gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu... niespotykane nasadzenia. Widać na podstawie twojej działki, że nie tylko kwitnące dodają uroku, choć tymi także można się pozachwycać. Choćby ta dwukolorowa róża NN... jest cudowna. Także bym taką kupiła nawet bez nazwy. Nazwa mi czasem potrzebna dla forumowiczów. Dla mnie jest zbędna. :rotfl:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

Wracając do derenia - też go mam. Jest naprawdę oryginalny! Polecam. Tylko u mnie nie wygląda tak okazale i soczyście jak u Danusi :( Wiem co zrobiłam źle, już to naprawiłam więc ciiii :D
Trytomy też mam - pomarańczowo- żółte (ależ się chwalę, hhii, nieee, to nie chwalenie, to raczej zadowolenie z samej siebie, że kolekcjonuję niemal te same okazy, co ogrodowi specjaliści :)) - ale trytomy zakwitły mi tylko raz i od dwóch lat raczą mnie tylko trawskiem :zalamany: Ja powiem więcej - u mnie nawet forsycja nie kwitnie na wiosnę!!
Nie kwitną lilie, nie kwitną piwonie, nie kwitnie forsycja i trytomy. Obłęd!
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Megajra pisze:Ja powiem więcej - u mnie nawet forsycja nie kwitnie na wiosnę!!
Nie kwitną lilie, nie kwitną piwonie, nie kwitnie forsycja i trytomy. Obłęd!
Nie załamuj się :) Prędzej, czy później wszystko zakwitnie, z roślinami tak jest, że w swoim własnym czasie to robią.
U mnie trytoma też długo nie kwitła, ba, długo nawet nie wiedziałam, co to za trawa, póki nie zakwitła i kobietki na forum mnie uświadomiły, co zacz :)
A forsycję przycinasz? Może nie kwitnie z powodu złego przycinania - tak też było u mnie w przypadku forsycji i migdałka, dopóki nie przycięłam ich z książką w ręku :D
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

JaDorka pisze:A forsycję przycinasz? Może nie kwitnie z powodu złego przycinania - tak też było u mnie w przypadku forsycji i migdałka, dopóki nie przycięłam ich z książką w ręku :D
Przycinam, przycinam :zalamany: Tylko zadanie jest utrudnione, bo forsycje trzeba po kwitnieniu, a że u mnie nie kwitnie to tak pi razy oko próbuję się wstrzelić, ech...
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Mogę nie mieć racji ale w takiej sytuacji ja zrobiłabym jej po prostu radykalne cięcie, odmłodziłabym ją na wiosnę, żeby pobudzić do wypuszczenia nowych pędów, a te powinny zakwitnąć na następną wiosnę. Z pewnością jej to nie zaszkodzi, tyle tylko, że na kwiaty trzeba będzie poczekać.
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Kiedyś mieliśmy forsycję, która nie chciała kwitnąć pomimo różnych zabiegów. A gdy już zakwitła kwiatów było niewiele. Potem dałam sadzonkę synowi... i też nie kwitła :kwasny:
A teraz kwitnące okazy.
Róże miniaturowe, marketowe ;-)

Zakwitł ciemiernik, czyżby zima była tuż tuż :zalamany:

Kwitnie clematis bylinowy Cassandra.

Trójsklepka wyrosła, ale kwiaty mizerniejsze.

Miłą niespodziankę zrobiła mi Gailardia Kobold. Bo wysiałam ją wiosną i nie spodziewałam się w tym roku kwiatów. A pączków jest sporo.

I jesienne kwiaty.

Zanudzę Was lespedezą.

Zakwitły wyczekiwane ketmie. Miały mieć różne kolory, a obie mają taki sam.

Na szczęście nie kupiłam ich ale dostałam jako malutkie siewki.
Leycesteria.

Zakwitła hortensja od Janinki.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Jeszcze trochę, a Twoje pole będzie jednym ogrodem botanicznym, tyle masz różnorodności.
Te dwie roślinki, a właściwie krzewy, czyli Lespedeza i Leycesteria, to całkiem ciekawe roślinki i mimo, że troszkę wrażliwe, to może warto je posadzić w naszych ogrodach. U Ciebie przezimowały, czyli mogą rosnąć w zachodniej Polsce.
A moja Galiarda nie zakwitła, czyli Ty jesteś lepszą ogrodniczką. :rotfl:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolorowa jesień u Ciebie, a kwitnące ciemierniki jakoś mało mnie dziwią, bo jeszcze nie ma października, a u mnie jest już po zimowitach.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Jeszcze trochę, a Twoje pole będzie jednym ogrodem botanicznym, tyle masz różnorodności.
Te dwie roślinki, a właściwie krzewy, czyli Lespedeza i Leycesteria to całkiem ciekawe roślinki i mimo, że troszkę wrażliwe, to może warto je posadzić w naszych ogrodach. U Ciebie przezimowały, czyli mogą rosnąć w zachodniej Polsce.
A moja Galiarda nie zakwitła, czyli Ty jesteś lepszą ogrodniczką. :rotfl:
Czas pokaże czy będzie to ogród botaniczny :niepewny: :lol: Lespedezę i leycesterię tylko zakopczykowałam. Ale późno zaczęły wegetację. Nie jesteś gorszą ogrodniczą, bo zakwitł Ci indygowiec. A mi nie :!: :lol:
Piotrek, może nie będzie aż tak źle :-o U mnie też już przekwitła większość zimowitów ale The Giant kwitnie w najlepsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, śliczna kępka zimowitów. U mnie pojedyncze okazy.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

odwiedziny

Post autor: smigu-s303 »

Danusiu tyle u Ciebie nowości, że musiałam zapisać na karteczce nazwy by coś poczytać na ich temat. Twoja trójsklepka bardzo wyrosła, u mnie rośnie ale jest dużo mniejsza, aż boję się, żeby na drugi rok zmieściła się w mojej małej przestrzeni. Zdzisia
Zielony Listek
Awatar użytkownika
Megajra
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2011-08-30, 07:41

Post autor: Megajra »

Nie będę oryginalna, ale też muszę przyznać, za innymi, że różnorodność u Ciebie niesamowita! I wszystko w świetnej kondycji skoro kwitnie ;)
Podziwiam.
"Kto sadzi rośliny jesienią, każe im rosnąć, a kto wiosną, ten musi je o to prosić"

Mój ogród-zapraszam
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Bardzo się cieszę, że ci kwitnie hortensja, moje w tym roku miały za mokro i nie miały pięknych kwiatów.
U mnie też jedne zimowity przekwitają, a drugie dopiero wychodzą z ziemi, ale krokusów jesiennych jeszcze nie widać, więc jeszcze długo nie będzie jesieni.
Trójsklepka śliczna, jeszcze jej nie mam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wszystkim dziękuję za miłe słowa i odwiedziny :mrgreen:
EluM, zimowity mają już kilka lat, a była jedna cebulka.
Janinko, bardzo się cieszę z kwitnięcia hortensji, bo już wiem jaką osiąga wielkość i muszą zmienić jej miejsce :hyhy:
A co do oryginalności roślinnej :niepewny: szukam i sadzę takie rośliny, które mają małe wymagania :rotfl: :?: Z niektórymi także spotkałam się po raz pierwszy :D
Zaprezentuję część "Pola" z różnymi zbliżeniami
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i trochę trawek.
Obrazek
Turzyca włosista FROSTED CURLS, kostrzewa sina,
rozplenica japońska.
Obrazek
Obrazek
Obiedka szerokolistna - Uniola Latifolia
Obrazek
Miłka okazała
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Danusiu... kwitnący ciemiernik o tej porze. :shock: . Nie do wiary. Coś się przestawia tym roślinkom. U mnie na Rh pojawił się niedawno kwiatek, teraz na drugim. Wracając do twojego pola zachwyca nie tylko różnorodnością roślin ale i wielkością. Rozumiem więc dlaczego szukasz roślin mało wymagających, choć te mało wymagające także są piękne i także coś koło nich trzeba zrobić. Zatem podziwiam cię za wytrwałość. Podobają mi się twoje trawki, zwłaszcza rozplenica japońska. Niestety zbyt dużo miejsca zajmuje więc jej u mnie nie ma. Ograniczam się do kostrzew, a szkoda. ;-)
Pozdrawiam Zuzia
Zablokowany