gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Madziula Rzeszów pisze:Kiedy najlepiej przycinać wrzosy?
Madziu, tutaj masz odpowiedź: kiedy przycinać wrzosy i wrzośce
Elzbieta M pisze:Danusiu , czy moje oczy dobrze widzą? To sosenka Moseri na zdjęciu? Śliczna kopka. Moja ją goni :lol:
Elu ta kopka to sosenka Moseri. Ładnie rośnie. Dzisiaj jadę na wieś ale odkrywać nie będę, bo już dzisiaj zrobiło się chłodniej. I nawet ma padać deszcz ze śniegiem. Na razie nie pada. Ale ciekawość mnie zżera jak radzą sobie moje kwiatuszki :lol:

-- Ostatnio dodano 7 mar 2013, o 16:52 --

Dotarłam na wieś i na ogródek. I ujrzałam, że rośliny budzą się do życia. Co mnie cieszy ale muszą jeszcze przetrwać mroźny następny tydzień. Tym razem ciemierniki, które pomału szykują się do kwitnięcia. Na początek ciemiernik czerwony.
Obrazek
Angielski - Pink Lady. W tym roku kwitnie tylko ten.
Obrazek
Obrazek
W pąkach jest także biały :-D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Podoba mi się ten czerwony. Sliczny. Ja mam tylko biały , jesienią przesadziłam do ogródka pod balkonem ( czyli przy bloku) , bo tu przynajmniej mogę podziwiać , jak zakwita. I właśnie rozkwitł. A na działke nie mam pojęcie , kiedy pojadę - choc wypadałoby pokropić brzoskwinię miedzianem.
U nas tez dzis znowu zimno i równiez spodziewamy się śniegu lub śniegu z deszczem
Awatar użytkownika
bartek-nl
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2013-03-03, 21:19

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: bartek-nl »

Bardzo ładne są Twoje ciemierniki. Sąsiadka ma białe i jej teraz też pięknie kwitną. Jeszcze trochęi wiosnawybuchnie na dobre :)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Wystarczyło kilka słonecznych dni, że rośliny poczuły wiosnę. Wreszcie przebiśniegi śmielej łepki wychyliły.
Obrazek
Poprzednim razem pokazywałam wrzośce jasne, a tym razem o ciemniejszej barwie. Gdyby nie znaczniki nie umiałabym obu rozróżnić.
Rubinteppich
Obrazek
Obrazek
Whisky
Obrazek
Obrazek
Niestety nieumiejętnie zrobiłam zdjęcia, bo na zbliżeniu widać różnicę ale w realu nie bardzo :-/
Zastanawiam czy przy obecnych mrozach przetrwają pąki pigwowca okazałego.
Obrazek
Mam go od kilku lat i jeszcze ani razu nie udało mi się zachwycać jego kwitnięciem. Ale za to zimę w dobrym stanie przetrwał przetacznik goryczkowy Variegata.
Obrazek
Obecna zima była także łaskawa dla sosny Smocze Oko.
Obrazek
Po ubiegłej zimie zzieleniał. Maj 2012 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Ale Ci podrosła sosenka , zgęstniała. Masz wymiary z zeszłorocznego wiosennego mierzenia? Bo ja - tak :lol: Moja w ubiegłym roku też cała zzieleniała , a w tym jeszcze nie byłam na działce. Może tak jak Twoja ma dwubarwne igiełki? Poprzednio zmieniała kolorki dopiero późną wiosną. Danusiu , może tak reagowały na duży mróz?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Ale Ci podrosła sosenka , zgęstniała. Masz wymiary z zeszłorocznego wiosennego mierzenia? Bo ja - tak :lol: Moja w ubiegłym roku też cała zzieleniała , a w tym jeszcze nie byłam na działce. Może tak jak Twoja ma dwubarwne igiełki? Poprzednio zmieniała kolorki dopiero późną wiosną. Danusiu , może tak reagowały na duży mróz?
Elu, nie pamiętam czy zapisywałam je na papierze, czy tylko w wątku :-/ Tak właśnie myślę. To mroźna zima ją odbarwiła :cry:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Moje wrzośce padły w tamtą zimę a przebiśniegi też pomału pokazują główki . ciemierniki dwa białe chyba przetrwały ale nie mają pąków..
Znowu wszystko przykrył śnieg i widać tylko kolorowe igły iglaków , .. Moja jedyna sosenka żółta ciągle jest zielona dobrze chociaż że dużo jaśniejsza od pozostałych ..
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Danusiu...nie do wiary. Tyle u ciebie już oznak wiosennych. Cieszę się razem z tobą...zawsze to pocieszające i dla mnie. Może i u mnie już coś... :lol: . Niestety na ten moment nic nie zobaczę. Znów wszystko przykryte białą kołderką. ;-) A może to i dobrze..zapowiadają jeszcze mrozy. :roll:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

W nocy także spadło trochę śniegu. Może utrzyma się, bo faktycznie ma być dość mroźno. Ale mam czas na nowe plany, bo zamówiłam trochę nowych roślinek i ciągle zmieniam im miejsce posadzenia :lol: Właśnie oglądam stare zdjęcia z Książa i może posunie mi to nowy pomysł :hyhy:
Bajkowy ogród na skale
A to moje spojrzenie na ogród w Książu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Wydaje mi się, że zima znowu nas zaskoczyła. Mam nadzieję, że jest to jej ostatni atak :-o
13.03.2013 r
Obrazek
Obrazek
Dzisiaj w nocy czyli z 13/14.03 temperatura spadła do -16 stopni. :shock: Takiego mrozu tej zimy nie było. Uwidoczniło się to nawet na szybie samochodu.
Obrazek
I niestety ale znowu zmarzły pąki pigwowca okazałego.
Obrazek
Teraz liczę na wyższe temperatury :niepewny:
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Zenia »

Danusiu...miejmy nadzieję że na zmarzniętym pigwowcu się skończy. U mnie podobna temperatura była dziś w nocy. :zly: . Dobrze że jest sporo śniegu, niemniej takich pąków i fura śniegu nie ochroni. Jeśli wierzyć w prognozy pogody po niedzieli ma już być ciepełko. Ja wierzę..cóż mi pozostało. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Fredzimierz
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 31
Rejestracja: 2012-04-09, 11:41

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Fredzimierz »

Jest już sobota ,a za oknem hula wiatr i zawierucha. Rozgniewała się na nas zima. Nie odpuszcza i pokazuje nam ze jeszcze ona tu króluje :(
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Moje pigwowce już kilka lat przemarzają i marnie kwitną , może w tym roku chociaż ten przesadzony w cieplejsze miejsce zakwitnie ..Mój ogród wygląda tak samo bialutko i tylko widać tropy kotków które uparcie obchodzą swój ogród za myszami .,
ewa12
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 16
Rejestracja: 2013-03-04, 23:46

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: ewa12 »

Danusiu, ja tez bym chętnie podejrzała Twój ogródek,ale tam gdzie ma być zdjęcie napisane jest OBRAZEK :-( nie wiem czemu)
Bardzo mnie ciekawi ten odmłodzony jałowiec,też mam i potrzebowałby aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

ewa12 pisze:Danusiu, ja tez bym chętnie podejrzała Twój ogródek,ale tam gdzie ma być zdjęcie napisane jest OBRAZEK :-( nie wiem czemu)
Bardzo mnie ciekawi ten odmłodzony jałowiec,też mam i potrzebowałby aby się nim zająć.
Ewa, miło mi, że chcesz podejrzeć mój ogródek ale zdjęć w wątku jest sporo. A napisałaś o problemie z jednym zdjęciem ;-) Więc myślę, że reszta jest do obejrzenia. Jeżeli możesz napisz, które zdjęcie się nie wyświetla.
I na twoją prośbę Jałowiec Pfizeriana z 23. 11. 2010 r
Obrazek
I podcięty 12 marzec 2011 r
Obrazek
12 lipiec 2012 r
Obrazek
Nie robiłam z niego niczego fikuśnego, bo chciałam żeby zachował w sobie coś naturalnego.
Pojechałam na wieś z cichą nadzieją, że będę mogła podejrzeć zbliżającą się wiosnę. A tu ... zima :orany:
18.03.2013 r
Obrazek
Obrazek
i 19.03.2013 r po całonocnych opadach śniegu
Obrazek
A już wczoraj otrzymałam paczuszkę z zamówionymi roślinkami. Gdy przejrzałam zdjęcia z jałowcem, uświadomiłam sobie, że 12.03. 2011 roku w pocie czoła pracowaliśmy przy podcinaniu jałowca :-o A w tym roku wszystko zakryte śniegiem. Dobrze, że chociaż dzisiaj świeci słońce więc daje nadzieję, że wiosna jest tuż za drzwiami ;)
Zablokowany