gdzie rosło zboże i nie tylko-część II

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Witaj Danusiu. Piękna róża Simsalabim... nie mogę się na nią napatrzeć. Pewnie się na nią skuszę. Było by wspaniale mieć takie cudo w ogrodzie. Krzewy także bardzo ciekawe ale i przestrzeni na nie masz sporo. ;) . Widzę także jukę pasiastą. Czy ona u ciebie już kwitła. :?: Słyszałam że one niezbyt chętne do kwitnienia.
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Krzewy ciekawe zwłaszcza dereń i dziurawiec. Widzę, że przybywa Ci roślinek Danusiu, ale miejsca jest jeszcze sporo do zagospodarowania, to bardzo dobrze. :-D :-D :
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Maju, miło, że wpadłaś do mojego ogródka.
Zenia pisze:Witaj Danusiu. Piękna róża Simsalabim... nie mogę się na nią napatrzeć. Pewnie się na nią skuszę. Było by wspaniale mieć takie cudo w ogrodzie. Krzewy także bardzo ciekawe ale i przestrzeni na nie masz sporo. ;) . Widzę także jukę pasiastą. Czy ona u ciebie już kwitła. :?: Słyszałam że one niezbyt chętne do kwitnienia.
Zeniu, jukka rośnie dopiero pierwszy rok. Więc jeszcze nie wiem kiedy zakwitnie i czy zakwitnie. Szkoda by było gdyby nie zakwitła, ale gdy się rozrośnie to mam nadzieję, że i tak ładnie będzie się prezentowała ze względu na liście.
I wolna przestrzeń
Obrazek
Cały czas szukam krzewów, które będę mogła posadzić między już rosnącymi. I co ciekawe, gdy wydaje mi się, że już mam, to za chwilę znajduję jeszcze coś ciekawszego :hyhy:
Niektóre roślinki czeka jeszcze przeprowadzka, bo widzę, że dzieło wymaga poprawek :rotfl:
Obrazek
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Danusiu przy takiej przestrzeni to nic, tylko sadzić, sadzić, sadzić :)
A potem patrzeć i podziwiać, jak pięknie rośnie :) .
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Danusiu, po wielkości pola do zagospodarowania widzę, że nie będziesz się nudzić :lol: .Powodzenia :!:
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Post autor: Małgorzata124 »

Miejsca super :shock: sporo, można stworzyć różności, wręcz ogród botaniczny o którym zawsze marzyłam, piękna sprawa z takimi ilościami gruntu, powodzenia Danusiu w dalszym zagospodarowywaniu terenu :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Danusiu, tyle u Ciebie śliczności, że nie wiadomo od czego zacząć :D Szalejesz z tymi kwiatami... oczopląsu dostać można ;) Widzę, że już w ogródku miejsca brak i z kwiatuchami w pole idziesz... :mrgreen: :lol: Oj masz tam miejsca, masz... ;) Powodzenia w pracach nasadzeniowych :D :hyhy:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Danusiu zastanawiam się jak Ty to wszystko czyścisz z chwasów. Ręcznie? Tyle terenu i ani jednej trawki :]
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Simsalabim to moje marzenie lecz nie mogę jej nigdzie znaleźć :-(
Zazdroszczę tego miejsca do sadzenia - nie mogę już zabrać więcej trawnika chłopakom i bardzo cierpię z tego powodu :evil:
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Przybywa u Ciebie roślin Danusiu i robi się coraz piękniej :-D . Bardzo spodobał mi się kolcosił, czy ma duże wymagania?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Oj, czeka mnie jeszcze sadzenia, czeka :orany: . Sama jestem zdziwiona, że jeszcze tyle wolnej przestrzeni :roll:
A co do chwastów... to kazałam mężowi mówić: "Danka, wychodzi na ogród to nawet chwasty się chowają" :hyhy:
A na poważnie, to pieliłam dwa dni. Tylko pole, reszta jeszcze czeka. Ale oczywiście mam pomocnika w mężu i jego płużku. Już obiecałam Mai - edulkot, że pokażę to urządzenie.
A to pole przed pieleniem.
Obrazek
Wiesiu, u mnie kolcosił zdał egzamin. Przeżył styczniową "powódź", majowe przymrozki i obecną suszę. Jedynie nadmiar słońca trochę go przypalił. Chcę koło niego posadzić jakiegoś większego krzaczka. Żeby go trochę osłaniał od słońca. Krzew docelowo rośnie do 1,5 m.
Po raz pierwszy posadziłam malwy, zaczynają kwitnąć ale dopada je rdza :kwasny:
Obrazek
I zadbany ogród warzywny :mrgreen: to już praca tylko męża. Cała rodzina nie może wyjść z podziwu :shock: , bo jeszcze nigdy nie był tak zadbany od paru lat :rotfl: .
Obrazek
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Naprawdę Twój ogród piękny Danusiu, no ale mężowi to należy się wielka, wielka pochwała :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dorotka, bardzo dziękuję w imieniu swoim i męża. Mężowi tego nie przekażę, bo przewróciłoby mu się w głowie :rotfl:
A teraz prezentuję machinę do pielenia pola czyli mojego do popisu ;-)
Urządzenie to nazywa się OPIELNIK
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I chcę się pochwalić kwitnącymi "wnuczkami" :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To ich pierwszy raz i myślę, że nie ostatni :D
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Anabelle maleńka, a kwitnie tak obficie! A Claudia - jaki kolor! Cudo! I te małe białe łezki jakiegoż uroku dodają kwiatom!
A machina, czyli opielnik :roll: - jakżeż to działa?
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

"Wnusie" śliczne, ale męża proszę pochwalić. Nie dość, że pracuje to jeszcze machiny wymyśla :roll: . Właśnie - jak to działa? :zdziwko:
Zablokowany