gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Jak miło, że zaglądacie do mojego ogródka :rotfl:
silan pisze:Danusiu- hiacytnty rewelacja-ja tez chce! mam cebulki po hiacyntach doniczkowych- moglabys mi powiedziec kiedy je do ziemi wsadzic? i czy je trzeba na zime wykopywac? bo ja z tych leniwych.. :oops:
Silan, swoje doniczkowe hiacynty już wsadziłam do ziemi. W tej chwili zasychają. I tak pozostaną do następnej wiosny. Hiacynty wykopuję co kilka lat. Gdy widzę, że jest dużo młodych cebulek i nie kwitną. Wykopuję gdy zaschną liście. A ponownie idą do ziemi po przesuszeniu we wrześniu.
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

[img]https://lh5.googleusercontent.com/_25kj ... %20104.jpg[/img]

To nie jest przypadkiem Purissima ??? U mnie też niedługo :) ale były przesadzane i przez to troszkę opóźnienia :)
Jacuś ;) Pozdrawia.
tresaa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 217
Rejestracja: 2011-02-12, 16:18

Post autor: tresaa »

Zajrzałam by się przywitać :) pooglądać Twoje piękne kwiaty :) hiacynty śliczne szkoda tylko,ze zapachu nie mogę poczuć :) narcyze u mnie także szykują się do kwitnienia :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Fox. pisze:Obrazek

To nie jest przypadkiem Purissima ??? U mnie też niedługo :) ale były przesadzane i przez to troszkę opóźnienia :)
Jacku, mam je pod nazwą Fostera ale jeżeli ma takie imię to jeszcze lepiej :mrgreen:
Witaj tresaa :!:
Awatar użytkownika
Fox.
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 300
Rejestracja: 2010-05-21, 14:16

Post autor: Fox. »

Danusiu zapytaj Laborantke :) U nich jest Purissima może porównać . A Fostera to cała grupa tak jak mieszańce darwina, kaufmana i wiele innych.
Jacuś ;) Pozdrawia.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ale kaskada zdjęć :shock: pięknie wszystko wiosennie kwitnie :mrgreen: Trzy kolory sasanki to jest to :ok:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Piotrek dziękuję :mrgreen:
Fox. pisze:Danusiu zapytaj Laborantke :) U nich jest Purissima może porównać . A Fostera to cała grupa tak jak mieszańce darwina, kaufmana i wiele innych.
Jacku, sprawdzałam. Z tej grupy tylko Purissima jest jest taka biała, bo 'Sweetheart' ma więcej żółtego. Moje były w początkowej fazie rozkwitu ale moim zdaniem potwierdza się twoje spostrzeżenie :hyhy: Jutro jadę na wieś to jeszcze sprawdzę ale raczej to ta odmiana.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Szok :shock: co za wiosenna sesja! Niesamowita :-D Musiałam każdemu zdjęciu się przyjrzeć :-) A moje Tulipany 'Purissima' okazały się inną odmianą :-] i czekam aż się bardziej pokażą kwiaty, to będzie mi łatwiej określić, co to...
Moja mama ma te same narcyze i już wiem jak sie nazywają :-) te pełne :-) fajne są...
Aha i śliczny kolor tych Hiacyntów z ogródka przeddomowego :-)

A Tulipany jak Ci kwitną... Moje jeszcze nie miały okazji się otworzyć...

Wprowadziłaś mnie w miły nastrój przed spaniem :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Danusiu, nie będę oryginalna jak powiem, że masz prześliczne hiacynty :D
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Witaj Danusiu, pięknie, mieszkamy w tym samym regionie, ale kwiatków u mnie niewiele :zly:
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dziewczyny dziękuję :mrgreen:
El-ka pisze:Witaj Danusiu, pięknie, mieszkamy w tym samym regionie, ale kwiatków u mnie niewiele :zly:
Elu, jak miło, że się pojawiłaś w moim ogrodzie. Oczywiście czekam na fotki z twojego, pomimo, że jak piszesz kwitnie mało :lol:
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

U ciebie prawie lato :mrgreen:
Wspaniała kolekcja hiacyntów takie ''dorodne'' i tulipany kwitną moje jeszcze śpią :-? piękne kępy sasanek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Stasiu, cieszy mnie twoja wizyta. A do tego słowa zachwytu :mrgreen:
Dzisiejszą prezentację zacznę właśnie od sasanek. Bo trochę je widać na ogrodzie, to początki sasankowego poletka
Obrazek
i zbliżenie
Obrazek
przydałyby się jasne kolory. Może i są, bo jeszcze nie wszystkie zakwitły.
I poletko pierwiosnkowe
Obrazek
same się zasiały i same sobie radzą :rotfl: zostawiam je samopas, chcę zrobić tam trochę porządku,bo tuż obok rośnie wieloletni świerk srebrny ale pierwiosnki polne zostaną
Obrazek
kiedyś były tylko żółte a teraz są różne kolory. I cieszy mnie to :mrgreen:
I jeszcze jeden samo-pański zakątek pierwiosnkowy
Obrazek
na "pole" zawitała stokrotka, oczywiście także zostaje
Obrazek
wiosenna prezentacja "pola do popisu"
Obrazek
Obrazek
i nowa podpora dla pnącego clematisa
Obrazek
potrzeba matką wynalazku. Musieliśmy przyciąć glicynię, bo odpadła od ściany. Żeby założyć nową siatkę musieliśmy ją skrócić :zalamany: a gruby pęd został wykorzystany na podpórkę do clematisa. Mąż się śmiał, że będzie niespodzianka gdy się ukorzeni :shock:
Dalsze chwalenie się cebulowymi. Zachwycam się Stasia kolekcją narcyzów. A ja mam takiego. Na tym są 3 kwiatowe pączki na jednej łodyżce
Obrazek
a na tym jest 5 :mrgreen:
Obrazek
Szukając nazwy, w sieci znalazłam informację, że te narcyzy należą do grypy żonkili. Ale nazwy dalej nie znam. Kupiłam je, chyba 3 lata temu kwitnące w doniczce. I jeszcze taki narcyz
Obrazek
odkryłam także takiego narcyza, nie wiem skąd się wziął, bo ja go nie sadziłam
Obrazek
akurat trafiły pod rząd żółtości
Obrazek
i mizerny tulipan, po przejściach, dosłownie. Bo jeżdżono po nim ciągnikiem i przetrwał. Tylko jeden ale bardzo się cieszę. Pójdzie pod ochronkę :lol:
Obrazek
Psiząb. Już myślałam, że go nie ma. Zakwitł raz, zaraz po posadzeniu. I w tym roku jest :lol: Też jeden ale kwitnie :!:
Obrazek
I na zakończenie wczorajszy zakup. Poszłam do marketu po spożywcze zakupy. A oprócz tego kupiłam, także .....szafirki
Obrazek
jak oprzeć się takiemu kolorkowi :rotfl: chodziłam po sklepie i zerkałam na regał z kwiatami :niepewny: kupić- nie kupić :!: i znowu zabrakło silnej woli :hyhy: takiego koloru szafirka nie mam :shock: :mrgreen:
Obrazek
mam tylko nadzieję, że ten kolor pozostanie gdy pójdzie do ziemi :rotfl:
Tadek_N
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2009-12-06, 10:32

Post autor: Tadek_N »

Witam :!:
Szafirki faktycznie mają ładny kolor :shock:, nie dziwię się, że nie mogłaś go nie kupić :-D .
Pozdrawiam-Tadek
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu...u ciebie już spora kolekcja sasanek. :shock: Są śliczne, nie da się ich nie lubić. Narcyze coraz bardziej zaczynają się mi podobać, do tego na jednym pędzie kilka kwiatków to już cudo. :-D Zakupione szafirki bardzo ładne...takich pewnie nie mam. Choć czasem jakiś kwiatek potrafi mnie zaskoczyć bo nie wiem jak się u mnie znalazł... :rotfl: No i to twoje pole do popisu...czy jest tam gdzieś koniec tego pola. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Zablokowany