gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: stasio13 »

Śliczny kolorek i od razu jaka plenna - gratuluję cierpliwości ;-)
To tak jak z moją kalmią, mam ją czwarty rok i dopiero w tym będzie kwitła ale jak to się mówi cierpliwość
popłaca. Szkoda ketmii, moje przetrwały wszystkie ale sporo przycinałem po zimie.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: saba »

Danusiu gratuluję cierpliwości, mnie jej czasem brakuje. Ale od czego ma się forum. Piwonia wyrosła przepiękna, to takie wdzięczne kwiaty.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dziękuję za pochwałę mojej cierpliwości. Od chwili otrzymania nasionek było to dla mnie wyzwanie. Tym bardziej, że czekało pole do zagospodarowania. Posiłkowałam się czym się dało :hyhy: W tym roku zakwitła także jarząb szwedzki z nasionek. Jednym kwiatuszkiem ale owocków będzie więcej. I mam także następną miłą niespodziankę. Tym razem zakupioną. Zaczęła kwitnąć jukka Bright Edge. :rotfl:
Obrazek
Moje Pole do popisu zaczyna nabierać wyglądu i charakteru :lol: Mam tylko nadzieję, że nie do końca odzwierciedli mój charakter :hyhy:
Gdy patrzę na kwitnące kwiaty, zapominam o tegorocznych stratach. Pracy włożonej w ten kawałek ziemi. Pozostaje radość i napawanie się kolorami. Bardzo się cieszę, że udało mi się zrealizować plany. Jeszcze do pełni szczęścia dużo brakuje ale ja jestem zadowolona, bo ogród powstawał przy dużym oporze rodziny i ciągłym negowaniu moich poczynań. Bo przecież na wsi powinno rosnąć zboże, warzywa lub inne pożyteczne rośliny, a nie kwiatuszki :zdegustowany: W tym roku moi oponenci zamilkli, a nawet usłyszałam słowa współczucia po utracie tylu roślin :mrgreen:
A teraz polowe widoczki. Na wstępie irysowo.
Obrazek
Tu syberyjskie z nad sadzawki.
Obrazek
Irys żółty, także sadzawkowa roślina.
Obrazek
Rzut z części mniej zagospodarowanej.
Obrazek
Obrazek
Kolcosił i skalnica.
Obrazek
Goździki posadzone w miejsce turzycy Frosted Curls, większość przesadzonej padła. Zostawiłam parę kępek. Zobaczę czy coś z niej będzie.
Obrazek
Obrazek
Warzywnik
Obrazek
przedogródek
Obrazek
Wrzośćowo-bylinowo.
Obrazek
Krzewuszkę cudowną już pokazywałam ale muszę jeszcze raz ;-)
Obrazek
I wieloletnia niska krzewuszka Minor Black. Jesienią ubiegłego roku przesadziliśmy ją na pole i drżałam wiosną czy przeżyła. Nie darowała bym sobie, że zachciało mi się ją po tylu latach przenosić w inne miejsce. Ale udało się i nawet obficie zakwitła :rotfl:
Obrazek
Mam następną niespodziankę, sosna Smocze Oko ma szyszki :-D
Obrazek
Obrazek
Na dzisiaj wystarczy, bo zamęczyłabym Was swoim ogrodem, a tu trzeba jeszcze inne odwiedzić :D
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu ślicznie wszystko się porozrastało i same niespodzianki, tylko podziwiać tak czyściutkie pole od chwastów ile pracy :przestraszony: włożonej.
To mi wstyd, że mam tak zaniedbany mój kawałeczek ogródeczka. :oops:, mam dużo mniej pracy, nie mam takich zagonów z jarzynami i ziemniakami. ;-)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Krzewuszki to wytrzymałe krzewy, aby miały wilgotno to nawet gałązki szybko się ukorzeniają. U mnie w tym roku też jest sporo szyszek na sosnach i świerkach, w tamtym było tylko kilka. Co ci rośnie tak mocno niebieskie w przed ogródku ???
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Małgosiu, zielsko rośnie ale już mamy suche pole to i chwasty za bardzo się nie panoszą. Nawet byłam zdziwiona, że przeszłam z haczką i było po zielsku. O warzywnik dba mąż. Oczywiście pomagam mu, tak jak on mi przy kwiatkach ale generalnie to jego działka. ;-)

Janinko, akurat ta krzewuszka dość późno zaczęła wypuszczać listki. A do tego doszły późniejsze przymrozki i miałam obawy. Sosna Smocze Oko po raz pierwszy pokazała szyszki, więc jest to miła niespodzianka. Trochę jakby zzieleniała ale zobaczę jak się będzie później zachowywała. A niebieski kwiatek to szałwia lekarska. Miałam problem z uchwyceniem jej koloru, bo zawsze wychodził za jasny. :-o
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

Krzewuszki pięknie obsypane kwiatami. U mnie trzy przymarzły, ale to były jeszcze młodziaki :zalamany: Dokupiłam sobie czwartą, już kwitnącą, żeby sobie osłodzić straty :D Pięknie kolorowo u Ciebie Danusiu. Ten łan kuklików wygląda słodko :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Oczywiście, Danusiu, znowu żadne zdjęcie mi się nie ukazało, tylko Twój tekst. Ale jak przeczytałam o sosence, to się uparłam i... wreszcie się doczekałam.
Jakie duże masz Pole do popisu i tyle jużz nasadzeń! A ile pracy - bo chwaścika nie widać, a wiem z doświadczenia, że nie ma tak, aby nie rosły :lol:
Krzewuszki cudownie obsypane kwiatami. A Ogon Janome sporo większa od mojej! Jakie ma fajne szyszeczki. Może i ja się za rok doczekam, bo moja sosenka zdaje się o rok młodsza od Twojej. Nie widzę dokładnie na zdjęciu - ale czy jej również paseczki zbladły? Pytałam tego ogrodnika, u którego kupowałam i powiedział, że u niego to samo - nawet nie przywozi na sprzedaż.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Agnieszko, Elu miło, że zostawiłyście ślad swojego pobytu w moim ogrodowym wątku. :-D Bo gdy nikt niczego nie napisze to wygląda jakby nikt tu nie zaglądał. A chciałoby się, żeby inni ujrzeli co my w ogrodzie wyczyniamy :lol: Wiadomo, że nie wszystkim nasze poczynania muszą się podobać ale mi jest miło gdy czytam jakiś wpis :D
Elu, rzeczywiście sosenka jakby zzieleniała. Poczekam jeszcze na rozwój nowych przyrostów, bo jakieś żółtości się pojawiają. Trochę szkoda, że te modyfikacje nie trwają długo ale fioletowe szyszeczki też mają urok.
I perukowiec, mam nadzieję, że to już peruczki :-o
Obrazek
Jeszcze raz baptysja.
Obrazek
irysy syberyjskie
Obrazek
Zakwitł nowy i miał być inny. Jeszcze jeden pozostał ale nie ma kwiatów. Może chociaż ten będzie zgadzał się z opisem. Ale ujrzę to w następnym roku ;-)
Obrazek
Bardzo spodobała mi się ta roślinka-krwawnik serbski. Otrzymałam ją od Ladys.
Obrazek
Do kwitnięcia szykuje się klematis Helios.
Obrazek
I hortensja pnąca.
Obrazek
Z kolorowych bluszczy przetrwał tylko Gold Heart.
Obrazek
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: haliso »

Danusiu jak zawsze u ciebie piękne roślinki, pole coraz bardziej zagospodarowane i wypielone, a że to trochę wymaga wysiłku i systematyczności to dobrze o tym wszyscy wiemy...
Clematis Helios obsypany pąkami, cudny będzie widok w pełni kwitnienia, podobnie pnąca hortensja.
Pierwszy raz widzę kwiatka o nazwie baptysja, bardzo oryginalny i jak doczytałam w google dobrze rośnie na lekkich ziemiach, to by było coś dla mnie {bardzo lubię niebieskie kwiaty} - pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Bardzo żywiołowo pokazałaś swoje rośliny. Też jestem zaskoczona, że taka młoda roślina a ma już szyszki, albo taka niby trudna roślina, a ma mnóstwo mnóstwo kwiatów i pączków, kto by się spodziewał?... :P.
Również lubię niebieskie rośliny, ale tak się złożyło, że wszystkie tylko inne niż Irysy z kłączy :). Ale coraz chętniej patrzę, na te omijane przeze mnie rośliny :).
Białe syberyjskie mi się podobają...
Na takim polu to krzewy mają sporo miejsca by wyglądać jak należy, nie będą znały co to ciasnota w małym przydomowym ogródku :).
Robisz tyle miejsca wokół roślin, że bez problemu można pozbywać się chwastów i mieć dobre dojście do każdej rośliny, by np. ją podzielić. Na taki wygląd roślin, jaki prezentujesz, można tylko się cieszyć :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: saba »

Danusiu oglądanie takiego ogrodu to żadne zanudzanie. Bardzo miło się go ogląda. Tyle różnych kolorów, kształtów. Od dłuższego czasu odwiedzając różne ogrody intryguje mnie krzewuszka cudowna.
https://lh5.googleusercontent.com/--u-3 ... .JPG?gl=PL
Chciałam jej użyć jako niby żywopłotu w połączeniu z pęcherznicami i po raz pierwszy u Ciebie zobaczyłam ją takiej (mniej więcej wielkości) jaka by mi odpowiadała. Mam w związku z tym pytanie: czy można ją ciąć aby za wysoka nie rosła i jak długo rosła do tej wielkości?
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

Sabo krzewuszka cudowna chyba niezbyt nadaje się na żywopłot, bo jak będziesz ją przycinała, to raczej nie będzie miała szansy kwitnąć, a chyba zależy Ci na jej ślicznych kwiatkach :D
Danusiu ta hortensja :oczami: W pierwszym momencie myślałam, że to czarny bez, taka wielka. Bo ja oczywiście najpierw oglądam zdjęcia, potem czytam :wstyd: Ten baptysta bardzo fajny, nie znałam go, nawet jak nie kwitnie, to i tak wygląda dekoracyjnie.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Agnieszko ,krzewuszki można przycinać i formować ale po przekwitnięciu , Mój w ogródku jest tak formowany aby był zwartym krzewem . Zresztą u wszystkich przycinam za długie gałązki ..
Tez myślałam że to czarny bez tak ładnie rośnie , baptysta ślicznie zaczyna kwitnąć ..
Awatar użytkownika
Agnes
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 446
Rejestracja: 2012-04-05, 12:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Agnes »

W sumie masz rację Janinko, wszystko zależy od tego, kiedy się przycina ;)
Zablokowany