gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Ladys »

Pięknie ta biedna Lewisia Pinkie ci przezimowała :-) ta chyba przeżyje wszystko. ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

:lol: Władziu, mam taką nadzieję :rotfl: Gdy się dowiedziałam, że mróz jej nie straszny poszłam na żywioł :roll: Wóz albo przewóz. Obawiałam się tylko czy nie będzie miała za mokro :przestraszony: I na razie wydaje mi się, że się udało :-D, a skoro Ty to potwierdzasz tzn., że się udało :rotfl: Ale jeszcze poczekam z ogłoszeniem zwycięstwa.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Wreszcie dojechałam na wieś. A tu prawdziwa wiosna. :mrgreen:
Zaraz za bramą powitała mnie kwitnąca forsycja pośrednia 'Maluch'.
Obrazek
Na ogrodzie wszystko budzi się do życia. Puszkinia.
Obrazek
Nawet korona cesarska ma już pączki.
Obrazek
Szafirki
Obrazek
hiacynt
Obrazek
Sasanki także zaczynają swój pokaz.
Obrazek
Ku ogromnej radości zakwitł mój posadzony w ubiegłym roku wawrzynek Alba.
Obrazek
Mam nadzieję, że pokażą się wszystkie zdjęcia, bo niestety musiałam wykazać się dużą cierpliwością, żeby pochwalić się moją wiosną. Reszta zdjęć później, bo anielskiej cierpliwości nie posiadam :lol:
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

U mnie korony nawet jeszcze z ziemi noska nie wynurzyły. Zawsze u mnie wiosna później. A u Ciebie ślicznie już się rośliny biorą do rośnięcia. :-)
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Ale mnie zadziwiłaś! Toż już prawdziwa wiosna u Ciebie :-D. Piękne kwiatuszki pokazała puszkinia, a i sasanka piękna, mocno czerwona. Wyobrażam sobie, jak doszłaś do bramki i zobaczyłaś forsycję obsypaną kwiatami :shock: Gdzie to jeszcze u nas!
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: klamber »

U Ciebie wiosna hula u mnie jeszcze daleko. Moje forsycje zmarzły mam nadzieję że odbiją.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Jak zobaczyłam Koronę z pączkami to oczy miałam dokładnie tak: :shock:. Z tego, co widzę, to w babcinym ogródku Szafirki są na podobnym etapie, tak to wszystko inne jeszcze nie :). Powitanie takie, że aż miło :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: lilia0405 »

Danuś wiosna na całego się u Ciebie rozgościła :shock:, jak zwykle oczy moje przykuła sasanka. Cieszę się, że moja po przeprowadzce nie ucierpiała :-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Ukorzeń mi twoją forsycję bo mam 3 krzaki i żaden mi nie kwitnie, a twoja calutka w kwiatach. W tamtym roku jeden miał kilka kwiatków. Korona też chyba mi znikła bo jeszcze nic nie widać, ale zamówiłam sobie nową. Sasanki ledwie wyłażą z ziemi, a reszta też ma malutkie pączki. Może po dzisiejszym deszczu wreszcie ruszą się i zaczną rosnąć. Widać na mojej wsi jest dużo zimniej.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Tyle się napisałam i znowu sieć padała. Więc teraz krótko i szybko.
Dziękuję za miłe odwiedziny w moim wiosennym ogrodzie :mrgreen:
Janinko, swoją forsycję cięłam jak tylko mogłam. W ubiegłym roku miała para kwiatków, więc ze złości cięłam co się dało. Aż mąż się śmiał, że tylko pień zostanie :lol: Ale postaram się ją ukorzenić. Ona rośnie tylko do metra wysokości.
I mimo wszystko muszę pochwalić się glicynią. Bo jeszcze nigdy moja glicynia nie miała pączków w marcu :shock:
Obrazek
Oby nie przyszły przymrozki, bo znowu będę zawiedziona :zly:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lol@ »

Czy wy, wasilewska101 i Danka, tniecie Forsycje po kwitnieniu?
Danka, dość niezwykłe zjawisko u Twojej Glicynii :). Szybciej się obudziła, niż u mnie Winobluszcz pięciolistkowy...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Kasiu, forsycję tnę po kwitnieniu.
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu u Ciebie jeszcze cieplej niż u mnie :shock:, moje forsycje dopiero mają pąki ale myślę, że po dzisiejszym deszczyku, zakwitną wkrótce. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Małgosiu to samo pomyślałam o twoim ogrodzie :-D
Zaczęło padać więc mam przerwę w ogrodowej robocie i nawet sieć zaczęła lepiej działać :-o
Zaczęła się wiosna i większość roślin ładnie rośnie lub kwitnie ale okazało się, że bezśnieżna zima narobiła szkód w moich roślinach. Niektóre róże wyglądają kiepsko. Ale jeszcze poczekam, może coś w nich drgnie. Przymarzły trzmieliny, o których do tej pory myślałam, że przeżyją wszystko. Niektóre musiałam wyciąć do korzenia. Przymarzł także konwalnik, chociaż dostał iglastą ochronę. Na szczęście widać w nim życie :-D Chyba pozbyłam się trytom. Z ziemi wyciągałam zgniłe części. Jednak większość roślin zimę przetrzymała bez większego uszczerbku i to mnie cieszy :D
Danielo, a teraz dla Ciebie obiecane zdjęcie juki.
juka CLOUR GUARD
Obrazek
Juka Bright Edge dalej wygląda świetnie. Zachęcona takim zachowaniem jukk, będę szukać innych odmian. Tym bardziej, że na podwórkowej rabacie trzmieliny zmarzły do korzenia.
Okazało się także, że zima nie zaszkodziła lewizji. Zaczęła się rozwijać.
Obrazek
Przymarzł także ostrokrzew Golden King. Z początku listki się trzymały ale gdy zrobiło się cieplej stracił je. Na szczęście łodyżki wykazują oznaki życia.
użytkownik usunięty

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: użytkownik usunięty »

Bardzo ładna ta jukka, kto wie może sobie też taką wynajdę. Co do ostrokrzewu, to miałam też taką odmianę, po pierwszej zimie mi wypadł. Miałam inny, taki zielony, stary od znajomych, ale Tadziu go znielubił za kłucie i podarowaliśmy sąsiadce. :-)
Zablokowany