Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: JaDorka »

edyta_mi pisze: Spróbuję w tym roku coś ukorzenić. Jeśli będziesz zainteresowana to przypomnij się jesienią ;-) .
Wadą tego jaśminowca jest jednak to, że jego zapach nie jest tak intensywny jak tradycyjnego, z pojedynczym kwiatem :-/ .
Bardzo chętnie Edytko skorzystam i się przypomnę. A ten mniej intensywny zapach wg mnie to akurat zaleta :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
użytkownik usunięty

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: użytkownik usunięty »

edyta_mi pisze:
emerytka pisze:U mnie też zdjęcia zasłaniają opisy :?:
To może zapytajmy moderatorów co z tym począć?
Edytko, u mnie widoczność zdjęć jest w najlepszym porządku, być może to wina ustawień przeglądarki, ale niestety pewności nie mam. Na tego typu pytania coś więcej odpowiedzieć może Administrator strony, dlatego proszę osoby, u których ten problem występuje, o kontakt bezpośredni z Administratorem.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Dobrze, że są niedziele. Kiedy nie można pracować w ogrodzie, to wreszcie można pstryknąć kilka fotek :rotfl: .
Moja nowa hortensja z grupy everbloom wreszcie powędrowała do gruntu:
Obrazek

Janinko, tak obecnie wygląda moja krzewuszka:
Obrazek

Mary, och Mary... w tym roku prawdziwy popis :roll: . Póki co, ze wszystkich moich, róż Mary Rose kwitnie tej wiosny najobficiej :-D .
Obrazek

Rozpoczyna kwitnienie 'Jazz':
Obrazek

oraz 'Jubile du Prince de Monaco' (jest piękna :roll: ):
Obrazek

A to jeszcze raz mój jaśminowiec 'Verginal" z dedykacją dla Dorotki:
Obrazek

A teraz coś na ząb. Niebawem będzie można skosztować pomidorków koktajlowych (sama siałam :] ):
Obrazek

Na poziomki przyjdzie jeszcze poczekać, ale mam nadzieję, że przynajmniej nie będę miała dużo pracy z pieleniem :rotfl: .
Obrazek
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Lol@ »

Ale wały usypałaś... To miało coś na celu?
I tyle, bo 'Jubile du Prince de Monaco' piękna! Bez dwóch zdań :D.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Lol@ pisze:Ale wały usypałaś... To miało coś na celu?
Lolu, generalnie warzywa uprawiam na wzniesionych grządkach, ponieważ u nas jest dość ciężka ziemia i inaczej w mokre dni wszystko stałoby w wodzie. Grządka w poziomkami jest w ogóle wyższa ze względu na to, że postała w części dotychczas nieuprawianej. Wiosną wykarczowaliśmy 3 stare śliwy i planuję powiększyć warzywnik. Jednak pomimo wykopania karp zostały w ziemi grube korzenie. Nikt nam nie chciał tego terenu zaorać :kwasny: . Grządka jest wysoka w nadziei, że pozwoli to uprawiać poziomki pomimo pozostałości po śliwie w ziemi :-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Elzbieta M »

Edytko, świetna grządka poziomkowa. Na 2- 3 lata będzie na poziomki, a później (stosując płodozmian) w otworach można posadzić inne rośliny. Ja podwyższonej grządki nie mam, ale włókninę zakładam - np w truskawkach - i z plewieniem spokój. Nawożę przed posadzeniem, a w kolejnych latach podlewam gnojówka roślinną.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Elu, poprzednio moje poziomki owocowały nawet 4 lata :-D . Planuję, że kiedy będę likwidować poziomki, to włókninę przeniosę na nowe miejsce i znów wykorzystam dla poziomek (otwory są w odpowiednich rozstawach).
W truskawkach też mam włókninę i świetnie się tam sprawdza :-D .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Danka »

Mi sposób na poziomki się spodobał. W tej chwili wygląda trochę dziwnie ale myślę, że spełni swe zadanie ;-)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Moja krzewuszka chyba wygląda tak samo ale jeszcze malutka, ledwie od ziemi odrosła ale dwie gałązki mają kwiaty. Jaśminem też pachnie naokoło ale róże jeszcze w pąkach, tylko karbowane kwitną.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: rafaloku »

edyta_mi pisze:
emerytka pisze:U mnie też zdjęcia zasłaniają opisy :?:
To może zapytajmy moderatorów co z tym począć?
Zapewne używacie przeglądarki Internet Explorer 8 pod Windows XP?

Strona forum była tworzona zgodnie z najnowszymi standardami www, a przeglądarka internet explorer 8 jest już przestarzała, nie obsługuje poprawnie niektórych poleceń. Zachęcam Was do zmiany przeglądarki na FireFox, Chrome lub choćby Operę (ogólnie strony będą chodzić Wam szybciej). Wszędzie będzie ok, tylko na Internet Explorer 8 są te problemy, a niestety pod Windows XP nie można zainstalować nowszej wersji Internet Explorera.

Problem znam bo do niedawna sam miałem Windows XP ze starą przeglądarką Microsoftu, więc wiem jak to wyglądało. Uznałem ze nie ma sensu dostosowywać strony do przestarzałych standardów i przesiadłem się na FireFox, czego zresztą nie żałuję. Dużo lepsza przeglądarka.
Rafał
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: stasio13 »

Piękne różyczki obsypane pąkami :)
Poziomkowa kwatera świetna a włóknina na pewno zaoszczędzi ci pracy ,mniej pielenia więcej
czasu na przyjemności :rotfl:
Mój pełny jaśminowiec też nie pachnie :(
Awatar użytkownika
Małgorzata124
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1698
Rejestracja: 2008-08-03, 19:47

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Małgorzata124 »

Edytko poziomki bardzo pomysłowo posadzone, bardzo podoba mi się nowa hortensja, moje na razie mają pąki. :)
pozdrawiam Małgorzata
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: edyta_mi »

Witajcie kochani :-D . Pozwólcie, że odpowiem Wam wspólnie.
Tak wygląda założona w zeszłym roku grządka truskawkowa:
Obrazek

Północna rabata przy domu. Hosty mają się tu bardzo dobrze, muszę jednak coś tu urozmaicić. Planuje przede wszystkim dosadzić cieniolubne clematiski a nad resztą to jeszcze pomyślę ;-)
Obrazek

Prace przy altanie zbliżają się ku końcowi, kratki prawie gotowe (brakuje jednej). Planuję kształty rabat. Są już pierwsze nasadzenia. Zastanawiam się z czego zbudować obrzeża tych rabat. Może macie jakiś pomysł?
Obrazek

A to nieco szerszy widok na altankę - z tarasu:
Obrazek

A teraz troszkę róż:
'Jubile du Prince de Monako'
Obrazek

'Jazz'
Obrazek

'Yellow Fairy'
Obrazek

'Comte de Chambord'
Obrazek

Fragment różanki. Na pierwszym planie L'avender Dream' i 'Mary Rose' . Od lewej z tyłu 'Luise Odier' i 'Aspirin Rose'.
Obrazek

I jeszcze raz 'Lavender Dream' w zbliżeniu:
Obrazek

A teraz moje nowe hortensje. "Stare" jeszcze nie kwitną, więc pokażę, kiedy rozwiną całe swoje piękno.
Na początek everbloom 'Coco'. Już ją pokazywałam, ale dodałam do kompozycji konar, żeby troszkę ją zacienić. Spodobało mi się, chociaż kiepsko spełnia swoją funkcję, bo słońce w południe jest i tak wyżej, więc cienia raczej nie przybyło. Muszę pomyśleć nad czymś jeszcze, ale sądzę, że karpa tak czy inaczej zostanie ;-) .
Obrazek

Kolejna to nabytek z serii You and Me 'Passion' :
Obrazek

I na koniec znów everbloom 'Blue Heaven':
Obrazek

A teraz trochę różności. Rabata liliowcowa założona zeszłej jesieni. Jeszcze nic nie kwitnie, ale i planuję dosadzić parę żurawek, ale uważam, że i tak prezentuję się fajnie ;-) .
Obrazek

Zestawienie kwitnącej szałwii i tojeści kropkowanej:
Obrazek

Moje niedawne odkrycie - naparstnica. nie miałam pojęcia, że mam to cudo w swoim ogrodzie :shock: . Janinko, czy to od Ciebie?
Obrazek

A na koniec mój ogród z lotu ptaka. No tak to dokładnie to z okna dachowego :rotfl: .
Trawnik wyglada nie najlepiej, ale cóż mu się dziwić skoro całą wiosnę był placem budowy :lol: .
Obrazek

I troszkę zbliżeń:
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: wasilewska101 »

Piękny widok, nawet nie widać, że trawnik jest zdeptany. Edytko zapraszam po naparstnice, nasiało mi się ich sporo a przy okazji dostaniesz dzwonków dwuletnich, też już czas je przesadzać, aby na drugi rok ładnie się prezentowały w ogrodzie, oraz kilka innych dwuletnich piękności jak lak i bratki. Moje róże też zaczynają kwitnąć, ale mam dopiero malutkie krzaczki. Na takie jak u ciebie to sobie poczekam. Jedynie Chopin wyrasta na dużą kępę, dobrze że nie zmarzł bo ładnie i długo kwitnie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Mój kawałek świata - Edyta

Post autor: Danka »

Edytko spojrzenie z "lotu ptaka" pokazuje ładny ogród. Konar możesz wykorzystać w inny sposób. Nie widzę dokładnie jak wygląda w całości więc sama musisz mu się dobrze przyglądnąć, a może wymyślisz coś innego. Spodobała mi się róża 'Jubile du Prince de Monako'.
ODPOWIEDZ