gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Hehe... Jednorazowe... Ja w tym jednorazowym pokazie zobaczyłam jedną roślinkę, która mnie zaciekawiła, i ciągle mnie ciekawi. To Fotergilla :). Ale pozostałe "krzaczorki" nie mniej interesujace... :)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
halszka31
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 524
Rejestracja: 2010-09-23, 13:44

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: halszka31 »

Danusiu,masz tak dużo roślin ze zastanawiam się czy jest coś, co bardzo chciałabyś mieć, a nie możesz tego zdobyć?
Halszka i jej nowy ogród

Jeśli o czymś marzysz to na pewno tego dokonasz
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, pięknie wygląda u ciebie trzcinnik 'Karl Foerster'. Cieszę się, bo kupiłam sobie 4 szt, licząc na piękny efekt w szpalerze :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Lol@ pisze:Hehe... Jednorazowe... Ja w tym jednorazowym pokazie zobaczyłam jedną roślinkę, która mnie zaciekawiła, i ciągle mnie ciekawi. To Fotergilla :). Ale pozostałe "krzaczorki" nie mniej interesujace... :)
Kasiu, dziękuję :-D Napisałam jednorazowy, bo są jeszcze inne krzaczki i nie da rady wszystkich od razu wstawić. Ale taka ilość roślin jest podyktowana obszarem ogrodu. Mąż powiedział, że zrozumiałby parę drzewek ale nie ogród botaniczny :lol: Dlatego wolał nie ruszać tej części ogrodu :(
halszka31 pisze:Danusiu,masz tak dużo roślin ze zastanawiam się czy jest coś, co bardzo chciałabyś mieć, a nie możesz tego zdobyć?
Gdy pojechałam do Anglii to miałam ogromne potrzeby :hyhy: ale po ostatniej zimie ochłonęłam :roll: A teraz zabieram się do roślinnego gromadzenia z rozsądkiem. I nie mam takich potrzeb, że muszę to mieć. W trakcie gdy ogród się rozrasta, widzę i planuję :oczami: I "dorosłam" do roślin mniej wymagających :hyhy:
Polubiłam berberysy
Bagatelle, ten jest najstarszy w moim ogrodzie :-D
2008r
Obrazek
zdjęcie z lipca 2009 roku
Obrazek
i z listopada 2012 r
Obrazek
Erecta z owocami
Obrazek
i w wiosennym wystroju
Obrazek
Golden Torch, także wiosną
Obrazek
i po zakupie
Obrazek
zapomniałam o Aurea zdjęcie z 2008 roku
Obrazek
i tegoroczne majowe
Obrazek
Atropurpurea
Obrazek
Golden Ring
Obrazek
Prę berberysów jeszcze zostało ;-)
edyta_mi pisze:Danusiu, pięknie wygląda u ciebie trzcinnik 'Karl Foerster'. Cieszę się, bo kupiłam sobie 4 szt, licząc na piękny efekt w szpalerze :mrgreen: .
Edytko, na pewno będziesz z niego zadowolona. U mnie spisuje się na medal :mrgreen: Tylko zostaw im trochę miejsca, bo z czasem się rozrastają.
Maj 2012 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu , fotergilla to tegoroczny zakup , prawda? Ogromnie mi się podoba. Marzyłoby mi sie posadzić ją w ogrodzie , ale zdaje się , że duża rośnie , co przy moim niewielkim a zapełnionym ogrodzie jest jej minusem.Chyba że...posadziłabym ją za ogrodzeniem :hyhy:
Będę czekała na zdjęcia pokazujące jej rozwój :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lilia0405 »

Danuś patrząc na Twoje krzewy to coraz bardziej chce ich jak najwięcej mieć na swojej działce, kilka ich mam ale z biegiem czasu będę ich ilość powiększać. Twoja kolekcja krzewów jest imponująca. :shock:
Awatar użytkownika
mamina
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 462
Rejestracja: 2011-02-27, 09:10

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: mamina »

Danusiu ,ja uwielbiam wszystko ,co kwitnie i kupiłam krzewuszki,hortensje itp .Widzę jednak ,że berberysy wspaniale dodają koloru w ogrodzie i tak pięknie się prezentują o każdej porze roku.Muszę pomyśleć o nich na wiosnę, tylko chciałabym takie mocno przeberwiające się jesienią :-D .
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

mamina pisze:Danusiu ,ja uwielbiam wszystko ,co kwitnie i kupiłam krzewuszki,hortensje itp .Widzę jednak ,że berberysy wspaniale dodają koloru w ogrodzie i tak pięknie się prezentują o każdej porze roku.Muszę pomyśleć o nich na wiosnę, tylko chciałabym takie mocno przeberwiające się jesienią :-D .
Jolu, parę berberysów pokazałam oprócz Aurea, Erecta,Golden Torch zmieniają kolor. Mi się bardzo podoba Orange Rocket ale ona ma cały czas taki kolor. Może jesienią trochę intensywniejszy.
Obrazek
jesień -listopad 2012r
Obrazek
Helmond Pillar, czerwiec
Obrazek
listopad 2012r
Obrazek
Golden Ring- maj
Obrazek
listopad
Obrazek
Harlequin
Obrazek
Rose Glow -maj
Obrazek
lipiec
Obrazek
Admiration- czerwiec
Obrazek
lipiec
Obrazek
Atropurpurea Nana -czerwiec
Obrazek
lipiec
Obrazek
Elzbieta M pisze:Danusiu , fotergilla to tegoroczny zakup , prawda? Ogromnie mi się podoba. Marzyłoby mi sie posadzić ją w ogrodzie , ale zdaje się , że duża rośnie , co przy moim niewielkim a zapełnionym ogrodzie jest jej minusem.Chyba że...posadziłabym ją za ogrodzeniem :hyhy:
Będę czekała na zdjęcia pokazujące jej rozwój :lol:
Fotergilla, to tegoroczny zakup, a jest kilka odmian. Ja mam fotergilla major. Ta jest najwyższa, bo dorasta do 2 m ale jest także fotergilla gardenii, niższa. Ale mniej wytrzymała na mrozy i jeszcze pośrednia. Może są jeszcze inne ale wiem tylko o tych ;-)
lilia0405 pisze:Danuś patrząc na Twoje krzewy to coraz bardziej chce ich jak najwięcej mieć na swojej działce, kilka ich mam ale z biegiem czasu będę ich ilość powiększać. Twoja kolekcja krzewów jest imponująca. :shock:
Lilu dziękuję :-D Sadzę krzewy, bo myślę, że z nimi trochę mniej pracy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Madziula Rzeszów
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 207
Rejestracja: 2012-08-23, 21:48

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Madziula Rzeszów »

Danusiu piękna kolekcja berberysów ( nawet nie wiedziałam , że tyle ich jest) ja mam 3 .
Najbardziej podobają mi się w zestawieniu z innymi roślinami. Gratuluję kolekcji
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Berberysy, same Berberysy... Ale tego na którego ja mam chęć to nie ma :). Może to lepiej. Pomyślałam sobie, że Berberysy to takie Żurawki w świecie krzewów... Hmm... :D. Nie znałam Twojego ogrodu od tej strony :).
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Madziu, dziękuję :-D
Lol@ pisze:Berberysy, same Berberysy... Ale tego na którego ja mam chęć to nie ma :). Może to lepiej. Pomyślałam sobie, że Berberysy to takie Żurawki w świecie krzewów... Hmm... :D. Nie znałam Twojego ogrodu od tej strony :).
Kasiu, na którego masz chęć? Może i mi się spodoba :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Yyyy, no ja mam chęć na Berberys 'Maria' :P. Taka żółć mi by pasowała... :D
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Lol@ pisze:Yyyy, no ja mam chęć na Berberys 'Maria' :P. Taka żółć mi by pasowała... :D
"Maria" jest ładna. Z żółtych mam "Aurea" ;-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

:) 'Aurea' jest trochę nie tym czego mi trzeba, kolumnowy krzew byłby lepszy, bo mam ograniczoną przestrzeń :)...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Danka pisze: Fotergilla, to tegoroczny zakup, a jest kilka odmian. Ja mam fotergilla major. Ta jest najwyższa, bo dorasta do 2 m ale jest także fotergilla gardenii, niższa. Ale mniej wytrzymała na mrozy i jeszcze pośrednia.
Dla mnie major za duża , ale będę się rozglądać za pośrednią ewentualnie zaryzykuję gardenii , może nie przemarznie.
Zablokowany