gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Lorrie
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-05, 07:56

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Lorrie »

Witaj Danusiu, oglądałam Twój ogród, mając wrażenie sielskości i przytulności miejsca. Trytoma piękna, nie widziałam takiej. A róże u mnie podobnie, o tej porze mają liście i daje się zobaczyć tworzące się pąki...
Zapraszam do mojego ogrodu: Tak powstaje mój słoneczny ogród
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Witaj Lorrie, milo Cie ponownie powitac w naszym gronie :mrgreen:
I od razu prezentuje rosliny, ktore zobaczylam odwiedzajac miejscowa angielska szkolke.
Kordylina
Obrazek
zdjecie z 23 stycznia :roll:
Obrazek
te kolorowe rosliny to len nowozelandzki inaczej jeszcze tegosz,z tylu bordowa roslina to kordylina
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Kordylina super roślina, ale u nas niestety tylko doniczkowa. Len też mi się podoba.
Danusiu, wydaje się, że będziesz miała podwójnie długa wiosnę, skoro już masz kwitnące kwiaty :lol:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu ależ pięknie u Ciebie się rozrosły trawki, zresztą cały teren śliczny i do tego bez śniegu, u mnie już od połowy grudnia śnieg leży, przez ostatnie parę dni sporo napadało. :-D
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Takiej to dobrze, przez cały ciepły sezon ogląda swoje piękne kwiaty, a gdy u nas zimno i śnieg wyjeżdża sobie w najlepsze gdzie jeszcze kwitną kwiaty i zima jest cieplejsza... chociaż w tym roku i u nas nie ma co narzekać. Styczeń już prawie za nami, luty i zaczyna się sianie. Piękne te rudzielce, szkoda tylko, że u nas trzeba je chować na zimę. Miłego odpoczynku za oceanem. Pewnie przylecisz z bocianami.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Dziewczyny dziekuje za odwiedziny :D Gdy sie oglada tutejsze kwitnace rosliny, trudno uwierzyc, ze to koniec stycznia. U nas snieg i mrozy, a tu prawie Afryka ;-) :-D .Gdy bylysmy dzisiaj z dziewczynkami na spacerze zobaczylam kwitnace sniezyce i krokusy, i oczywiscie pierwiosnki.
Obrazek
Janinko, wracam na koniec lutego. Mam nadzieje, ze juz bede mogla rozpoczac prace w ogrodzie. Bo gdy ogladam tutejsze, to rece same sie rwa do ogrodowych prac :hyhy:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Elzbieta M »

Oj, Danusiu, powiedz swoim rączkom, aby były cierpliwe. W lutym to możesz zabrać się za sianie do doniczek czy innych pojemniczków, zapowiadają u nas jeszcze mrozy!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Elzbieta M pisze:Oj, Danusiu, powiedz swoim rączkom, aby były cierpliwe. W lutym to możesz zabrać się za sianie do doniczek czy innych pojemniczków, zapowiadają u nas jeszcze mrozy!
:kwasny: To niedobrze, ale zaraz będzie marzec gdy wrócę, to może jednak coś dziubnę :roll:
Awatar użytkownika
piotrunio
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-15, 08:20

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: piotrunio »

Co jak co - zachwycacie się dziewczyny roślinami, ale spójrzcie jak wspaniale stara jest ta drewniana donica, jak wspaniale prezentuje się ta rabata z mchem rosnącym w fugach, jak super wyglądają te stare cegły ... ;)
TO JA, POGROMCA KRETÓW :)), a tu troszkę komerchy: Doniczki i nie tylko - Dolandia.pl
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Ponieważ nadchodzi czas powrotu do kraju to odezwał się roślinny zew :lol: Obiecywałam sobie, że nie będzie żadnych zakupów, bo przecież zima :kwasny: Ale gdy okazało się, że tutejsza zima wygląda inaczej niż nasza polska :shock: nie oparłam się pokusie kupienia nowych kwiatów. Oto one - ciemierniki :-D
Obrazek
I poszczególne odmiany:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Mam nadzieje, że gdy zakwitną to będą na pewno te odmiany :rotfl:, że obejdzie się bez niespodzianki :zdegustowany:
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Ladys »

Oglądałam Twoje zakupy na picasie, piękne odmiany kupiłaś, teraz tylko czekać na kwiaty. ;-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: wasilewska101 »

Też je widziałam i nawet sobie pomyślałam, że szkoda, że u nas nie ma takich dużych kęp. W tamtym roku kupiłam dwie w doniczkach i znikły. Teraz będę tylko kupować u zaprzyjaźnionych ogrodników.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: Danka »

Ladys pisze:Oglądałam Twoje zakupy na picasie, piękne odmiany kupiłaś, teraz tylko czekać na kwiaty. ;-)
Dziekuje :D mam nadzieje, ze sie nie zawiode.
Janinko, moze im miejsce nie odpowiadalo. Bo u mnie bialy ciemiernik rosl w jednym miejscu kilka lat i nie kwitl. Dopiero gdy go przesadzilam pokazal kwiaty.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: piwonia »

Wspaniałe zakupy Danusiu, mam nadzieję zobaczyć je wkrótce w Twoim ogrodzie :-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
krystynac50
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-27, 20:50

Re: gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Post autor: krystynac50 »

Danusiu - jesteś prawie moją sąsiadką mieszkamy w tym samym mieście
Pięknie u ciebie, tyle przestrzeni. Ty to masz pole do popisu. Tyle miejsca do zagospodarowania, więc możesz poszaleć. A roślinki masz piękne, bardzo podobała mi się pnąca różowa róża, czy to jest excelsa? Kupiłam excelsę i wiosną ją wsadzę. Piękne są też pnącza zielonolistne i kwitnące. A glicynia marzenie, ile trzeba czekać żeby dochować się takiego kwitnącego egzemplarza. Będę zaglądała częściej w twój wątek, może coś podpatrzę i przeniosę do siebie.
Zablokowany