w zbliżeniu :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a na koniec.... już jesiennie
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Kolorowo u ciebie :mrgreen:
Mam pytanko :?: Czy pysznogłówki są z nasionek czy z korzonka :?:
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Stasiu, pysznogłówki dostałam z korzonka, malusie sadzonki były i się ładnie przyjęły. Żałuję, że tylko w jednym kolorze wzięłam bo bardzo mi się podobają.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
ODPOWIEDZ