Frania - mój ogródek

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu...masz bardzo ładną działeczkę. Dużo pięknych kwiatków...bardzo podoba mi się delosperma. Niestety nie mam jej. Tawułki piękne także zwróciły moją uwagę. Najbardziej zazdroszczę zdjęć...od początku powstawania ogrodu. Także tego nie robiłam czego teraz bardzo żałuję. :(
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zenia jak chcesz delospermę to napisz adres na PW.Ona bardzo ładnie mi się rozrasta i myślę że dobrze przezimuje.
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Tak jak inni zazdroszczę Ci tej rejestracji zdjęciowej powstającego ogrodu, oglądając takie zdjęcia widzimy postępy naszych prac i duma nas roznosi że to wszystko zrobiliśmy sami i tak pięknie rośnie. :hurra: A roślinki czy kwiatuszki masz śliczne, ten hiacynt kalifornijski jest wspaniały, szkoda że nie ma go w sprzedaży. :/ A nagroda słusznie Ci się należała za dokonane zmiany z chwastowiska na kwietny zakątek. :super:

Majka
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Franiu , gratuluję dyplomu :-D
Piękną masz delospermę - szukałam wiosną na mój nowy skalniak , ale bezskutecznie. :(
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Elżbieta M jak moje delospermy dobrze przezimują to chętnie wyślę Ci kawałek tylko podaj adres na PW i przypomnij się wiosną.
A teraz działka w zimowej odsłonie.
Tak zasypane, że nawet nie wchodziłam do środka tylko zdjęcia zrobiłam z głównej alei

Franiu, zgodnie z regulaminem naszego forum, wytłuszczenie zarezerwowane jest dla moderatorów do poprawiania i zaznaczania błędów. Do zaznaczania tekstu używamy najczęściej kursywy
Załączniki
owoce głogu.jpg
śnieg drzwii.jpg
widok na działkę.jpg
na altanę.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Frania pisze: Tak zasypane że nawet nie wchodziłam do środka tylko zdjęcia zrobiłam z głównej alei
Pewnie...tyle śniegu jeszcze byś buty pogubiła :rotfl: , chociaż widoki bardzo ładne. :-D :-D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Frania pisze:Elżbieta M jak moje delospermy dobrze przezimują to chętnie wyślę Ci kawałek tylko podaj adres na PW i przypomnij się wiosną
Dzięki , Franiu. Najpierw będę szukać , a gdyby moje poszukiwania zakończyły się fiaskiem , to się przypomnę ;-)
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ej no...! Nie pokazujcie mi takich Tawułek, bo moje jeszcze nie kwitły, nie wiem dlaczego, a te Frani takie ładne...
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Widać że u Ciebie też 'zasypało świat na biało', aby do wiosny :/

Majka
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

No wreszcie zawitałam do ciebie Franiu :-D Napracowałaś się, aby były widoczne efekty. I są :lol: Masz piękne rośliny, a twoimi tawułkami jestem zachwycona :zdziwko: :lol:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Genia -gp dziękuję że odwiedziłaś mój ogródek.
Jako że nie samymi kwiatkami człowiek żyje to teraz pokaże warzywa które przywiozłam z wojaży .Są to : Dynia masłowa ( PUMPKIN BUITERNUT) - ,okrągła cukinia DI NIZZA i ogórek bardzo długi -chyba nazywa sie GRUNDINI.
Najbardziej plenna okazała się cukinia okrągła a przy tym smaczna, Dynia masłowa wcześnie skończyła swój żywot bo przez nieostrożność wycięłam pęd na której rosła a długi ogórek zaatakowała jakaś zgnilizna .
No to tak się mają nowości w naszych warunkach klimatycznych.
A teraz ich zdjęcia
Załączniki
ogorek grund.jpg
masłowa.jpg
owoc dinizi.jpg
cukinia Zini.jpg
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Ponadto fasolnik też mi nie urósł . Zależało mi na nim bo o nasiona trudno.

Za to nasze polskie ogórki w tym roku obrodziły
Załączniki
różne warzywa.jpg
ogórki pod włókniną.jpg
ogórki 1 zbiór.jpg
ogórki ostatni zboór.jpg
fasolnik.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu...no pięknie. Widzę że i warzywka u ciebie pięknie rosną. Ogóreczki jak malowane, ładne zbiory. :mrgreen: Pewnie masz dobrą ziemię. Szkoda że z nowościami troszkę nie wyszło...może w przyszłym roku się uda. ;)
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Frania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 485
Rejestracja: 2009-10-25, 11:42

Post autor: Frania »

Zeniu warzywka to byle jakie ale własne bez chemii. Zadowolona byłam tylko z dyni ,cukinii i ogórków.
A teraz pokażę jakie ozdoby świąteczne sobie zrobiłam.Jako że choinki nie ubieram to zrobiłam sobie świecącą kulę , ozdobiłam gałązki brzozy i stroik na stół.
Ponieważ to z roślinek ogrodowych to wstawiam w moim wątku
Załączniki
stroik3.jpg
stroik kula.jpg
gałęzie w wazonie.jpg
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Franiu....potrafisz piękne stroiki wyczarować. Także próbuję swoich umiejętności...na mój gust coś mi nie za bardzo wychodzi :rotfl: . Jednak jeszcze dziś coś na stół pomyślę. A pro po choinki...u mnie ona musi być. Bez niej jakoś tak :/
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ