gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, już pewnie niedługo Moseri zacznie się wybarwiać na złoto. Ja nadal na nią poluje w różnych centrach. Jak nie dostanę, to zamówię przez internet. Miejsce dla niej mam przygotowane, a o to u mnie najtrudniej, nie mam takiego pola do popisu :hyhy:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu, powodzenia w poszukiwaniach. Pomału wiele roślinek zaczyna przyjmować jesienne barwy.
Szkarłatka amerykańska
Obrazek
Obrazek
i zaczyna kwitnąć clematis bylinowy Casandra
Obrazek
Wyjeżdżam na parę dni. Mam nadzieję zrobić dużo zdjęć z odwiedzanych miejsc. Wówczas trochę pokażę. :lol:
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Ładnie rozrośnięte rośliny,wydaje się że rok czasu to niedużo :mrgreen:
Pozwolisz że wkleję twoje zdjęcie sprzed roku :-D
Obrazek
I tegoroczne :mrgreen:

Obrazek
A jak się sprawuje świerk'' push'' to duże drzewo czy karłowe :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Stasiu, już nie mam tego świerka. Tylko dlatego, że mąż go zadeptał :shock: Czyli jest to maleństwo i niestety już się nie dowiem jak wysoko urośnie.
Gdy przeglądam zdjęcia sprzed roku, to mi samej trudno uwierzyć, że minął tylko rok :roll:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Tylko rok dla nas ale dla roślin to był długi czas owocujący w poważne rozmiary co wyraźnie widać na drugim zdjęciu. Za rok to już wcale nie będzie wolnych placków tylko rośliny.
Oglądając Twoje zdjęcia zastanawiałam się co to za rośliny z takimi kolorowymi wiechami i już się dowiedziałam że to szkarłatka amerykańska, tylko jeszcze coś więcej możesz napisać o niej bo masz fajny zagonek tek pięknotki. :zdziwko:
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Szkoda :zalamany: Bardzo ładne szyszunie miał :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Danusiu różnica niesamowita, pięknie, a mi znów brakuje miejsca. Pomyślałam, że powiększę rabatkę trawiastą tu i tam wykoruję, coś jeszcze dosadzę, ale mam już tłok :zalamany:, a jak patrzę na twoje pole to super, bo był spory kawałek do zagospodarowania. Mój mąż mówi, że mi ile by nie dał ziemi tyle zasadzę i chyba ma rację :lol:
Danusiu pięknie wszystko u Ciebie rośnie i sporo pracy kosztuje takie zagospodarowanie takiego pola :shock:, ale to jest bardzo przyjemne :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Danusiu, masz piękne szkarłatkowe pole :-D Jak zabezpieczasz na zimę te szkarłatki?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Mamy nowego moderatora. Danusiu gratuluję serdecznie. :!: :!:
Clematis bylinowy i szkarłatka ciekawe i urocze. :-D
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękne karłowe iglaczki. Róża Simsalabim zachwyca :lol: Porównanie zdjęcia sprzed roku z teraźniejszym... tylko pogratulować. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Gorąco :mrgreen: dziękuję za odwiedziny w ogrodzie. Dzisiaj wróciłam z wojaży i oczywiście od razu na forum :hyhy: Cieszy mnie każda Wasza uwaga, a jeszcze bardziej miłe słowa pochwały :rotfl:
majka pisze:Mamy nowego moderatora. Danusiu gratuluję serdecznie. :!: :!:
Clematis bylinowy i szkarłatka ciekawe i urocze. :-D
Maju, serdecznie dziękuję. Clematis i szkarłatka są bezproblemowe i ładne. Z roku na rok szkarłatka zachwyca mnie coraz bardziej. Oby tylko nie rozsiała się jak chwast ;-)
JaDorka pisze:Danusiu, masz piękne szkarłatkowe pole :-D Jak zabezpieczasz na zimę te szkarłatki?
Dorotko, dziękuję. Szkarłatki wcale nie zabezpieczam. Zmarznięte liście leżą do wiosny. Wtedy uprzątam wszystko.
Małgorzata124 pisze:Danusiu różnica niesamowita, pięknie, a mi znów brakuje miejsca. Pomyślałam, że powiększę rabatkę trawiastą tu i tam wykoruję, coś jeszcze dosadzę, ale mam już tłok :zalamany:, a jak patrzę na twoje pole to super, bo był spory kawałek do zagospodarowania. Mój mąż mówi, że mi ile by nie dał ziemi tyle zasadzę i chyba ma rację :lol:
Danusiu pięknie wszystko u Ciebie rośnie i sporo pracy kosztuje takie zagospodarowanie takiego pola :shock:, ale to jest bardzo przyjemne :)
Mój ostatnio powiedział mi to samo. Ale tym razem stwierdziłam, że wystarczy tego co jest. Praca w ogródku to dobra gimnastyka, ale czasami już sił brakuje. Tym bardziej, że mam jeszcze kawałki, które czekają na porządek.
Przed moim wyjazdem już zakwitły zawilce japońskie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Leycesteria złocista. Po przymarznięciu urosła raptem na wysokość 50 cm, ale kwitnie dość obficie, chociaż jest mało widoczna :-o
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Jestem zachwycona zawilcami, mam różowy, muszę dokupić inne kolorki. :roll:
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Urocze te zawilce :-D :lol: Pozdrawiam i gratulacje awansu na moderatora.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

majka pisze:Jestem zachwycona zawilcami, mam różowy, muszę dokupić inne kolorki. :roll:
Maju, w ubiegłym roku kupiłam białego pełnego... i nie przeżył zimy :cry:
Marylko, dziękuję :-D
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Danusiu czy zawilce zabiezpieczasz jakoś na zimę? Ja swojego okryłam stroiszem. :hyhy:
Zablokowany