gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Danka, ale zmiany :mrgreen: te skalniaczki wysypane kamyczkami, to jest ono :super: Podoba mi się u Ciebie zawciągowiec, u mnie mu trochę za zimno, wymarzł mi.

Fajnie wygląda wrzosowy kątek, szkoda że tam tak sucho. Mogłabyś spróbować tymczasowo dopełnić goździkami, kostrzewami, z początku też tak miałam zanim mi się wrzosy rozrosły, przykryją przynajmniej ziemię. Może by też pomogło wysypać korą, aby zatrzymała wilgoć.

Chryzantemki i astry nie wspominam, tylko serdecznie zazdroszczę :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu pięknie, ile zmian :shock: Lubię tyle przestrzeni dookoła roślinek. U mnie już jak w dżungli, muszę coś powykopywać aby zasilić kompostownik, ale chyba na wiosnę, bo już nie zdążę w tym roku, tyle mam tych innych prac.
Normalnie czuję się jakbym miała gospodarstwo, cały rok praca i chyba nigdy się nie skończy, ale najważniejsze że to lubię robić, tylko czasu mam strasznie mało, a czasami czas jest i sił brakuje. ;)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu... piękne zmiany u ciebie zachodzą. :mrgreen:. Skalniaki z kamykami, wrzosowy zakątek. Pięknieje twoja działeczka. :-D. W zeszłym roku także nabyłam cyprysika Chirimen. Niestety przez zimę bardzo obmarzł pomimo okrycia. Wiosną przesadziłam w inne miejsce. Wydaje mi się, że nic nie przyrósł, albo on tak wolno rośnie. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Władziu, Małgosiu, Zeniu :padam: bardzo dziękuję :!:
Zeniu, mój Chirimen po zimie wyglądał okropnie. Sprawiał wrażenie, że jednak nie przeżyje ale dawałam mu nawóz z magnezem przeciw brązowieniu igieł oraz zrobiłam oprysk Bioseptem. Tak wyglądał jeszcze w czerwcu po moim powrocie z UK :cry:
Obrazek
to z sierpnia
Obrazek
i z września, jeszcze przed przenosinami.
Obrazek
Wróciło do niego zdrowie :mrgreen: Co mnie ogromnie cieszy :rotfl:
I faktycznie rośnie bardzo wolno. U mnie trochę się poszerzył. Dla porównania zdjęcie z czerwca 2010 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, jak zobaczyłam ten cyprysik na pierwszym zdjęciu, to pomyślałam, że jest stracony. Co jednak znaczy troskliwa opieka! Uratowałaś go :super:
Danusiu, a jak sosna Moseri? Przebarwia się? Dawno jej nie pokazywałaś.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Cyprysik fajny i dobrze, że dał się uratować, niech teraz rośnie zdrowo. Rabatka kamienna coraz piękniejsza. Wciąż dzieją się u Ciebie ciekawe rzeczy. :rotfl:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Widzę że i ty latasz ze swoimi kwiatami, dopiero po dłuższym czasie widać co rośnie nie w tym miejscu co potrzeba... Też wyszły ci piękne rabatki i.. może wreszcie wszystkie kwiaty są na swoich miejscach, aż się okaże, że znowu trzeba zmieniać nasadzenia... ale to przyjemność tworzenia ogrodu na nowo.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Danko! widzę, że nie tylko mnie nosi i co chwilę coś zmieniam i przesadzam. ;-) Jak widać takie przesadzanie przynosi efekty. Bardzo ładne masz rabatki, gratuluję.
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu twój Chirimen teraz można powiedzieć wygląda pięknie. Korzystna różnica między pierwszym a ostatnim zdjęciem. Mój tak ładnie nie wygląda. ;-) . Nie zrobiłam także żadnego na nim oprysku, jedynie nawozy. Ciekawe czy przetrzyma zimę.. :cry:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Drogie Panie, dziękuję za wizytę :mrgreen:
Czy chcemy czy nie ale zmienia się pora roku. Wczoraj w ciągu dnia była jeszcze ładna słoneczna pogoda. Mogłam trochę popracować w ogrodzie, chociaż w nocy temperatura spadła poniżej zera. Ale dzisiaj przymrozek trzymał prawie do południa :roll: i oprócz zdjęć oraz wykopania zmrożonych dalii. Nic więcej nie zrobiłam :-/
Jeszcze wczoraj tak kwitły niektóre kwiatuszki.
Dziewanna Southern Charm.
Obrazek
Zawciągowiec oprócz kwiatów pokazał także kolorowe liście.
Obrazek
Mienił się czerwonymi przyrostami wilczomlecz Purpurea.
Obrazek
Kwitła także ketmia.
Obrazek
A dzisiaj już taki uroczy obrazek.
Obrazek
Cichutko, w kąciku zakwitł jeszcze dziurawiec Autumn Blaze. Zdjęcie z dzisiaj.
Obrazek
Natomiast Pole, pokrył kożuszek szronu.
Obrazek
EluM, dla Ciebie zdjęcie sosenki Moseri.
Obrazek
Powolutku się przebarwia ale jeszcze więcej w niej zieleni. U mnie rośnie od roku 2009 i na początku tak wyglądała.
Obrazek
Zeniu,myślę, że sobie poradzi. I trzymam za nią kciuki :ok:
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Ładny kolor hibiskusa. U mnie jeszcze nie było przymrozków, mimo to wczoraj wykopałam dalie i kanny.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Oglądając takie zdjęcia nie mogę przejść obojętnie ;), dla mnie jeszcze obce są widoki ogrodu pokrytego szronem, za to pada deszcz i czasem słonko zaświeci, najmniejszy przymrozek nawet mnie nie nawiedził :)... A czekam już na niego, tylko kwiatki ścinam do domu :mrgreen:, i są to przede wszystkim Dalie i Rudbekia :)
Twoje pole jest pięknie malowane szronem, oczu nie mogłam oderwać przez bardzo długą chwilę. Dziękuję, że mogłam zobaczyć :-D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

U mnie też jeszcze mrozu nie było ale jest strasznie zimno i mokro, dzisiaj cały dzień siedziałam w domu. Sprzątnęłam tylko donice z kwiatami, które były narażone na mróz, wolę mieć je pod kontrolą. Jutro jak będzie zięć to przeniesie mi większe donice bo sama nie dam rady... Pomału trzeba się przygotowywać do zimy...
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, chyba mi braknie "ochów i achów" :lol: . Ten uroczy obrazek powyżej dziurawca - długo nie mogłam zaskoczyć , że to efekt mroźnego poranka, początkowo zastanawiałam się, co tak oryginalnie kwitnie :hyhy: I pole pięknie wygląda. Ale mimo iż piękne, to do pracy nie zachęca. No a sosenka Moseri to już rarytasik. Zachwycają mnie jej igiełki, jak również i kolorystyka. Ale widzę, że kupiona na sztamie. Później, jak się rozrosła, to już tej nóżki nie widać. Dobrze, że dałaś to zdjęcie, bo będę zamawiać i wiem, czego się spodziewać.
Udało mi się skompletować większą paczkę (ja mam tylko sosenkę) bo brat weźmie drzewka owocowe. Myślę, że jak mrozu nie będzie (a ponoć ma się ocieplić) to zdąży posadzić. A ja jutro jadę na działkę.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

U mnie dzisiaj tak samo wszystko oszronione ale słoneczko zaczyna wyglądać i może jeszcze wszystko wróci do normy...
Zablokowany