gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Cieszą mnie Wasze odwiedziny mojego ogrodu :mrgreen:
Wczoraj pisałam, że pogodę mamy ładną ale jak to się mówi: nie chwal dnia przed zachodem słońca sprawdziło się dosłownie. Krótko po napisaniu postu wyszłam na ogród i zaraz potem zaczęło padać. Na szczęście z przerwami więc plan robót na wczoraj wykonałam. Zrobiłam trochę zdjęć ale nawet nie próbuję ich dodawać, bo sieć co rusz robi niespodzianki. Może jeszcze dzisiaj uda mi się zrealizować ogrodowe plany. ;-)
edulkot pisze:Danusiu kolory mieczyków śliczne zwłaszcza ten niebieski.
Sosenka ładnie rośnie i będę ją podziwiać u Ciebie i u Eli bo moja padła. :D
Maju, smutno mi, że jednak twoje Smocze Oko padło :(
Elu, może rzeczywiście mikoryza pomogła. Bo i pozostałe iglaki, które dostały mikoryzę radzę sobie dobrze, pomimo zimowego podtopienia.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu mnie też smutno ale cóż zrobić, na jej miejsce kupiłam Pinus mugo Winter Gold i bardzo dobrze rośnie.
Tak, pogoda jest okropna, co chwilę pada, a do tego jest zimno, i gdzie to lato. :kwasny:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Wróciłam do miasta i musiałam trochę poleniuchować :lol: Zamiast rozpisywania się będą zdjęcia. Na początek nagietki. Lubię ten kolor ale nie przepadam za kwiatkami jednorocznymi. Kiedyś tylko takie rosły w moim ogrodzie. :hyhy:
Obrazek
Róża Simsalabim robi duże postępy, wreszcie osiąga odpowiedni rozmiar.
Obrazek
Obrazek
I dwie ostatnie lilie, które jeszcze zakwitły.
Obrazek
Tej nie mogę nazwy rozszyfrować
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dalia
Obrazek
Trochę iglaków
Obrazek
żywotnik zachodni Gold Pearl
Obrazek
żywotnik zachodni Ohlendorffi
Obrazek
świerk kaukaski Tom Thumb Gold
Obrazek
sosna Moseri
Obrazek
jodła balsamiczna Piccolo
Obrazek
cyprysik groszkowy Filifera Aurea Nana
Obrazek
sosna pospolita Fastigiata
Obrazek
nowe nabytki
cyprysik Lawsona Wissel's Saquaro
Obrazek
cyprysik nutkajski Strict Weeper
Obrazek
część Pola do popisu
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Ale masz dużo iglaczków , Danusiu. Piękna róża Simsalabim jak równiez ta nierozszyfrowana lilia. Obie w tej samej tonacji barw , takie akurat lubię.
Awatar użytkownika
MMARTA1982
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 615
Rejestracja: 2011-03-17, 11:43

Post autor: MMARTA1982 »

Piękne te iglaczki i kawał pola do pielenia ;) Ja planuję w przyszłym roku zrobić iglakowy zakątek, na razie są tam truskawki, ale już za ogrodzeniem posadziłam młode.
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Gdybym nie była świadkiem tego, że od założenia "pola do popisu" upłynął dopiero rok, nie uwierzę :shock: rośnie Ci wszystko jak na przysłowiowych drożdźach.

Róża Simsalabim jest śliczna a widzę że za nią jest podobnie kolorowa trawka, nie jet to Imperata cylindrica Red Baron?

Kupiłaś piękne karłowate iglaczki, szczególnie ten świerk kaukaski się mi podoba, był by świetny na sklaniak.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Elu, Marta, Władziu dziękuję za odwiedziny :mrgreen:
Elu, okazało się, że iglaków mam jeszcze więcej. Dużo NN ale także imiennych. Gdy zaczęłam robić ich spis, to sama byłam zaskoczona ich ilością :roll:
Marta, faktycznie dużo pola do pielenia. Ale mam przymusową gimnastykę i nie wydaję pieniędzy na kluby fitness ale na roślinki :mrgreen:
Władziu cieszą mnie twoje słowa. Bo twój ogród jest dla mnie niedoścignionym wzorem. Nad świerkiem kaukaskim się zastanowię.Trawa to Imperata Red Baron :lol: W roślinach do rozpoznania umieściłam rozchodnika? chyba ale nie wiem co to za odmiana. Liczę na twoją podpowiedź :lol:
A to część pola jeszcze do zagospodarowania.
Obrazek
Mam pomysły i czeka mnie znowu przesadzanie :hyhy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Moje dwie "rasowe" paprocie :D
Dryopteris erythrosora AGM - narecznica czerwonozawijakowa
Obrazek
wietlica japońska - athyrium "Burgundy Lace"
Obrazek
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super wygląda już to twoje "pole" obsadzone i zarośnięte roślinami, choć są jeszcze młode. za rok to już będzie prawdziwy busz :). Fajnie wygląda kontrast między twoim "polem" a rosnącą obok kukurydzą :mrgreen:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

piotrek_ns pisze:Super wygląda już to twoje "pole" obsadzone i zarośnięte roślinami, choć są jeszcze młode. za rok to już będzie prawdziwy busz :). Fajnie wygląda kontrast między twoim "polem" a rosnącą obok kukurydzą :mrgreen:
Piotrek dziękuję :mrgreen: Dlatego nazywa się POLE, bo wokół pola albo łąki.
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Oj przepiękne te twoje pole. :-D W pewien sposob ci zazdroszczę . :lol: Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Danusiu ładnie rozrastają się iglaczki, a nowe nabytki ciekawe, ale jeszcze do obsadzenia masz sporo wolnego miejsca, myślę że wkrótce go zapełnisz. :-D
Danusiu sprawdz, czy lilia NN to nie OT 'Red Duch".
Awatar użytkownika
Ladys
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 392
Rejestracja: 2010-05-18, 10:33

Post autor: Ladys »

Gdzie wyszperałaś te paprocie, o pierwszej się jeszcze coś dozwiedzałam ale o tej drugiej dosłownie nic. Macie w Polsce o niebo więcej bylin do kupienia.

A mam jeszcze jedno pytanie: Gdzie Ty u mnie ogród widziałaś :shock: :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Władziu, a Twój skalniak, to nie ogród :?: przecież każda forma ogródka, to jest ogród. Jedni mają go na skałach, tak jak Ty, a inni na polu, tak jak Danusia. I oba są piękne ale w innym stylu. :super:

Pole ślicznie się zarasta i przybywa nowych lokatorów, pewnie za rok to rzeczywiście będzie busz. :rotfl:
Lilia wspaniała "Rubrum", u mnie jeszcze nie rozkwitła i nie mogę się doczekać.
Mam pytanie- co takiego niskiego rośnie za różą Simsalabim, takie zielone płaskie kępki. :-?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edulkot pisze:Władziu a Twój skalniak to nie ogród :?: przecież każda forma ogródka to jest ogród. Jedni mają go na skałach tak jak Ty a inni na polu tak jak Danusia. I oba są piękne ale w innym stylu. :super:

Pole ślicznie się zarasta i przybywa nowych lokatorów, pewnie za rok to rzeczywiście będzie busz. :rotfl:
Lilia wspaniała "Rubrum" u mnie jeszcze nie rozkwitła i nie mogę się doczekać.
Mam pytanie- co takiego niskiego rośnie za różą Simsalabim, takie zielone płaskie kępki. :-?
Maju, te małe kępki to floks szydlasty. Władzia myśli, że skalniak to skalniak :)
Władziu, chyba kawałek "ogródka" widziałam na Picasa :niepewny: :lol:
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Danusiu dzięki. :D
Zablokowany