działeczka mmarty1982

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Hibiskus podobny do mojego. Ciekawe czy inne też będą w tym kolorze, czy może była to mieszanka ;) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Nie mam pojęcia, może w przyszłym roku więcej krzaczków zakwitnie ;-)
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

MMARTA1982 pisze:Tak, sama. Po prostu odrywam małą gałązkę z piętką, w ukorzeniacz, a potem w ziemię w zacienionym miejscu. Pewnie mało fachowo, ale u mnie się ukorzeniły. Większość moich krzaczków jest tak ukorzeniana; krzewuszki, perukowiec, tawułki, róże, tuje i parę innych.
Oj dzieje się u Ciebie w ogrodzie - pięknie. Powiedz mi Marta - ukorzeniałaś tuje? Długo trwa, żeby krzaczek zaczął rosnąć? A przycinałaś gałązkę przy tym?
Szarłat przepiękny - nigdy takiego czegoś nie widziałam i chyba zgapię - jak znajdę w ogrodniczych.
Winorośli też zazdroszczę - moje są takie malutkie... Puszczałaś je na czymś, czy same muru się chwytały?
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Kiedy zajrzę to Martusia szaleje :rotfl:, albo zakupy, albo nowe rabatki :shock: . Gratuluje kwiatka hibiskusa, ja jeszcze nie mam jeszcze takiego zacięcia i jakoś mi nie wychodzi :-(
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Lilu, moje też wiosną ciężko odbijały. Myślałam, że nic z nich nie będzie. Jakby co, to mam ich z 10, to jednego mogę ci podesłać ;-)
Silan, jeśli chodzi o tuje, odrywam gałązkę z piętką, w ukorzeniacz i do ziemi. Musi być częściowo zdrewniała.
Wokół działki mam betonowy płot, wiec jak winorośl była mała, to stopniowo przeplatałam go przez płot. U mnie szybko rośnie.
Nasiona szarłatu dostałam w tym roku pierwszy raz od wujka, sama nie wiedziałam, że takie okazy z tych nasionek przypominających wrzos wyrosną. Trochę daleko bo bym ci nasionka wysłała :-/
Załączniki
Zdjęcie1736.jpg
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Marto widzę pomysłów na upiększanie ogrodu Ci nie brak, pięknieje szybko, super pomysł ze skamieniałym cementem, wygląda jak kamień wapienny :-D
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Tylko ten wapienny pewnie sporo w moim rejonie kosztuje, a mój za darmo :rotfl: No i porządkuje się teren za ogrodzeniem.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Martusiu bardzo chętnie, na pewno czymś Ci się odwdzięczę.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Ten skamieniały cement, to naprawdę niezły pomysł. Wygląda świetnie, a jeszcze, jak poobrasta roślinami, to dopiero będzie :shock:
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
silan
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 38
Rejestracja: 2010-08-09, 22:27

Post autor: silan »

MMARTA1982 pisze:Lilu, moje też wiosną ciężko odbijały. Myślałam, że nic z nich nie będzie. Jakby co, to mam ich z 10, to jednego mogę ci podesłać ;-)
Silan, jeśli chodzi o tuje, odrywam gałązkę z piętką, w ukorzeniacz i do ziemi. Musi być częściowo zdrewniała.
Wokół działki mam betonowy płot, wiec jak winorośl była mała, to stopniowo przeplatałam go przez płot. U mnie szybko rośnie.
Nasiona szarłatu dostałam w tym roku pierwszy raz od wujka, sama nie wiedziałam, że takie okazy z tych nasionek przypominających wrzos wyrosną. Trochę daleko bo bym ci nasionka wysłała :-/
Dziękuje Marta za ofertę - rzeczywiście troszkę daleko - poszukam w ogrodniczych... A tujki może też sama spróbuję rozmnożyć ;)
Niestety nie mam polskich znakow. Obiecano mi to wybaczac ;)

moj balagan
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Dorotko, zobaczymy w przyszłym sezonie, czy zda egzamin.
Silan życzę ci powodzenia.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Rabatka trawiasta miała małą przeróbkę, coś mi w niej brakowało. Oczko od dawna mi się marzyło, mam chociaż jego namiastkę.
Załączniki
Zdjęcie1740.jpg
Zdjęcie1739.jpg
Zdjęcie1738.jpg
oczko jeszcze nie jest gotowe, a żabka już w nim pływa
oczko jeszcze nie jest gotowe, a żabka już w nim pływa
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Martusiu bardzo fajny pomysł z tym oczkiem, baardzo mi się podoba.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Fajnie Ci to wyszło, Marta. A czy to oczko jest duże (zdjęcia tak nie oddają wielkości)? Jak trawki podrosną, to będzie wszystko ładnie wyglądało.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

To jest mała namiastka tego, co kiedyś zrobię. Jest maleńkie, zrobione z 40-to litrowej miski. Myślę, że takie maleństwo, to nawet przy dzieciach nie jest niebezpieczne. Najwyżej mogą nogi do kolan pomoczyć :rotfl:
ODPOWIEDZ