Moj skrawek zieleni

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

No, no, aż Ci zazdroszczę. Ja z trudem znajduję chwilę, żeby wyrwać się z domu i coś zrobić w ogródku :-P . Dwójka starszych dzieci choruje a najmłodsze... no cóż na nią trochę jest za zimno :-( .
Pozdrawiam Edyta
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Daj milinowi więcej czasu, u mnie (w zeszłym roku) bardzo późno odbił, gdy już sądziłam, że po nim :->
Ładnie się u ciebie zrobiło po zimie :-)
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Aniu ja korę mam z lasu więc jest gruba a jak trzeba można ją pokruszyć ja pod korę dałam grubą warstwę szyszek igliwia sosnowego [to co zgrabiłam] wtedy wystarczy mniej kory ;-)
Załączniki
Zdjęcie0822.jpg
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Witaj Aniu :) ładnie tuje wyglądają pod płotem :)
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Witaj Teresko i bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :D
Edytko, nie ma co zazdrościć ;) Wykurować pociechy i do ogródka ;) Niedługo będzie cieplej (mam nadzieję) to może pomogą w pracach wiosennych? :hyhy:
Kasiu, z milinem oczywiście jeszcze poczekam, wciąż mam nadzieję, że żyje ;)
Marto, też myślałam o tym, żeby przejść sie po lesie i pozbierać szyszki. Pewnie niedługo tak zrobię, jak tylko się pogoda poprawi :/ Gdzieś widziałam taką ściółkę z samych szyszek pod roślinkami. Bardzo mi się to spodobało.
Pogoda nie pozwala na dalsze prace ale na pewno nie przeszkadza w odwiedzeniu centum ogrodniczego :rotfl: Zakupy się udały :D Nabyłam 3 kolory niezapominajki, cudownie różową lewizję, liliowca Wild Horses, sasankę, odętkę, fiołka (najzwyklejszy, pospolity, pachnący), irysa japońskiego (bieluteńki), jarzmiankę, acidantherę, zawilca 'Mr Fokker' i nasiona szałwii i orlika. Teraz trzeba przemysleć plan nasadzeń ;) Wszelkie sugestie bardzo mile widziane :)
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Aniu dziś też byłam w lesie ja szyszki grabię ze wszystkim a jutro może pojadę po korę bo w lesie obok mnie nie ma kory. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00af30fb415b1dbb
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Czyzbyś Marto całą wyzbierała?
Załączniki
lol.gif
lol.gif (11.3 KiB) Przejrzano 1929 razy
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Aniu...bardzo ładny ogródek. Podziwiam różnorodność nasadzeń...modrzew podoba mi się od dawna. Nie wiem tylko czy u mnie będzie rósł, sąsiadowi padł. Z korą muszę także coś pomyśleć...ciągle mi wywiewa. :-(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Obejrzałem od dechy do dechy i muszę przyznać że jestem mile zaskoczony :) kawał dobrej roboty widać :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
Awatar użytkownika
roza333
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 191
Rejestracja: 2009-08-15, 15:52

Post autor: roza333 »

ogród fajny efekty pracy widoczne będę zaglądać do Ciebie
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Zeniu, o mojego modrzewia nie dbam jakoś szczególnie. Prawdę mówiąc to wcale. Sam sobie rośnie :mrgreen: Z tego co wyczytałam w internecie to nie wymaga wcale specjalnych zabiegów. Może u Twojego sąsiada zginął bo rósł blisko drogi. Przeszkadzają im spaliny samochodów.
Takie info znalazłam:
"Ten gatunek najlepiej rośnie na glebach żyznych, głębokich, wilgotnych i przepuszczalnych, wapiennych (wobec odczynu jest jednak bardzo tolerancyjny). Modrzewie wymagają stanowisk słonecznych. Dzięki głębokiemu systemowi korzeniowemu rośliny dobrze radzą sobie z suszą glebową oraz wiatrem. Są natomiast bardzo wrażliwe na zanieczyszczenie powietrza SO2, NH3, ozonem oraz zasolenie gleby. Odmiany o zwisających pędach wymagają przycinania i prześwietlania korony (można je formować, np. przez podnoszenie niektórych pędów). Igły modrzewi rozwijają się bardzo wcześnie na wiosnę, jesienią zmieniają barwę na żółtą. Struktura form zwisających jest interesująca także zimą, po opadnięciu igieł."
Spróbuj, może u Ciebie będzie mu dobrze ;)

Jacku, Różo, dziekuję za odwiedziny :)

Wczoraj znów odwiedziłam sklep ogrodniczy i oczywiście z pustymi rękami nie wróciłam :mrgreen: Nabyłam uroczą roslinkę o nazwie Andromeda (modrzewnica pospolita 'Blue Ice'), liliowce Super Purple, Arctic Snow i Pretty Fancy, piwonię (niestety nie ma nazwy, różowa z żółtym środkiem), ślazownika Elsie Heugh i funkię Fire and Ice :]
Nie mogę doczekać się powrotu do domu i sadzenia tego wszystkiego :) Roślinki muszą jeszcze trochę poczekać. Ciekawa jestem już czy coś nowego w ogródku zakwitło :roll:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Aniu , zrób zdjęcia jak posadzisz :-D
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Oczywiście, że zrobię :mrgreen: ale widoczna będzie tylko Andromeda :) Reszta to kłącza więc trzeba będzie poczekać aż wyrośnie ;) Mam nadzieję, że w nadchodzącym tygodniu wrócę do domku i zabiorę się za sadzenie tego wszystkiego :roll:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ciekawa jestem Twoich liliowców. Ja też u siebie posadziłam , mam nadzieję , że zakwitną. A tak nawiasem mówiąc , to skąd Ty masz wrócić do domciu? :lol:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

To spore zakupy zrobiłaś, andromeda jest śliczna ale wymaga kwaśnej ziemi. Ciekawe jak się będzie u Ciebie sprawowała.
ODPOWIEDZ