Mój kawałek świata - Edyta

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ela SZ
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 193
Rejestracja: 2011-06-26, 16:41

Post autor: Ela SZ »

Edytko, Twój ogród jak zwykle piękny i zadbany. Moją uwagę tym razem zwrócił wspaniały grill, może dlatego, że i ja w przyszłym roku mam zamiar coś takiego wybudować :mrgreen: Fajnie podziwiać jesienne barwy Twego ogrodu.
www.elutek.posadzdrzewo.pl
zobacz: http://forum.poradnikogrodniczy.pl/oto- ... vt5959.htm

Mając wolność, kwiaty, książki i księżyc, któż nie byłby w pełni szczęśliwy.* Autor: Oscar Wilde
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Grillo-wędzarnia superowa, gratulacje dla M. Będzie wędzenie kiełbasek i szyneczek, już mi ślinka cieknie. :-P
A że trawnika ubywa to normalne, chyba nie ma nikogo kto by tego nie robił właśnie teraz. Już jestem ciekawa co to za różyczki będą tam rosły. :D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Wczoraj zapomniałem zapytać Cię o sumaka, wyczułaś mnie, jak zobaczyłem zdjęcia, to mi okulary zaparowały. Na miskancika, wiadomo że się piszę, ładnie strzelił. Widzę, że na tuje też masz jakiś pomór ?. Mebel w ogrodzie nieźle się prezentuje, trza przyjechać i przetestować :mrgreen: Puść mi na maila sumaka i jeszcze zrób go w zachodzącym słońcu, normalnie bajka. Miłorząb japoński też ma piękny kolorek, nie długo i do mnie zawita.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

MMARTA1982 pisze:Te nasiona zebrałyśmy z kwiatka, który rósł przy furtce pod siatką [może to trytoma?].
Miałam jeszcze dopisać, bo faktycznie przypomniałam sobie, że kiedy u mnie byłaś zbierałyśmy nasiona trytomy (pomarańczowa, możesz sprawdzić jak wyglądała na zdjęciach wcześniej ;) ).
klamber pisze: Widzę, że na tuje też masz jakiś pomór ?
To nie tuje, tylko cyprysiki lawsona. Odradzam każdemu :zly: . Zeszłej zimy przemarzły, teraz kiedy odbiły dopadło je jakieś choróbsko. Chyba na wiosnę wylądują w ognisku i będę miała kolejny teren do nasadzeń :hyhy: .

Janinko, grill jeszcze nie dokończony, ale niewiele mu brakuje.

Elu, dziękuję za miłe słowa :) .

Maju, na rabatce posadzone są róże od Przemka, pogrupowane po trzy sztuki: Chopin, Cherry Parfait, Yellow Fairy; oraz w głębi Osiria i Pink Peace. Na tej rabacie są z wiosennego nasadzenia 2 'Jazz' i czekają na przeprowadzkę 2 'Fresie' :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Edyto, czy Twój miskancik puścił jakieś wiechetki, jeśli tak to zrób fotkę z bliska.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

klamber pisze:Edyto, czy Twój miskancik puścił jakieś wiechetki, jeśli tak to zrób fotkę z bliska.
Niestety nic nie kwitnie. Nawet się zastanawiałam, czy powinien :niepewny: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

A chociaż wiesz co masz?
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Edytko, twój ogród pięknieje z dnia na dzień. A grill-wędzarnia rewelacja.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Również spodobał mi się grill/wędzarnia. Świetny!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Grill/wędzarnia bardzo mi się podoba. Są warunki na przygotowanie fajnej uczty dla wielu osób. Elegancko i ze smakiem zaplanowane i wykonane.
:-)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

klamber pisze:A chociaż wiesz co masz?
Miskant chiński "Zebrinus" :) .
Danusiu, Kasiu i Danielo dziękuję za pochwały dla mojego pomysłu i wykonania M. Już przekazuję słowa uznania dla jego pracy :lol: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Post autor: Roma »

Jak widzę Edyto, masz niewyczerpane zapasy pomysłów ;-) Jest na czym oko zawiesić.
Przyjemnie spaceruje się po Twojej działce a teraz jeszcze posilić się można przy ekstra grillu :-D
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Post autor: wasilewska101 »

Należy mu się uznanie, nie tylko zbudował pomysłową grillo-wędzarkę, to jeszcze kamienie skąd się dało ściągał na budowę... Jestem ciekawa smaku wędzonek.
Awatar użytkownika
smigu-s303
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 439
Rejestracja: 2010-06-13, 20:33

Post autor: smigu-s303 »

Edytko ten sumak to masz jeszcze mały, ale nie kop w pobliżu by nie uszkodzić korzeni, bo wtedy da Ci odpowiedź i będzie wędrować. Możesz go formować, przycinać, jak pojadę na działkę to zrobię fotkę z takiego 20-letniego.
Dołączam się do pochwał budowli. Zdzisia
Zielony Listek
aniątko
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 228
Rejestracja: 2010-09-05, 11:45

Post autor: aniątko »

Ten sumak to Ci się da jeszcze we znaki, ja mam taki 10 letni. W tamtym roku zlikwidowałam ok 15 nowych małych sumaków, w tym było ich pewnie ponad 20. :kwasny:, a korzeń znajdował się jeszcze jakieś 8 m od niego.
ODPOWIEDZ